Teraz Czytasz
A jeśli będzie padać? Sprawdź, co warto spakować do wakacyjnej torby!

A jeśli będzie padać? Sprawdź, co warto spakować do wakacyjnej torby!

Pakowanie walizek zawsze wygląda tak samo – wciąż nam się wydaje, że wielu rzeczy nie wzięliśmy, o kilku na pewno zapomnieliśmy, a na pozostałe nie starczyło miejsca. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego tylko zrobić solidną selekcję i wybrać najpotrzebniejsze akcesoria. Oto przedmioty, które zdecydowanie warto zabrać ze sobą na urlop.

Czasem pogoda płata figle i nie każdy dzień możemy spędzić np. na gorącej plaży. Jeśli wybieramy się na rodzinne wakacje, to dobrze zdajemy sobie sprawę, że dzieci szybko się nudzą i warto mieć w zanadrzu coś, czym można zainteresować domowników. Najlepiej i tych małych, jak i tych dużych. Oto one.

Gratka dla miłośnika literatury

Choć nic nie jest w stanie zastąpić papierowej książki, jej zapachu, szelestu przewracanych kartek, to jednak na czas wakacji warto dać szansę czytnikowi książek. Po pierwsze, nie waży tyle co pięć książek, które chcieliśmy spakować do torby, po drugie, wystarczy nam dostęp do internetu, aby w deszczowy dzień zakupić e-booka i spontanicznie zabrać się do czytania. Po trzecie, czytnik nie męczy wzroku tak jak czytanie z ekranu smarfona czy komputera. Zalet e-czytania jest oczywiście dużo więcej. Dlatego jeśli pochłanianie kolejnych literackich nowości to nasza pasja, czytnik staje się dla nas „produktem pierwszej potrzeby” na urlopie.

Magiczne pudełko nie tylko dla graczy i fanów seriali

Wyjazd na wakacje to dla wielu osób czas oderwania się od ulubionych seriali, gier i programów TV. O ile w upalny dzień spędzony na plaży czy na poznawaniu nowych miejsc nie będziemy za nimi tęsknić, to w razie deszczowej aury za oknem podczas urlopu, będziemy podwójnie cierpieć z powodu braku ulubionych gier czy dostępu do Netflixa. A jak na złość w hotelowym pokoju czy wynajętym apartamencie stoi tylko telewizor z kilkoma kanałami TV. Takich problemów nie będą miały osoby, który spakują do walizki niewielkie urządzenie porównywalne wielkością do przeciętnego routera – przystawkę do telewizora NVIDIA Shield. Dzięki niej nawet na najzwyklejszym telewizorze (i pod warunkiem dostępu do WiFi w pokoju) będziemy mogli m.in. oglądać ulubione seriale z Netflixa, zagrać w jedną z popularnych gier z wirtualnej biblioteki, przeglądać YouTube’a czy poprosić głosowo aplikację asystenta Google’a o pomoc w znalezieniu sklepu z pamiątkami lub o aktualną prognozę pogody.

W świecie planszówek

Warto zarezerwować trochę miejsca w walizce na… grę planszową. I nie, nie musi to być banalny dla wielu osób „Chińczyk” czy „Monopoly”. Czy wśród uczestników podróży są np. fani Gry o Tron, Władcy Pierścieni, Sherlocka Holmesa a może osoby, które z sentymentem wspominają czasy PRL-u? Dla każdego znajdzie się gra tematyczna! Gry planszowe to wyśmienita zabawa dla kilku osób, która pozwala zacieśniać więzy na wakacjach, nie psuje wzroku jak np. gry na tablecie i sprawdza się zarówno nad jeziorem, wieczorem w hotelowym pokoju czy w pochmurne popołudnie nad morzem.

Jeszcze przed spakowaniem torby na podróż, dobrze jest przemyśleć wszystkie rzeczy, które chcemy do niej włożyć. Może zamiast piątej sukienki czy czwartego sweterka, których pewnie i tak nie założymy, lepiej zainwestować w coś, co wcale nie zajmuje sporo miejsca, a na pewno zapewni na urlopie mnóstwo frajdy wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę