Teraz Czytasz
Damska prezerwatywa – co warto o niej wiedzieć?

Damska prezerwatywa – co warto o niej wiedzieć?

Damska prezerwatywa jest dosyć słabo znaną w naszym kraju formą antykoncepcji. Jednak sam koncept prezerwatywy zakładanej przez kobietę niewątpliwie będzie dla wielu kobiet bardzo intrygujący. Dzięki temu artykułowi będą one mogły poznać zalety damskiej prezerwatywy i sposób jej używania.

Dlaczego warto?

Prezerwatywy damskie są zazwyczaj wykonane z nitrylu lub poliuretanu (te co bardziej nowoczesne wyprodukowane są z tego pierwszego) i są one wkładane przez kobietę do pochwy. Chronią one przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową w równym stopniu co prezerwatywy męskie.

Niewątpliwy urok damskiej prezerwatywy polega na tym, że pozwala kobiecie na przejęcie kontroli nad antykoncepcja. Jest to ważne z bardzo wielu powodów! Często zdarzają się bowiem przypadki mężczyzn, którzy próbują niepostrzeżenie ściągnąć prezerwatywę w trakcie stosunku – prezerwatywa nakładana przez kobietę jest więc doskonałą ochroną dla kobiet uprawiających przygodny seks. To również propozycja dla kobiet, których partnerzy z różnych powodów nie mogą korzystać z prezerwatyw i/lub tych, które chcą mieć kontrolę nad zabezpieczeniem, ale nie chcą lub nie mogą korzystać z pigułki ze względów zdrowotnych.

Prezerwatywy damskie potrafią być też zaskakująco przyjemne! Zewnętrznemu pierścieniowi zdarza się czasami ocierać o łechtaczkę, co powoduje bardzo przyjemne wrażenia. Również świetnie używa się z nimi lubrykantu, ponieważ można z damską prezerwatywą używać jego dowolnego rodzaju i ilości! Unikatową właściwością damskich prezerwatyw jest również fakt, że w ich przypadku partner i partnerka mogą używać różnych nawilżaczy.

Jak używać?

Otworzywszy kondom ostrożnie, by go nie uszkodzić (należy unikać używania w tym celu ostrych przedmiotów) widzimy, że posiada on dwa pierścienie (w przeciwieństwie do kondomu męskiego, który posiada tylko jeden) – jeden większy i otwarty, drugi mniejszy i zamknięty. Większy z nich ma po włożeniu prezerwatywy ma znajdować się na zewnątrz, zaś mniejszy będzie znajdował się wewnątrz waginy, pomagając prezerwatywie w niej pozostać. Należy ścisnąć ten mniejszy na tyle, by mógł zmieścić się w waginie i włożyć go do niej. Każda kobieta używającego damskiego kondomu musi znaleźć pozycję, w której wkładanie go będzie dla niej najwygodniejsze; ogromną pomocą może okazać się odpowiedni nawilżacz. Nie można zaprzeczyć, że wkładanie damskiej prezerwatywy może z początku być nieco problematyczne i jest to jeden z powodów, dla których ten produkt nie cieszy się popularnością, na jaką zasługuje. Jednak wystarczy trochę poćwiczyć, by osiągnąć w tym sporą wprawę i być w stanie zakładać damskie prezerwatywy w maksymalnie naturalny sposób!

Należy pamiętać o tym, by nie używać prezerwatyw damskich z męskimi! Mogłoby się wydawać, że można w ten sposób uzyskać podwójne zabezpieczenie, ale niestety efekt jest raczej odwrotny – prezerwatywy ocierające się o siebie mogą niestety pęknąć. Co więcej, prezerwatywy damskie są podobnie jak męskie kondomy absolutnie produktami jednorazowego użytku – niby oczywista rzecz, ale biorąc pod uwagę fakt, że ten rodzaj antykoncepcji jest mało znany, warto to zaznaczyć.

Interesująca forma antykoncepcji

Damskie prezerwatywy są jak widać środkiem antykoncepcyjnym, który z perspektywy kobiety (ale również i jej partnera!) ma szereg interesujących zalet. Problemami mogą okazać się jej zakładanie, a także dostępność (najłatwiej kupić ją w sklepach internetowych), jednak jej zalety są trudne do zignorowania!

W przygotowaniu artykułu pomogła strona: Świat-Prezerwatyw.pl

View Comment (1)
  • Ja od lat stosuje damską prezerwatywę pasante female, nie mam stałego partnera seksualnego dlatego ta forma antykoncepcji jest dla mnie najlepsza, prezerwatywę kupuje na stronie naturalnaplodnosc.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę