Teraz Czytasz
Żel, tytan, akryl – którą metodę przedłużania paznokci wybrać?

Żel, tytan, akryl – którą metodę przedłużania paznokci wybrać?

Często mówi się, że schludne i zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka człowieka. Każda z kobiet marzy o idealnie wyglądającym manicure. Co zrobić, kiedy nasze paznokcie są krótkie, z natury słabe i mające tendencję do łamania? Jest na to sposób!

Różne techniki i metody

Przedłużanie paznokci już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, bo pozwala w szybki sposób na metamorfozę naszych dłoni. Długa i opływowa płytka paznokci optycznie wysmukla dłonie i sprawia, że wyglądają one delikatnie i subtelnie. Aktualnie w salonach urody możemy spotkać się z różnymi metodami przedłużania paznokci – akrylowa, tytanowa, żelowa. Czym różnią się od siebie i jak je wykonać?

Metoda żelowa

Najpopularniejszą metodą przedłużania paznokci jest metoda żelowa. Produkt aplikuje się na płytkę paznokci za pomocą tipsów lub szablonów. Warto wspomnieć, że przed aplikacją żelu – należy precyzyjnie przygotować pytkę paznokcia, a więc oczyścić, usunąć ewentualne resztki lakieru lub bazy, wygładzić za pomocą bloku polerskiego, odtłuścić i wysuszyć. Tak przygotowana płytka paznokcia gotowa jest na aplikację żelu, który następnie – utwardzany jest w lampie UV. Żel zazwyczaj posiada konsystencję gęstej, lepkiej pasty, przez co w łatwy i szybko sposób umożliwia nadanie pożądanego kształtu.

Flexy Gel marki Elisium

Na pograniczu żelu i akrylu znajduje się produkt marki Elisium o wdzięcznej nazwie – Flexy Gel. Służy on do przedłużania paznokci metodą żelową, ale wykazuje właściwości akrylu – jest niezwykle trwały i odporny na urazy. System Flexy Gel jest na tyle komfortowy w aplikacji, iż nie spływa z płytki paznokci i nie posiada drażniącego zapachu. Najlepiej aplikować go za pomocą szpatułki lub precyzyjnego pędzelka (wcześniej zwilżonego produktem Slip Liquid, który sprawia, że żel staje się plastyczny i łatwy w pracy). Aktualnie, marka Elisium posiada w swojej ofercie kilka odcieni żelu (milky, beige, white, rose) – w zależności od preferencji i aplikowanego w późniejszym czasie lakieru hybrydowego. Oprócz żelu i płynu Slip Liquid warto zaopatrzyć się również w Pro Bond, czyli bezkwasowy primer, który doskonale przygotowuje na przyjęcie żelu i przywraca paznokciom odpowiednie pH.

Metoda tytanowa

Inną metodą przedłużania paznokci jest metoda tytanowa. Niewątpliwą zaletą tej metody jest jej nieinwazyjność, bowiem manicure tytanowy nie niszczy naturalnej płytki paznokci. Przy tej stylizacji wykorzystuje się pyłek, który gwarantuje trwałość manicure, a przy tym – zachowana jest naturalna grubość płytki – wygląda niezwykle naturalnie. Tak jak w przypadku metody żelowej – do przedłużania paznokci metodą tytanową również wykorzystuje się formy lub tipsy.

Metoda akrylowa

Ostatnim rodzajem przedłużania paznokci jest metoda akrylowa, która w salonach kosmetycznych wykonywana jest już sporadycznie. Czym różni się od swoich poprzedników? Charakterystyczną cechą akrylu jest jego nieprzyjemny, uciążliwy zapach. Dodatkowo, w przeciwieństwie do żelu lub tytanu – aplikacja akrylu wymaga wprawy i doświadczenia. Jego formuła ma tendencję do szybkiego wysychania, przez co nie jest tak plastyczna. W tej metodzie wykorzystuje się specjalny proszek, który łączony jest z liquidem i razem tworzą tak zwaną masę akrylową, którą aplikuje się na paznokcie. Dodatkowo, manicure akrylowy wymaga częstego natłuszczania płytek, aby nie doprowadzić do przesuszenia, a w konsekwencji – do łamania i kruszenia. Wszystko to sprawia, że metoda akrylowa pomału zostaje wyparta przez inne rodzaje przedłużania paznokci.

Aktualnie, rynek kosmetyczny oferuje szereg różnych usług, które pozwolą cieszyć się pięknym i zadbanym manicure nawet do 4 tygodni. Wybór tej odpowiedniej uzależniony jest od własnych preferencji. Każda z metod posiada niewątpliwe zalety, a przy odrobinie umiejętności – możliwa jest do wykonania w domowym zaciszu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę