Teraz Czytasz
Gdzie można wykorzystać 2-centymetrowe płyty tarasowe?

Gdzie można wykorzystać 2-centymetrowe płyty tarasowe?

Płyty tarasowe zazwyczaj kojarzą się nam z najbardziej tradycyjnym ich wykorzystaniem, czyli ułożeniem na tarasie, balkonie i ewentualnie schodkach, które prowadzą z tarasu do ogrodu. Okazuje się jednak, że mogą znaleźć zastosowanie także w wielu innych miejscach. Poznajmy te wszystkie możliwości i sprawdźmy, dlaczego warto sięgnąć akurat po 2-centymetrową wersję.

Płyty tarasowe o grubości 2 cm

Płyty tarasowe wykonywane są z gresu, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Mogą mieć różną grubość, jednak od pewnego czasu coraz większa popularność zdobywają sobie te gresy, które mają grubość 2 centymetrów. Są one bowiem jednymi z najbardziej odpornych płyt tarasowych, które ze względu na swoją grubość idealnie sprawdzają się w różnych warunkach atmosferycznych. Są odporne na deszcz, mróz i śnieg. Ze względu na to, iż charakteryzuje je mała nasiąkliwość, nie ulegają uszkodzeniom niezależnie od pory roku i panującej aury.

Jednocześnie płyty tarasowe o grubości 2 cm odznaczają się odpornością mechaniczną. Mają szkliwioną powierzchnię, która dodatkowo zabezpiecza je przed takimi uszkodzeniami jak zarysowanie czy obtłuczenie. Nie przyjmują również zbyt łatwo brudu, dlatego świetnie sprawdzają się na różnych otwartych przestrzeniach, gdzie nie trzeba się martwić o ich zaplamienie.

Płyty tarasowe na taras

Najbardziej oczywistym zastosowaniem płyt tarasowych jest wykonanie z nich tarasu (lub ganku czy balkonu) oraz schodów, które łączą taras z ogrodem. Dzięki temu miejsce to jest idealnie równe i pięknie przygotowane do ustawiania na nim mebli tarasowych czy ozdobnych donic z kwiatami.

Najczęściej układane są na tarasach w sposób tradycyjny, na mocnej wylewce i kleju. Również one muszą być bardzo odporne na działanie warunków zewnętrznych i obciążenia, aby mogły jak najdłużej zachować wszystkie swoje właściwości oraz piękny wygląd.

Na trawie

Jednak płyty tarasowe mogą zostać wykorzystane także w innych miejscach. Jednym z nich jest ogród, w którym na trawie możemy umieścić płyty w większych odległościach. Dzięki temu pięknie przerastająca je trawa tworzy elegancki, przyciągający wzrok wzór. Takie miejsce będzie idealne do ustawienia mebli ogrodowych, większej huśtawki czy nawet niektórych elementów rozrywkowych dla dzieci.

Jednocześnie z płyt tarasowych o dużym rozmiarze można ułożyć wygodną ścieżkę prowadzącą z domu do furtki albo na inny koniec ogrodu. To rozwiązanie dla miłośników uporządkowanych terenów, którzy nie chcą wydeptanych albo żwirowych ścieżek.

Pośród drobnych kamieni

Jeśli lubisz mniej typowe aranżacje i chciałbyś stworzyć wokół swojego domu intrygujący teren, w którym kamień odgrywa istotną rolę, połączenie płyt tarasowych o grubości 2 centymetrów z atrakcyjnymi, drobnymi kamyczkami może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Również to miejsce może posłużyć ci do ustawienia mebli ogrodowych czy grilla, ponieważ na pewno będzie idealnie wyrównane i bezpieczne dla wszystkich twoich sprzętów.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę