Teraz Czytasz
Inteligentne gotowanie – co to znaczy? Funkcje smart w kuchni

Inteligentne gotowanie – co to znaczy? Funkcje smart w kuchni

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika niemal każdy aspekt naszego życia, nie omija również sfery kulinarnych doświadczeń. Inteligentne gotowanie to nie tylko nowoczesne i cieszące oko urządzenia AGD, ale przede wszystkim innowacyjne funkcje, które sprawiają, że codzienne przygotowywanie posiłków staje się łatwiejsze, bardziej elastyczne i bardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb. Prześledźmy zatem, co nowego przynosi świat inteligentnych rozwiązań w kuchni.

Lodówka zawsze zaopatrzona

Lodówka to nie tylko miejsce przechowywania jedzenia, to centrum komunikacji w kuchni. Inteligentna lodówka Samsung Family Hub™ przenosi to doświadczenie na nowy poziom. Dzięki funkcji View Inside nie trzeba już przeglądać całej jej zawartości, aby zobaczyć, co jest środku. Kamery robią zdjęcia przy każdym zamknięciu drzwi, a aplikacja SmartThings* umożliwia ich podgląd, nawet gdy właściciel jest poza domem (na przykład w sklepie, zastanawiając się, czy w domu jest jeszcze mleko). Funkcje telewizora, przeglądarki internetowej czy odtwarzacza multimedialnego sprawiają, że czas spędzony w kuchni staje się bardziej kreatywny i angażujący, a gotowanie w inteligentnej kuchni jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Piekarnik jak dietetyk

Piekarnik parowy Steam Cook z technologią Dual Cook Flex to prawdziwa rewolucja w gotowaniu. Dzięki zdalnemu zarządzaniu poprzez aplikację SmartThings można kontrolować proces pieczenia z dowolnego miejsca. Kamera wewnątrz piekarnika pozwala na podgląd i kontrolę każdego etapu pieczenia. Dodatkowo, usługa SmartThings Cooking dostosowuje przepisy do preferencji żywieniowych, tworząc spersonalizowany plan posiłków na cały tydzień.

Inteligentne zmywanie

Inteligentna zmywarka nie tylko czyści naczynia efektywnie, ale także pomaga w zarządzaniu zużyciem detergentów. Aplikacja SmartThings dostarcza informacje diagnostyczne, podpowiada, kiedy uzupełnić detergenty, a także sugeruje optymalne programy mycia. Zdalne sterowanie zmywarką zapewnia łatwość obsługi, a łączność z aplikacją pozwala dostosować programy mycia do indywidualnych potrzeb.

Płyta, która uczy gotować

Płyta indukcyjna Samsung SlimFit to spełnienie marzeń każdego pasjonata gotowania. Łączona strefa Flex Zone Plus pozwala na przygotowywanie wielu potraw jednocześnie. Dzięki połączeniu z aplikacją SmartThings, monitorowanie płyty staje się możliwe z każdego miejsca. Funkcja gotowania z przewodnikiem Assist Cook to idealne wsparcie dla tych, którzy szukają precyzyjnych wskazówek podczas gotowania.

Inteligentny okap komunikujący się z płytą

Zintegrowanie okapu z płytą grzewczą poprzez Bluetooth to rozwiązanie, które ułatwia codzienne, kuchenne czynności. Synchronizacja urządzeń sprawia, że okap automatycznie dostosowuje swoją pracę do aktywności na płycie, co gwarantuje efektywne usuwanie zapachów z przygotowywanego jedzenia i oparów.

Inteligentne gotowanie to nie tylko ułatwienie codziennych obowiązków kuchennych, ale również nowy wymiar kulinarnych doznań. Dzięki funkcjom smart, kuchnia staje się miejscem, gdzie technologia współgra z kreatywnością, a codzienne posiłki stają się wyjątkowym doświadczeniem. To nie tylko oszczędność czasu, ale także inwestycja w wygodę, elastyczność i zrównoważony styl życia.

*Dostępność usługi SmartThings Energy zależy od kraju, regionu lub urządzenia. Usługa dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS (Android OS 9↑, iOS 14↑). Wymagane jest połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account. Aby możliwe było monitorowanie zużycia energii, wszystkie urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Artykuł sponsorowany.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę