Teraz Czytasz
Dlaczego regularne oczyszczanie twarzy jest ważne?

Dlaczego regularne oczyszczanie twarzy jest ważne?

Oczyszczanie twarzy powinno być dogłębne i jednocześnie jak najdelikatniejsze, dlatego świetnie sprawdzi się mleczko do demakijażu naturalne czy płyn micelarny jednofazowy, aby zmyć kosmetyki kolorowe przed przejściem do kolejnego etapu pielęgnacji. W pierwszej kolejności zawsze powinno się zmyć makijaż. Można też usunąć zanieczyszczeń za pomocą oleju, który rozpuści brud znajdujący się w porach. Im mniej pocierania twarzy, tym lepiej, bo skóra bardzo tego nie lubi, podobnie jak traktowania jej drażniącymi środkami chemicznymi. Zdecydowanie lepsze będą kosmetyki naturalne do twarzy.

Dlaczego skóra potrzebuje dokładnego oczyszczenia i jak robić to prawidłowo?

Jeśli cera ma być w dobrej kondycji, wolna od nieestetycznych zmian skórnych, to trzeba pamiętać o jej codziennym oczyszczaniu. Nawet jeśli ktoś nie używa kosmetyków kolorowych, to również ma na twarzy różne zanieczyszczenia z zewnątrz, sebum i martwy naskórek. Skóra to niezwykle ważny organ, który pełni też funkcję wydalniczą. Przez jej pory usuwane są toksyny, ale jeśli będą one zablokowane zanieczyszczeniami, to niestety rozpocznie to całą kaskadę problemów. Skóra musi być regularnie oczyszczana, aby pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii i uchronić przed rozwojem infekcji czy nawet schorzeń dermatologicznych. Dokładne oczyszczenie twarzy zapewni komfort i promienny wygląd, poprawi samopoczucie. Znika problem z nadmiernym przetłuszczaniem się cery na skutek wzmożonej produkcji sebum. Obecnie sporą popularnością cieszy się oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym. Najpopularniejszymi zabiegami są mikrodermabrazja, oksybrazja i hydrabrazja.

Skóra problematyczna wymaga głębokiego oczyszczania porów, aby pozbyć się zalegających w nich zanieczyszczeń. Zablokowane pory to niestety prosta droga od powstania wyprysków. Podstawowe oczyszczanie twarzy polega na przemyciu jej żelem, zmyciu kosmetyku, osuszeniu skóry i nałożeniu na nią toniku w celu przywrócenia właściwego pH oraz zastosowaniu kremu. Świetnie sprawdzają się również olejki czy serum, co jakiś czas warto nakładać maseczkę na twarz. Do dokładnego oczyszczenia skóry zaskórnikowej i tłustej zaleca się sięganie po preparaty z kwasami AHA/BHA, które dodatkowo złuszczą martwy naskórek i wyregulują wydzielanie sebum. W sprzedaży nie brakuje oczyszczających maseczek z glinką, które świetnie radzą sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Regularnie powinno się wykonywać peelingi, które usuwają warstwę zrogowaciałego naskórka, zmiękczają go i wygładzają ją.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę