Teraz Czytasz
Poszetka – Dobranie poszetki do garnituru – na co zwracać uwagę?

Poszetka – Dobranie poszetki do garnituru – na co zwracać uwagę?

Poszetki do garnituru są bardzo ważnym urozmaiceniem całej stylizacji. Dzięki temu prezentujemy się oficjalnie, elegancko oraz schludnie. Kluczowe jest to, aby taki gadżet umiejętnie dobrać. Osoby, które nigdy wcześniej się tym nie zajmowały będą mieć z tym duże problemy. Poszetka jest ozdobną chusteczką, dzięki której nasza stylizacja jest kompletna i nienaganna. Charakteryzuje się kwadratowym kształtem i pasuje do przeróżnych stylizacji. W związku z tym użytkownicy doceniają jej uniwersalność.

Dobór poszetki – jakie materiały wziąć pod lupę?

Poszetka do garniturów może być wykonana z rozmaitych materiałów, dlatego warto wziąć pod lupę wszystkie dostępne propozycje. Najpopularniejsze są stworzone z:

  • jedwabiu,
  • mikrofibry,
  • bawełny,
  • lnu,
  • wełny,
  • kaszmiru.

poszetki

Zdecydowanie najdroższym materiałem, z którego produkuje się poszetki jest wspomniany jedwab. Takie rozwiązania prezentują się jednak niezwykle nowocześnie i prestiżowo. W związku z tym są doceniane przez panów, którzy chętnie uczęszczają na spotkania biznesowe lub biorą udział w międzynarodowych konferencjach. Poszetki z jedwabiu wykazują się:

  • niesamowitym połyskiem,
  • głęboką kolorystyką.

Powinniśmy mieć na uwadze to, że przy doborze takich gadżetów nie warto się ograniczać. Nawet w trakcie oficjalnych spotkań możemy sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji, która jest obecnie w modzie. Mowa m.in. o poszetkach nieco bardziej egzotycznych, np. z motywem roślinnym lub papugą. Wszystko zależy od naszego charakteru i preferencji stylizacyjnych. Opłacalne jest nawiązanie współpracy ze stylistą, który pomoże nam dobrać taki produkt i porówna dla nas konkretne modele, które możemy aktualnie znaleźć na rynku mody.

Poszetki – jakie powinny mieć kolory i jaki garnitur będzie się z nimi idealnie komponował?

Nie da się ukryć, że poszetki są obecnie podzielone na wiele różnych kolorów. Postarajmy się utrzymać wyważone proporcje i zadbać o elegancki wygląd, ponieważ to na oficjalnych spotkaniach jest doceniane przez osoby trzecie. Taki gadżet nie może znajdować się na pierwszym planie naszej stylizacji, więc nie powinien być zbyt przesadzony. Do garniturów możemy dobrać przeróżne dodatki i akcesoria, więc skupmy się na współpracy ze stylistą, a wyjdzie nam to na dobre.

jak nosić poszetkę

Kolor poszetki powinien nawiązywać do koloru naszej marynarki. Takie kompozycje będą się prezentować nad wyraz schludnie i estetycznie. Problemów z tym nie powinni mieć zarówno seniorzy, jak i osoby zdecydowanie młodsze. Zawsze można troszkę poeksperymentować i postawić na niecodzienne rozwiązania, które spodobają się naszym rozmówcom i nam samym. Dobór poszetki musi bazować na tym, aby cała stylizacja nie okazała się zbyt monotonna, dlatego starajmy się wybierać produkty o nieco ciemniejszych lub jaśniejszych odcieniach od noszonej marynarki. Z pewnością zwrócą nam na to uwagę nasi styliści, więc poszukajmy ich na rynku. Poszetka nada się zarówno do garnituru eleganckiego, jak i do marynarek sportowych, więc w każdym z tych przypadków możemy postawić na taki produkt i bardzo się nam to opłaci.

Dobranie poszetki – jakimi zasadami się kierować?

Jak widać dobranie poszetki do naszego garnituru wcale nie musi być łatwe. Przygotowane zasady okażą się sporym ułatwieniem, dlatego warto się nimi kierować w trakcie ostatecznego wyboru. Oto kilka wartościowych wskazówek:

  • poszetka może być bez problemów łączona z krawatem (zadbajmy o zbliżone kolory),
  • poszetkę możemy dobierać do koszuli (w tym przypadku zawsze stawiajmy na te same kolory).

Odstąpienie od powyższych reguł będzie oznaczało, iż nasza stylizacja może prezentować się mało oficjalnie i niezbyt elegancko. Oprócz tego poszetki mogą być dobierane m.in. do naszych butów, spodni, swetrów czy nawet skarpetek, więc jak widać wyraźnie mamy pod tym kątem pełną dowolność wyboru. Nie posiadając w tym zakresie większego doświadczenia, pozostawmy to prawdziwym profesjonalistom. Zapytajmy o radę w sklepie.

 

Dobór poszetki do garnituru – kilka słów podsumowania

składanie poszetkiDla większości osób dobór poszetki do garnituru będzie dość trudnym przedsięwzięciem, nad którym trzeba w jakiś sposób zapanować. Poszetka jest doskonałym uzupełnieniem oficjalnej stylizacji, np. biznesowej. Sprawdza się też podczas uroczystości rodzinnych, a nawet w trakcie bliskich spotkań ze swoimi znajomymi.

Takie gadżety mogą być tworzone z różnych materiałów, m.in. z jedwabiu, wełny, bawełny, lnu czy też mikrofibry. Każda z tych propozycji wykazuje się podwyższoną wytrzymałością, jednak najbardziej eleganckie i prestiżowe są te wykonane z jedwabiu. Poszetki nie powinny należeć do najdroższych gadżetów, a poza tym możemy je dobierać do naszych swetrów, skarpetek, koszul, krawatów, spodni czy też marynarek. W niektórych przypadkach ciekawą opcją będzie nawiązanie współpracy z wykwalifikowanym stylistą, który podpowie nam kilka trików i pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Ta ozdobna chusteczka o kwadratowym kształcie nie powinna być zbyt przesadzona, ani monotonna.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę