Teraz Czytasz
Czy na pewno wiesz, jak wybrać odpowiedni krem z filtrem do twarzy?

Czy na pewno wiesz, jak wybrać odpowiedni krem z filtrem do twarzy?

Ochrona przeciwsłoneczna jest koniecznością, jeśli chcesz opóźnić proces fotostarzenia, uniknąć nieestetycznych przebarwień czy podrażnień. Podstawą zapewnienia skórze właściwego zabezpieczenia jest krem z odpowiednio dobranym filtrem. Poznaj najważniejsze zasady, dzięki którym preparat wpisze się w potrzeby Twojej skóry. Większość osób ogranicza się do ochrony przeciwsłonecznej wyłącznie w okresie letnim. Chociaż właśnie wtedy promieniowanie słoneczne działa najbardziej intensywnie, skóra wymaga zabezpieczenia także jesienią i zimą. Między innymi z tego powodu stosowanie kremów z filtrem SPF 30 do twarzy (lub wyższym) powinno stać się nieodłącznym elementem rutyny pielęgnacyjnej.

Słońce szkodzi nie tylko latem?

UVA i UVB to rodzaje promieniowania słonecznego, które docierają do powierzchni Ziemi.

  • UVB – odpowiada za powstawanie opalenizny i poparzeń słonecznych. Nie wnika głęboko w skórę.
  • UVA – wywołuje przedwczesne starzenie się skóry, stanowi czynnik zwiększający ryzyko powstawania nowotworów. Potrafi wnikać w głębokie warstwy skóry.

O ile promienie UVB działają intensywnie głównie latem, o tyle natężenie promieniowania UVA nie zmienia się przez cały rok. Co ważne, przenika nie tylko przez chmury, ale również przez ubranie czy okna. I to właśnie z powodu destrukcyjnego działania UVA o ochronę przeciwsłoneczną należy dbać cały rok.

Krem z filtrem do twarzy – jak wybrać odpowiedni?

Wiesz już, że Twoja skóra wymaga całorocznej ochrony przeciwsłonecznej. Najprostszym sposobem na jej zabezpieczenie jest codzienne stosowanie kremów z filtrem. Ważne jest jednak to, aby zapewnić jej dostateczny stopień ochrony.

  • Weź pod uwagę fototyp skóry

Fototyp to nic innego jak wrodzona ilość melaniny, której rolą jest zabezpieczenie skóry przed poparzeniami słonecznymi. Im niższa zawartość pigmentu, tym większa podatność na oparzenia. Jednocześnie oznacza to konieczność wyboru kremu z wysokim filtrem. W przypadku jasnej karnacji krem SPF 50 do twarzy będzie niezbędny. W pozostałych przypadkach dobrym wyrobem będzie filtr SPF 30 do twarzy. Warto bowiem pamiętać, że z godziny na godzinę skuteczność takiego zabezpieczenia słabnie.

  • Uwzględnij wykonywane zabiegi na twarz

Stosujesz kurację z retinoidami? A może regularnie poddajesz się peelingowi chemicznemu? Jeśli Twoja twarz wykazuje zwiększoną wrażliwość słoneczną, musisz zapewnić jej dostateczną ochronę. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie krem o min. SPF 30 do twarzy.

  • Zwróć uwagę na „bielenie”

Większość kremów przeciwsłonecznych pozostawia na skórze białe ślady. Jeżeli zależy Ci na niewidocznej ochronie przed promieniowaniem UVA i UVB postaw na kosmetyki naturalne, które zawierają pigment nadający cielisty odcień. Za przykład może posłużyć Team Sunscreen od Resibo – krem nawilżający SPF 30 do twarzy. Jego zaletą jest nie tylko wysoka ochrona przeciwsłoneczna, ale i pozostawiane rozświetlone wykończenie. Może być stosowany jako baza pod podkład lub samodzielnie.

Pamiętaj! Aplikację kremu przeciwsłonecznego należy powtarzać nawet co kilka godzin. Musisz robić to tym częściej, im niższy filtr wybierzesz.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę