Teraz Czytasz
Jak bezpiecznie rozjaśniać włosy?

Jak bezpiecznie rozjaśniać włosy?

Rozjaśnianie włosów może być zabiegiem bardzo obciążającym dla kondycji włosa. Wykonanie go w warunkach domowych jest całkowicie możliwe, lecz wymaga skrupulatnego podejścia. Chcesz rozjaśnić włosy samodzielnie? Sprawdź, o czym bezwzględnie musisz pamiętać.

Zmęczone zabiegami fryzjerskimi włosy często są cienkie, łamliwe i brakuje im połysku. Żeby nadać im właściwego wyglądu, niezbędne będzie zastosowanie kosmetyków o najwyższej skuteczności działania. Takim asortymentem może z pewnością poszczycić się marka Hairlust. Produkty duńskiej firmy posiadają liczne grono wiernych odbiorców. Doceniają oni działanie kosmetyków na wielu płaszczyznach skutecznej pielęgnacji włosów. Marka Hairlust nie tylko dba o piękne włosy swoich klientów, ale również o środowisko naturalne, wtórując wszelkim zasadom ekologii.

Rozjaśnianie włosów – jak wygląda w praktyce?

Proces rozjaśniania włosów polega na utlenianiu melaniny, czyli naturalnego barwnika włosa. Głównym celem pozbycia się pierwotnego koloru jest uzyskanie odcieni blondu. Dokonuje się tego stopniowo, przechodząc od czerwieni, przez pomarańcze, aż po żółte barwy. Rozjaśnianie włosów wykonuje się z dwóch powodów. Przede wszystkim wtedy, gdy kobiety pragną mieć włosy w kolorze blond. Drugim powodem jest fakt, że jasny odcień włosów pozwala na uzyskanie innych ciekawych koloryzacji, których wykonanie jest niemożliwe w przypadku ciemnych włosów.

Rozjaśnianie włosów nie należy do prostych czynności. Jego powodzenie zależy od wielu czynników zewnętrznych. Najważniejsze to:

 • wyjściowy kolor włosów,
 • pH mieszanki rozjaśniającej,
 • stężenie utleniacza,
 • temperatura utleniacza,
 • czas aplikacji mieszanki na włosach.

Nieprawidłowe wykonanie rozjaśniania włosów może mieć bardzo negatywny wpływ na kondycję włosów. Zamiast eksperymentować na własną rękę, lepiej oddać się w ręce specjalisty. Masz już doświadczenie z zabiegami na włosach? Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby rozjaśnianie wykonać samodzielnie w domu. Pamiętaj jedynie o stosowaniu wysokiej jakości produktów, które zadbają o bezpieczeństwo włosów.

Samodzielne rozjaśnianie włosów w domu

Przeprowadzenie zabiegu rozjaśniania włosów w domu wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby przed jego wykonaniem nie myć włosów przez minimum 24 h. Pozwoli to na zachowanie naturalnej ochrony włosa. Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Przygotuj miejsce, gdzie będziesz rozjaśniać włosy. Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Załóż odpowiednią odzież oraz rękawiczki ochronne.
 2. Przygotuj włosy, dzieląc je na poszczególne sekcje.
 3. Wykonaj mieszankę rozjaśniającą, łącząc ze sobą oksydant oraz rozjaśniacz w proporcjach podanych przez producenta.
 4. Rozpocznij nakładanie preparatu na włosy. Gdy włosy posiadają w miarę jednolity kolor, można zacząć nakładanie od końcówek. W przypadku ciemniejszych odrostów należy rozpocząć aplikację rozjaśniacza właśnie od nich.
 5. Spłucz mieszankę rozjaśniającą z włosów maksymalnie po 45 minutach. Dotyczy to preparatów o stężeniu 3 i 6%. Kiedy używasz silniejszych rozjaśniaczy, czas aplikacji powinien być stosunkowo krótszy. Gdy preparat znajduje się na włosach, obserwuj jego oddziaływanie na włosy.
 6. Na koniec zabiegu należy włosy umyć specjalnym kwaśnym szamponem, zalecanym przez producenta. Dodatkowo zastosuj maskę, która wzmocni i odżywi włosy.

Samodzielne rozjaśnianie włosów może przynieść różny efekt. Nie zawsze uzyskamy taki stopień rozjaśnienia, jaki zakładaliśmy na początku. Dzieje się tak najczęściej w przypadku włosów ciemnych. Wtedy konieczne będzie wykonanie kolejnego zabiegu, po pewnym czasie. Jeżeli jednak uzyskany kolor jest mocno zbliżony do tego, jaki chcieliśmy osiągnąć, można dodatkowo zastosować toner. Zastosowanie półtrwałej koloryzacji tonerem bez amoniaku może wyrównać koloryt włosów i dodać im pięknego blasku. Stosowanie tonera jest techniką bardzo często wykorzystywaną przez profesjonalistów. Jest swego rodzaju buforem łączącym pierwszy efekt rozjaśnienia z pożądanym kolorem.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Każda chemiczna ingerencja w strukturę włosów powoduje ich znaczne osłabienie. Rozjaśnianie włosów jest jednym z najbardziej inwazyjnych zabiegów. Przeprowadzając go, należy koniecznie pamiętać o prawidłowej pielęgnacji włosów. W tym celu najlepiej używać profesjonalnych kosmetyków, które zadbają o delikatne włosy w sposób szczególny. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając produkty? Przede wszystkim na producenta.

Włosy już potraktowane sporą dawką chemii, nie potrzebują dodatkowego obciążenia. Wybierając produkty marki Hairlust, zagwarantujesz swoim włosom naturalne odżywienie oraz wzmocnienie na każdym poziomie. Szampon oraz odżywka z serii Hair Growth & Repair do włosów blond zawierają głównie składniki pomagające odbudować strukturę włosa, a także poprawiają ich wzrost. Zawierają głównie wegańskie mikroproteiny oraz organiczny wyciąg z mango. Kurację pielęgnacyjną świetnie wspomogą: maska zmniejszająca łamliwość końcówek oraz olejek do suchych i puszących się włosów. Całość sprawi, że włosy w szybkim tempie nabiorą ponownie objętości oraz pięknego wyglądu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę