Teraz Czytasz
Czy oryginalne perfumy i zamienniki bardzo się od siebie różnią?

Czy oryginalne perfumy i zamienniki bardzo się od siebie różnią?

Wiele osób lubi korzystać z perfum, które gwarantują wspaniały zapach przez długie godziny. Części wydaje się, że to coś, co mogą zapewnić jedynie droższe, oryginalne perfumy, inny przekonują, że jakość wcale nie musi być droga, prezentując coraz chętniej wybierane zamienniki perfum. Czy oryginały i zamienniki bardzo się od siebie różnią?

Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę prosta – zazwyczaj nie. Należy założyć jednak, że tyczy się to głównie droższych zamienników, cały czas znacznie tańszych od oryginałów, jednak droższych od najtańszych zamienników, których cena oscyluje w okolicach kilkunastu złotych za flakon. W przypadku tych ostatnich, spodziewanie się niesamowitych wrażeń zapachowych byłoby szaleństwem, jednak droższe zamienniki potrafią bardzo niewiele różnić się od zapachów oryginalnych.

Jak powstają zamienniki perfum?

Bazą do powstania zamienników jest wybór oryginalnego zapachu, a następnie poddaniu go analizie. Osoba za to odpowiedzialna rozkłada zapach na atomy, wszystko po to, by z pomocą dostępnych składników, możliwe było odtworzenie zapachu przez konkretnego producenta zamienników. Stąd zapachy oryginalne będą różnić się od zamienników – nie ma szansa, na to, by odtworzyć dany zapach 1:1, jednak inność zamienników wcale nie oznacza, że z założenia są one gorsze. Część klientów w przypadku konkretnych zapachów woli zamienniki od danego producenta, niż zapachy oryginalne i nie jest to zjawisko zaskakujące czy nietypowe.

Dodatkowo same zamienniki produkowane są zazwyczaj z takich samych składników, jak perfumy oryginale. Sam proces produkcji również nie różni się na tyle, by móc tutaj mówić o różnicach znaczących.

Wyjątkiem często, zwłaszcza w przypadku tanich zamienników, jest ilość dodawanych utrwalaczy. Musi być ona odpowiednia, by zapach długo się utrzymywał. Najtańsze zamienniki potrafią mieć z tym problem, lecz producenci zamienników wysokiej jakości dbają o to, by ich produkty były tak samo trwałe, jak zapachy oryginalne. Zdarzają się nawet produkty, które oferują większą trwałość, niż oryginały!

Największe różnice pomiędzy zamiennikami a perfumami oryginalnymi

Największe różnice to najczęściej te, które widzimy gołym okiem. Chodzi głównie o flakon, jak i opakowanie, w którym znajdują się perfumy. W przypadku produktów oryginalnych, perfumy często pakowane są w wymyślne i piękne flakony, które następnie znajdują się w nietuzinkowych opakowaniach. Inaczej jest w przypadku zamienników, tutaj najczęściej dany producent wykorzystuje jeden lub dwa rodzaje flakonów, a poszczególne zapachy odróżnia się po kolorach czy nazwach na flakonach. Nie można ukrywać, wynika to z oszczędności, lecz w żadne sposób nie wpływa to na jakość samych perfum.

Różnica w cenie pomiędzy zamiennikami a oryginalnymi perfumami

Różnice te są naprawdę znaczące, zwłaszcza w przypadku naprawdę drogich marek perfum, gdzie flakon potrafi kosztować 300, 400 czy nawet 500 zł, podczas gdy zamienniki – wysokiej klasy – można zakupić w cenie wynoszącej 10-20% wspomnianej powyżej kwoty. W cenie około 60 zł jak najbardziej można kupić zamienniki (o pojemności około 100 ml) perfum, które w swoich oryginalnych wersjach, kosztują 400-500 zł. Widać więc, że oszczędność jest tutaj naprawdę bardzo znaczna.

Wbrew pozorom, różnica w cenach perfum oryginalnych i zamienników nie wynika z jakości. Zapachy powstają podobnie, z niemal tych samych składników, mają podobną ilość utrwalaczy, będą więc pachnieć podobnie i prezentować podobne parametry. Osoby bardzo dobrze znający danych zapach, mogą odróżnić oryginał od zamiennika, lecz nie będzie to takie proste dla osób, które po prostu na co dzień używają perfum.

Niestety tak duże różnice cenowo często wynikają z ogromnych kosztów promocji i marketingu, jakie ponoszone są właśnie na promocję perfum. Okazuje się, że nawet 40% ceny flakonu może być przeznaczone właśnie na działania promocyjne i marketingowe. Nie może to jednak dziwić. Największe marki chętnie zatrudniają aktorów czy innych celebrytów, znanych na całym globie, by reklamowali i sygnowali swoim wizerunkiem konkretne perfumy. Gdy kampania reklamowa startuje, konkretna marka, produkt i celebryta obecny jest niemal wszędzie, zarówno w działaniach online, jak i offline. Nie może dziwić, że koszty takich kampanii potrafią być tak znaczne.

Dodatkowo niektóre marki odpowiednio pozycjonując się za pomocą ceny, dzięki czemu dostępne są jedynie dla wybranych, odpowiednio zamożnych, grup osób. Poszczególne z nich sprzedają swoje produkty więc nie dlatego w cenach tak wysokich, że ich jakość jest tak wyjątkowa, a jedynie dlatego, że produkty tej marki po prostu tyle kosztują. Dzięki czemu nabywcy tych produktów mogą cieszyć się faktem, że pozwalają sobie oni na produkty niedostępne dla innych. Nie idzie to w sprzeczności z wysoką jakością tych produktów, niestety rzadko różnicą ta jest tak duża w kontekście do zamienników perfum, by za produkty oryginalne płacić tak astronomiczne ceny.

Podsumowując, różnica w cenie zamienników perfum i oryginałów nie kryje się w ich jakości, a często po prostu w działaniach marketingowych i strategii danej marki. Dlatego warto chociaż raz sprawdzić zamienniki perfum i ich jakość. Jednocześnie, warto sprawdzić zamienniki wysokiej jakości, a takie, w cenie około 60 zł za 100 ml, oferuje sklep Paryskie-perfumy.pl, który dodatkowo umożliwia testowanie perfum i ich zwrotne, jeżeli jakość nie będzie odpowiednio satysfakcjonująca.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę