Teraz Czytasz
Fular – najważniejsze zalety, komu może się przydać?

Fular – najważniejsze zalety, komu może się przydać?

Fular jest chętnie wykorzystywany przez wszystkie te osoby, które gustują w eleganckich stylizacjach. To bardzo ważne, aby wdrożyć go do swojej stylizacji np. przed jakimś oficjalnym spotkaniem lub międzynarodową konferencją. Swoim wyglądem przypomina szal lub szarfę o nieco wydłużonym rozmiarze. Może występować w różnych kolorach, chociaż zaleca się, aby kupować go w takim odcieniu, jak noszona marynarka. Jeśli nigdy wcześniej nie kupowaliśmy takiego gadżetu możemy bazować na poradach sprzedawców lub też poprosić o kilka wskazówek stylistę.

Doskonała alternatywa dla krawatów

Fulary są doskonałą alternatywą dla krawatów. To bardzo istotne szczególnie wtedy, gdy panowie nie lubią krawatu i nie chcą go na siebie zakładać, np. w trakcie uroczystości rodzinnych. Fular doprowadzi do tego, że męska stylizacja zacznie wyróżniać się z tłumu i z pewnością zostanie zauważona przez przechodniów i osoby, z którymi będziemy przebywać. Jest też idealnym zastępstwem dla modnych ostatnimi czasy chustek.

Fular można nosić praktycznie przez cały rok, z uwagi na uniwersalność tego gadżetu. Chroni szyję przed chłodnymi podmuchami powietrza, a jednocześnie zapewnia optymalną przepuszczalność powietrza. Znajduje sympatyków zarówno wśród osób młodych, jak i tych znacznie bardziej doświadczonych. Najpopularniejszym wiązaniem na jakie możemy się zdecydować jest tzw. wiązanie casualowe, które opiera się na tym, że znaczna część fularu znajduje się pod koszulą. Pozostała część wystaje znad kołnierzyka. Taki fular sprawdzi się np. podczas nieco luźniejszych wyjść biznesowych i romantycznych kolacji z ukochaną osobą. Nic dziwnego, że panowie są nim zachwyceni zwłaszcza, że jego wykonanie nie powinno być dla nich większą trudnością.

Innym typem wiązania fularu jest wiązanie ślubne. Jak wskazuje nazwa sprawdza się w trakcie ceremonii ślubnych i weselnych. W tym przypadku fular wiąże się bezpośrednio pod kołnierzykiem, a całość prezentuje się nad wyraz schludnie. Ważne jest to, aby przestrzegać pewnych zasad:

  • oba końce muszą mieć taką samą szerokość,
  • całość nie może być zawiązana niechlujnie.

Jeśli wiemy, że samodzielne wiązanie nie przebiegnie tak, jak sobie to zaplanowaliśmy zaangażujmy w to bliską nam osobę. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko potoczyło się po naszej myśli, a fular znalazł się we właściwym miejscu.

Grunt to udane wiązanie

Kluczem do sukcesu jest udane wiązanie fularu. Jeśli ktoś nie czuje się w tym mocny powinien znaleźć osobę, która wcześniej miała styczność z takim gadżetem i będzie wiedziała jak ma postępować krok po kroku. Uzyskanie zamierzonego efektu jest w tej sytuacji najważniejsze, ponieważ ma to być stylizacja elegancka, prestiżowa, choć nieco luźna (np. przy wiązaniu casualowym). W ślubnych wersjach fular powinniśmy nosić wyłącznie z kamizelkami. Uczulą nas na to zaangażowani styliści, dlatego nie popełniajmy żadnych błędów, bo może nas to sporo kosztować.

Fular w wiązaniu ślubnym najlepiej komponuje się z tzw. koszulami z łamanymi kołnierzami. Takich koszul jest na współczesnym rynku coraz więcej, dlatego ich umiejętne dobranie nie powinno być zbyt czasochłonne. Dzięki takiemu gadżetowi:

  • przygotujemy elegancką stylizację na każdą okazję (oficjalną, luźniejszą i romantyczną),
  • poczujemy się prestiżowo, modnie i pewni siebie.

Zakupienie fularów nie jest obecnie większym problemem, a co istotniejsze nie trzeba przeznaczać na nie okazałych pieniędzy. Wiele zależy oczywiście od tego, z jakich materiałów będą wykonane. Z racji tego opłaca się przeanalizowanie konkretnych modeli i dopiero na tej podstawie można wybierać dla siebie optymalne propozycje. Zwykle fular wykonywany jest z jedwabiu i charakteryzuje się przyjemnym dotykiem oraz nienagannym wyglądem.

Fot. VIANELLI

Fular – kilka słów podsumowania

Fular to bardzo ważny dodatek do eleganckiej stylizacji męskiej. Może być wykonany z różnych materiałów, jednak zdecydowanie najczęściej tworzy się go z jedwabiu. Na całe szczęście nie powinien być dla nas zbyt kosztowny, a przecież nie kupujemy takich gadżetów, co miesiąc. Fular będzie idealną alternatywą dla krawatów i chustek, więc jeśli panowie nie lubią ich zakładać na wesela, śluby i spotkania biznesowe mogą zdecydować się właśnie na zaproponowany wyżej gadżet.

Fular pomoże nam w przygotowaniu właściwej stylizacji na randkę, oficjalne spotkanie, uroczystość rodzinną czy też konferencję. Istotną kwestią jest jednak wiązanie. W tej sytuacji możemy zdecydować się na dwa podstawowe typy wiązań: casualowe oraz ślubne. Ta pierwsza opcja sprawdzi się w trakcie mniej uroczystych spotkań i wyjść. Znaczna część fularu znajdzie się pod koszulą, a pozostała będzie wystawać znad kołnierzyka. W wiązaniu ślubnym wygląda to nieco inaczej, ponieważ cały fular powinien znaleźć się pod kołnierzem. To wiązanie sprawdzi się np. w przypadku koszul z łamanymi kołnierzykami. Dostosujmy się do powyższych zasad, a skutecznie odmienimy całą swoją stylizację i udanie przygotujemy się do oficjalnych wyjść. Przy okazji będziemy wyglądać modnie i schludnie, niezależnie od okazji.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę