Teraz Czytasz
5 sposobów, by stać się pewną siebie

5 sposobów, by stać się pewną siebie

W pracy czujesz się niewidzialna i choć masz kilka pomysłów i uwag, to wolisz się nie odzywać, by nie zwracać na siebie uwagi. Kusi Cię, by iść na basen, ale te fałdki na brzuchu… Znajomi chcą się wybrać do kina na nowy film Marvela, a Tobie głupio powiedzieć, że bardziej kręci Cię polska komedia. Chcesz kupić tę piękną czerwoną sukienkę, ale…może lepiej nie.

Ile razy zdarzyły Ci się podobne sytuacje? Pewnie zdecydowanie zbyt często. Bycie skromnym to piękna cecha, o ile ta skromność nie sprawia, że czujemy się ze sobą źle i narzucamy sobie niepotrzebne limity. Zyskiwanie pewności siebie jest jak długa podróż, ale podam Ci 5 sposobów, które powinny ułatwić Ci drogę.

Sprawdź również: Fobia społeczna test online

Osoby, które wiecznie są niezadowolone, zabierają Twoją energię. Ileż można słuchać o tym, jaki świat jest zły, a życie do bani? Ciężko jest się czuć pewną siebie, kiedy ktoś cały czas podsuwa Ci powody do tego, by zacząć się martwić. Ogranicz spotkania z ludźmi, którzy wysysają z Ciebie energię i sprawiają, że czujesz się niepewnie lub po prostu daj im znać, jak to widzisz – może oni sami nie są świadomi tego, jak działają na innych. Wzbudzanie w kimś niepewności nie jest fajne.

Twój głos ma znaczenie

Po prostu posłuchaj swojego wewnętrznego głosu, to Ty wiesz, czego chcesz. Możesz komuś odmówić wyjścia lub wykonania konkretnej czynności i to wcale nie oznacza, że jesteś złym człowiekiem. Nie znaczy nie. Staraj się ćwiczyć asertywność i głośno mówić o swoich pragnieniach… no może nawet cicho – ważne, by uświadomić sobie, że ma się głos. Jak ktoś ma wiedzieć, czego oczekujesz, kiedy o tym nie mówisz? Jeśli Ty nie posłuchasz siebie i nie będziesz zaspokajać swoich potrzeb, to prawdopodobnie nikt tego nie zrobi.

Twój głos ma znaczenie, bo możesz nim też sprawiać innym radość – nie wstydź się skomplementować drugiej osoby i po prostu powiedzieć jej coś miłego. Kilka słów może zrobić komuś dzień, a i Ty poczujesz się lepiej, jeśli powiesz to szczerze 🙂

Doceniaj małe rzeczy

Każdego wieczoru pomyśl o jednej dobrej rzeczy, która przytrafiła Ci się danego dnia. Jeszcze lepiej będzie, kiedy zapiszesz swoje przemyślenia na kartce lub w zeszycie, wtedy zawsze możesz do tego wrócić, kiedy zabraknie Ci motywacji lub po prostu będziesz miała gorszy dzień.

Stań przed lustrem i znajdź cechy swojego wyglądu, które lubisz, wymień je. Możesz to też połączyć z praktykowaniem wdzięczności. Dziękuję za nogi, dzięki którym mogę chodzić. Dziękuję za dłonie, dzięki którym mogę przygotować moje ulubione danie. Dziękuję za uszy, dzięki którym słyszę głos mojej ulubionej osoby. Dziękuję za skórę, która mnie otula.

Zadbaj o siebie

Każda z nas potrzebuje chwili dla siebie. Znajdź w tygodniu, choć kilkanaście minut i zrób coś, co polepszy Twoje samopoczucie i zwiększy pewność siebie. Może być to przeczytanie książki, jazda konna, pomalowanie paznokci, nadrobienie odcinków ulubionego serialu lub wyjście z najlepszą przyjaciółką. To wszystko zależy od Ciebie i tego, co Tobie sprawia przyjemność.

Sprawdź też: jak flirtować z dziewczyną?

Przestań się na siebie złościć/odpuść sobie

Jaki jest sens w tym, by się katować i dobijać? Zauważasz w sobie rzekome braki i niedoskonałości, na które inni pewnie nawet nie zwracają uwagi. Za duży brzuch, zbyt widoczne żebra, szerokie biodra, hip dips, szpiczasty nos, małe usta – to wszystko sprawia, że Ty to Ty. Pracuj nad sobą i nad tym, by się zaakceptować. Może to właśnie te elementy, sprawiają, że jesteś wyjątkowa?

Pewność siebie zaczyna się w głowie. Pewność siebie pozwala nam się czuć dobrze ze sobą i zwracać uwagę na nasze potrzeby, wybierać grono osób, którym się otaczamy i obdarzać siebie dobrocią. Widzisz ile korzyści?

Jesteś gotowa, by zadbać o siebie, zaakceptować to, co czujesz i być pewną własnej wartości. Ta droga może być wyboista, ale trzymam za Ciebie kciuki 🙂

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę