Teraz Czytasz
Balsam czy olejek do ciała? Jaki produkt wybrać do codziennej pielęgnacji?

Balsam czy olejek do ciała? Jaki produkt wybrać do codziennej pielęgnacji?

Bardzo dużo uwagi przywiązujemy z reguły do pielęgnacji skóry twarzy. Kosmetyki do tego celu wybieramy bardzo starannie. Często jednak zupełnie inaczej sprawa się ma z wyborem kosmetyków do skóry całego ciała. Warto jednak zastanowić się, jaki produkt wybrać i czym się kierować.

Skóra ciała potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji

Skóra ciała, aby była nie tylko piękna, ale i zdrowa, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Większość kobiet, aby ją zapewnić, sięga po balsamy do ciała, które mają nie tylko nawilżać i zabezpieczać przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, ale często także pomagać w walce z cellulitem, rozstępami oraz innymi niedoskonałościami. Nie wszystkie produkty jednak pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów i uwaga coraz większej liczby kobiet kieruje się w stronę olejków do ciała. Olejki uznawane są za kosmetyki bardziej skuteczne przede wszystkim. Jeśli chodzi o nawodnienie i odżywienie skóry. Jednym z kultowych w tym kontekście produktów jest olejek lawendowy.

Pielęgnacja dobrana do potrzeb

Kosmetyki do ciała powinny być przez nas wybierane z uwzględnieniem szczególnych potrzeb skóry. Balsam do ciała to produkt, który stosować można absolutnie przez cały rok. Jego celem jest przede wszystkim nawilżenie skóry, a trzeba zdawać sobie sprawę, że na przesuszenie skóra jest narażona nie tylko latem, ale i zimą czy późną jesienią, kiedy niskie temperatury, silny wiatr powoduje nadmierne przesuszenie, a w konsekwencji często także łuszczenie skóry. W skrajnych przypadkach może się zdarzyć również, że zaczynie ona pękać, co wiąże się także z odczuwaną bolesnością. Balsam do ciała towarzyszyć powinien nam zawsze.

Jeśli zaś chodzi o olejek do ciała, to produkt, który oczywiście można stosować profilaktycznie, można to robić kilka razy w tygodniu. Olejek do ciała jest z reguły produktem znacznie bardziej skondensowanym, silniejszym w działaniu niż balsam. Dlatego też poleca się go szczególnie kobietom zmagającym się z nadmiernym przesuszeniem skóry, utratą jędrności, skóra pozbawioną blasku.

  • Do pielęgnacji skóry normalnej albo jedynie delikatnie odwodnionej, sprawdzi się klasyczny balsam do ciała o właściwościach nawilżających.
  • Do skóry bardzo suchej warto stosować olejek, nawilżający i natłuszczające skórę, a przy tym wzmacniających naturalną, lipidową warstwę naskórka, która chroni ciało przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.
  • Latem szczególnie warto sięgać po balsamy o delikatnej, żelowej konsystencji. Wchłaniają się one szybko i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Warto jednak pamiętać, że po intensywnym opalaniu dobrze jest do pielęgnacji włączyć także delikatny olejek do ciała.
  • Wiosną i jesienią lepszym rozwiązaniem jest odżywczy balsam, natomiast zimą warto sięgnąć po głęboko nawilżający i odżywiający skórę olejek.
  • Do skóry z problemami takimi jak atopowe zapalenie skóry dobierać trzeba kosmetyki specjalistyczne.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę