Teraz Czytasz
Zrzuć zimowe kilogramy dzięki tym prostym trikom!

Zrzuć zimowe kilogramy dzięki tym prostym trikom!

Odpowiednie śniadanie

Nie zapominajmy o konkretnym, pożywnym śniadaniu. Nie jedzmy go w biegu. Niech będzie przemyślane, zawiera wszystkie potrzebne witaminy. Nauczmy się celebrować ten moment. Dzięki konkretnemu śniadaniu nie będziemy podjadać w ciągu dnia, bo nie będą nas napadać nagłe ataki głodu. Wstańmy kilka minut wcześniej, zjedzmy pierwszy posiłek z bliskimi, ładując baterie na cały dzień. Najlepiej dzień zacząć od białka, dzięki temu na dłużej będziemy nasyceni. Dobrym wyborem są np. jajka, które zawierają cholinę, a tym samym przyspieszają spalanie tłuszczu.

Wraz z wiosną, pożegnajmy ciężkie zimowe potrawy, a zacznijmy jeść lżej. Odpowiednie będą ryby, chude mięsa, warzywa zamiast ziemniaków. Jedzmy także świeże owoce i warzywa. Idealne na obiad są wszelkiego rodzaju zupy. Do tego łatwo zapakować je do pracy czy szkoły. Wcale nie muszą być nudne – wybierzmy ulubione warzywa i poeksperymentujmy z przyprawami. Twórzmy kolorowe sałatki, które dodatkowo ładnie wyglądają, to od razu sprawi, że przyjemniej będzie nam się jadło.Często zapominamy o sezonowych warzywach i owocach, a to one są prawdziwym niedocenianym skarbem. Możemy z nich tworzyć koktajle idealne na drugie śniadanie. Najlepsze będą takie, które zawierają mało cukru, a dużo błonnika. Pamiętajmy także o odpowiednim nawodnieniu – pijmy wodę, herbaty ziołowe, stuprocentowe soki owocowe lub warzywne. Przygotowujmy posiłki samodzielnie, tylko wtedy mamy gwarancję, że na pewno zawierają wszystko to, co najlepsze i są stworzone z produktów wysokiej jakości.

Dietetycy zalecają również ograniczenie nabiału, jednak nie ma co do tego zgodności. Możemy spróbować ograniczyć mleko, sery na około 2 tygodnie i sprawdzić efekty. Jeżeli nie umiemy z nich zrezygnować, wybierzmy te nisko tłuszczowe.

Trening indywidualny

Jeśli trudno Ci się zmotywować samodzielnie, wybierz trening indywidualny – to w Warszawie bardzo popularna forma wysiłku fizycznego – mówią specjaliści z mindyourbody.pl. Dzięki trenerowi poznamy ćwiczenia, które są dla nas odpowiednie, dostaniemy ogromną dawkę motywacji, a także dopasowaną do nas dietę. Co ważne, ćwiczymy tam, gdzie nam jest wygodnie – nawet w domowym zaciszu. Wiosną dobrze jest ćwiczyć na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach biegajmy, wybierzmy się na spacer, dzięki temu nie tylko zgubimy kilogramy, ale i znacząco poprawi się nasze samopoczucie. Możemy prowadzić dziennik, w którym będziemy zapisywać swoje motywujące efekty, a także robić zdjęcia – szybko zauważymy różnicę!

Jeżeli mamy siedzący tryb pracy, pamiętajmy by raz na jakiś czas rozprostować nogi, zrobić kilka skłonów. Po powrocie do domu poświęćmy choć 15-20 minut na lekki trening. To bardzo ważne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy także o zachowaniu wyprostowanej sylwetki. Nie „przegrzewajmy” się – warto przykręcić kaloryfery i nie ubierać się bardzo ciepło, jeśli przebywamy w mieszkaniu, to pobudzi nasz metabolizm do pracy.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę