Teraz Czytasz
Rusztowania aluminiowe dla właściciela domu – jakie wybrać?

Rusztowania aluminiowe dla właściciela domu – jakie wybrać?

Do tej pory w Twoim domu do prac na wysokości służyła wyłącznie drabina? Warto wiedzieć, że jest jeszcze inny sprzęt, który może Ci pomóc w trakcie remontu albo czyszczenia elewacji – rusztowanie jezdne! Wygodna platforma pomieści nie tylko Ciebie, ale również niezbędne w danym momencie narzędzia i materiały. Które modele są przystosowane do pracy wewnątrz budynku? Sprawdź propozycje docenione także przez profesjonalistów!

Czy rusztowania aluminiowe nadają się do domu?

Myśląc o wszelakich rusztowaniach – aluminiowych jezdnych czy też stałych konstrukcjach warszawskich – zwykle mamy przed oczami masywny sprzęt na placu budowy sięgający wysokich pięter. Nie jest to błędne wyobrażenie, ale nie oddaje całego obrazu rzeczywistości. Potrzeby specjalistów z zakresu budownictwa i remontów, majsterkowiczów, a nawet właścicieli domów jednorodzinnych się zmieniają. Aby za nimi nadążyć, renomowani producenci tacy jak KRAUSE wprowadzili również mniejsze wersje rusztowań aluminiowych, które doskonale sprawdzą się podczas długotrwałych prac nad podłożem.

Dlaczego w ogóle warto zainteresować się tematem rusztowań składanych oraz jezdnych z aluminium? Ponieważ to świetna alternatywa dla klasycznej drabiny! W tym miejscu warto wspomnieć o kwestiach konstrukcyjnych. Sprzęt jest wyposażony w bezpieczną i stabilną platformę roboczą, która przeważnie wytrzymuje od 150 do 200 kg na m2 w zależności od modelu. Znajdzie się na niej miejsce zarówno dla Ciebie, jak i potrzebnych Ci narzędzi lub materiałów. Polecamy między innymi model ClimTec z serii MONTO firmy KRAUSE – idealny dla pracowników firm remontowych, majsterkowiczów oraz do użytku domowego.

Mycie elewacji, porządki w ogrodzie czy malowanie ścian stanie się dla Ciebie znacznie wygodniejsze, prostsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze. Dlaczego? Ponieważ rusztowania aluminiowe sprawdzają się podczas prac na wysokości, które zajmują jednak nieco dłużej niż przysłowiową chwilę. W przeciwieństwie do drabiny, obie ręce masz do swojej dyspozycji, ponieważ nie musisz jedną z nich trzymać się sprzętu, aby zachować równowagę. Wystarczy tylko wiedzieć, który model wybrać, aby obowiązki domowe zaczęły zajmować mniej czasu.

Aluminiowe rusztowanie jezdne

Rusztowania jezdne – pełna mobilność

Potrzebujesz sprzętu, który w łatwy sposób można przenosić z miejsca w miejsce? W takim razie rusztowania aluminiowe jezdne powinny odpowiedzieć na Twoje potrzeby! Tego typu modele mają wbudowane kółka, które sprawiają, że konstrukcja jest mobilna. Aluminium jest lekkie, więc przesuwanie urządzenia nawet między pokojami nie sprawi Ci żadnych problemów. W każdej chwili możesz użyć samoblokującego się hamulca, aby całość pozostała na swoim miejscu w trakcie malowania sufitu czy przycinania krzewów. Pamiętaj jednak, aby nikt nie stał na platformie w chwili transportowania rusztowania.

Kółka to jednak tylko jeden z wyróżników rusztowań jezdnych na tle innych modeli. Warto też zwrócić uwagę na systemową budowę, która sprawia, że zarówno montaż, jak i demontaż jest bardzo prosty. Fachowa wiedza ani pomoc specjalisty nie są wcale potrzebne, aby poradzić sobie z takim sprzętem we własnym zakresie. Nie trzeba się też martwić o bezpieczeństwo. Firma KRAUSE zapewnia innowacyjny system poręczy wyprzedzających GuardMatic. Jak sama nazwa wskazuje – na kolejnym w górę podeście montuje się je z poziomu niżej, czyli barierki wyprzedzają osobę montującą rusztowanie. Taka kolejność montażu sprawia, że już w momencie wejścia na pomost jesteśmy w pełni chronieni przed upadkiem z wysokości.

Który model mógłby się sprawdzić w Twoim domu? Polecamy jezdne rusztowania aluminiowe marki KRAUSE, a szczególnie wariant ProTec z serii MONTO. Jeśli chcesz używać sprzętu wyłącznie wewnątrz budynku, to wybierz model o wysokości roboczej 2,90 m lub 4,30 m – wysokość można regulować w zależności od potrzeb. Maksymalna nośność wynosi 200 kg. Rusztowanie jest skonstruowane zgodnie z normą PN EN 1004-1 i ma certyfikat TÜV. Można je łatwo transportować oraz szybko zmontować bez użycia narzędzi. Ze względu na zastosowany, innowacyjny kształt stężeń ukośnych można w pełni skorzystać z przestrzeni, jaką zapewnia wygodny, antypoślizgowy pomost roboczy o wymiarach 2,00 x 0,60 m. Rolki jezdne można nie tylko zablokować za sprawą hamulca, ale także regulować ich wysokość, gdy podłoże jest nierówne. W ten sposób możesz bezpiecznie i wygodnie pracować na wysokości w domu lub wokół niego.

Rusztowanie składane KRAUSE

Lekkie i kompaktowe rusztowania składane

W przypadku prac wewnątrz domu szczególnie polecane są rusztowania aluminiowe jezdne z wersji składanej. Oczywiście można z nich korzystać także na zewnątrz, ale ich zasięg jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku innych modeli, dlatego takie warianty mogą okazać się niewystarczające podczas niektórych prac wokół budynku. Taki sprzęt można rozłożyć w 2 ruchach, co znacznie ułatwia pracę, szczególnie gdy czas goni, a miejsca na przechowywanie czy transport jest niewiele.

Specjaliści i majsterkowicze polecają aluminiowe rusztowanie składane MONTO, a dokładniej model RollTec. Jest skonstruowane z ramy oraz pomostu. Transport odbywa się zawsze w modułach, dzięki czemu sprzęt nie zajmuje dużo przestrzeni w samochodzie – po złożeniu można je nawet przenosić na kółkach, co dodatkowo pozwala zaoszczędzić czas. Kompaktowe rozmiary i wysokość robocza sięgająca 2,90 m sprawiają, że całość mieści się drzwiach, co ułatwia przemieszczanie sprzętu między pokojami. To idealne rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy cenią sobie wygodę oraz bezpieczeństwo na najwyższym poziomie – potwierdza to też certyfikat TÜV.

***

Aluminiowe rusztowania jezdne to wielofunkcyjny sprzęt, który wyróżnia nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo prac na wysokości. Wystarczy tylko dobrać model dostosowany do indywidualnych potrzeb, aby zaoszczędzić czas oraz oszczędzić sobie nerwów. Jeśli zależy ci na wysokiej jakości, wybieraj wyłącznie zaufanych producentów, którzy konstruują swój sprzęt zgodnie z europejskimi wytycznymi.

Artykuł promocyjny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę