Teraz Czytasz
Spinki do mankietów – jak je dobierać i nosić?

Spinki do mankietów – jak je dobierać i nosić?

Wielu panów dba o to, aby ich stylizacja wyglądała schludnie, nienagannie i prestiżowo. Czasami jest to trudne, ale mogą nam w tym pomóc spinki do mankietów. Pełnią bardzo ważną rolę podczas wielu uroczystości rodzinnych, ale też w trakcie wesel, spotkań biznesowych, rozmów międzynarodowych, itd. Spinki są wybierane głównie po to, aby dopełnić formalną stylizację i nadać jej odpowiedniego charakteru. W ten sposób można być lepiej odbieranym przez osoby trzecie i nawiązywać z nimi bliższe relacje, m.in. o charakterze biznesowym. Kluczowe jest to, aby takie gadżety były prawidłowo dobrane, więc to na tym się skupmy.

Spinki do mankietów a koszule – jak to łączyć?

Spinki do mankietów zazwyczaj dobiera się do noszonej koszuli. Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na ponadczasowe i eleganckie połączenia. W ten sposób męska stylizacja wyróżni się z tłumu, a my sami poczujemy się dużo lepiej. Spinki nie będą pasować do każdego mankietu, a co istotniejsze niektóre modele koszul przystosowane są wyłącznie do guzików. Musimy zwrócić na to szczególną uwagę w trakcie zakupów. Najczęściej spinki dobiera się do tzw. mankietów francuskich, które nazywamy podwójnymi. Charakteryzują się one:

  • dwiema usztywnionymi częściami,
  • zaznaczeniem sztywnego mankietu z otworem na spinkę.

Nieco zapomnianym rozwiązaniem, chociaż również praktykowanym jest połączenie spinek z mankietami neapolitański. Takie propozycje są praktykowane zwłaszcza przez wielkie gwiazdy i celebrytów, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować je na własnym przykładzie. Miejmy na uwadze to, że całość powinna bazować do naszego charakteru i sposobu bycia, ponieważ w przeciwnym razie będziemy się prezentować nieco sztucznie i odbije się to niekorzystnie na naszym samopoczuciu.

ładna spinka do mankietów

Spinki do mankietów – jakie zasady nas obowiązują?

Przy wyborze spinek do mankietów obowiązuje nas kilka kluczowych zasad. To niezwykle istotne, aby spinki:

  • były dobrane do długości rękawów koszuli (rękaw powinien wystawać spod marynarki, ale nie za bardzo, bo około 2-3 centymetry),
  • były dobierane nie tylko do koszul, ale też do fraków i smokingów.

Jak widać niekiedy pomoc stylisty będzie nieoceniona, więc jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z takimi gadżetami dajmy sobie pomóc. Jeśli tego nie zrobimy narazimy się na spore błędy, a nasz strój nie będzie wyglądał perfekcyjnie.

ciekawa spinka do mankietów

Atutem spinek jest ich uniwersalność. Panowie powinni pamiętać o tym, że jeśli zdecydują się na założenie fraków lub smokingów wtedy zakup spinek będzie obowiązkowy. Takie połączenie po prostu się przyjęły i trzeba je respektować. W przypadku garniturów spinki do mankietów nie są koniecznością, chociaż oczywiście zależy to przede wszystkim od naszych preferencji. Zawsze możemy poprosić o pomoc nasze ukochane kobiety, które podpowiedzą nam, w jakich stylizacjach prezentujemy się najkorzystniej.

Z jakimi dodatkami łączą się spinki do mankietów?

Powinniśmy mieć na uwadze to, że spinki do mankietów łączą się z wieloma różnymi dodatkami i na to również musimy zwrócić szczególną uwagę, aby prezentować się schludnie. Kolor spinki za każdym razem powinien odpowiadać kolorowi koperty naszego zegarka. Wszelkie zaniedbania w tym zakresie zostaną natychmiastowo zauważone i z pewnością ktoś nam o tym powie.

Nie bazujmy na zestawieniach kontrastowych, ponieważ wszystkie dodatki znajdą się na pierwszym planie, a nie o to będzie nam chodzić w formalnych stylizacjach. Porady stylistów okażą się strzałem w dziesiątkę, dlatego poszukajmy ich i dajmy im działać, a skorzysta na tym każda osoba, która zdecyduje się na tak rozważny krok. Sprawdzi się to np. przed ważnymi rozmowami biznesowymi lub przed długo wyczekiwaną ceremonią ślubną.

spinki

Spinki do mankietów – kilka słów podsumowania

Umiejętne dobranie spinek do mankietów nie jest proste, ale musimy pamiętać o tym, że takie dodatki zadbają o to, aby nasza elegancka stylizacja była udanie dopełniona. Spinki nie pasują do każdego typu koszuli, jednak skutecznie łączą się z mankietami francuskimi oraz neapolitańskimi. Możemy je również połączyć z naszymi ulubionymi dodatkami, przede wszystkim z zegarkami. W tym przypadku pamiętajmy o tym, że kolor spinki i koperty zegarka musi być jednakowy. Od tej reguły nie ma żadnych odstępstw.

Spinki do mankietów oraz różne inne dodatki nigdy nie powinny znaleźć się na pierwszym planie, ponieważ takie uzupełnienie formalnej stylizacji zostanie odebrane przez inne osoby jako przesadzone. Taki dodatek jest niezbędny w przypadku noszenia fraków i smokingów. Jeśli decydujemy się na założenie garnituru ostateczny wybór należy do nas samych. Spinki w takiej stylizacji czasami okazują się zbędne. W sytuacji, gdy dobieramy spinki do długości rękawów naszych koszul musimy mieć na uwadze to, że koszula (rękaw) powinna wystawać spod marynarki na długość około 2-3 centymetrów. Dzięki temu spinki będą odpowiednio wyeksponowane, na czym powinno zależeć wielu mężczyznom. Dodatkowym atutem jest ich uniwersalność oraz to, że wprawiają mężczyzn w dużo lepszy humor.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę