Teraz Czytasz
Czym jest Dermapen? Jaka jest jego cena?

Czym jest Dermapen? Jaka jest jego cena?

Dermapen to zaawansowany system do mikroigłowania skóry. Zasilane elektronicznie wielokrotne igły z łatwością przenikają przez skórę lub tkankę bliznowatą, aby wzmocnić i stymulować odmładzanie skóry, przy jednoczesnym zachowaniu integralności naskórka i skróceniu czasu przestoju u pacjenta. Dermapen to skuteczny sposób usuwania blizn potrądzikowych i niedoskonałości skóry. Największą korzyścią jest poprawa ogólnego kolorytu i tekstury skóry, która następuje po zabiegu, a także zminimalizowanie widoczności porów w skórze, zmniejszenie powierzchownych zmarszczek i rozstępów.

Jak działa Dermapen?

Dermapen działa poprzez nakłuwanie górnej warstwy skóry w celu przyspieszenia gojenia. W przeciwieństwie do akupunktury, celem mikroigłowania jest poprawa wyglądu skóry, a nie zmniejszenie bólu. Dermapen składa się z ponad 10 igieł, które są używane do nakłuwania skóry. Pióro jest trzymane pionowo nad skórą, a kiedy znajdzie się w odpowiedniej pozycji, wewnątrz pióra włącza się mały silniczek, który powoduje, że igły penetrują skórę, poruszając się szybko w przód i w tył.

Dzięki specjalnej konstrukcji, igły lekko się obracają, skutecznie otwierając pory i przebijając wierzchnią warstwę skóry. Ważne jest, aby pióro przebijało skórę, ponieważ właśnie to wywołuje odmłodzenie skóry. Kiedy ktoś się skaleczy lub zrani, skóra sama się naprawia, wytwarzając kolagen i elastynę, które stymulują jej wzrost. Stosując tę samą zasadę do mikroigłowania Dermapenem, skóra zwiększy produkcję elastyny i kolagenu, aby wyleczyć uszkodzoną skórę. Do pewnego stopnia mikroigłowanie zmusza skórę do samoleczenia, pozostawiając ją odświeżoną i odmłodzoną.

Jakie obszary mogą być poddawane zabiegom z użyciem urządzenia Dermapen?

Zabieg Dermapen jest najczęściej stosowany do leczenia obszarów ciała lub twarzy dotkniętych bliznami, rozstępami, zmarszczkami i drobnymi liniami oraz do zmniejszania wiotkości skóry. Zabieg może być wykonywany na wszystkich częściach ciała i jest skuteczny w obkurczaniu porów, odwracaniu zmian pigmentacyjnych lub uszkodzeń posłonecznych oraz poprawie kolorytu skóry.

Zabieg jest szczególnie skuteczny w leczeniu blizn potrądzikowych i może przynieść znaczną poprawę stanu skóry, niezależnie od stopnia początkowych uszkodzeń. Po wystąpieniu trądziku normalna skóra zostaje zastąpiona tkanką włóknistą (zwłóknieniami) o nieco innym składzie, co powoduje, że blizny są bardziej widoczne i grubsze niż reszta skóry. W miarę jak skóra próbuje się goić, tworzy się tkanka bliznowata, która prowadzi do deformacji kolagenu, co skutkuje powstawaniem blizn potrądzikowych.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę