Teraz Czytasz
Zegarek dla wielbicieli stylu retro? Tylko Casio!

Zegarek dla wielbicieli stylu retro? Tylko Casio!

Japońska marka jest na fali. Zarówno zegarki Casio klasyczne, jak i elektroniczne wyróżnia modny styl retro. Które z męskich modeli są najciekawsze?

We współczesnej modzie silnym trendem jest styl retro. I niewiele produktów tak dobrze odpowiada na pragnienie powrotu do przeszłości, jak zegarki Casio. Marka kojarzona z innowacjami, które w latach 80. zrewolucjonizowały rynek, dziś znów jest obiektem pożądania. I nic dziwnego, bo poza niezawodnymi konstrukcjami japoński producent oferuje autentyczny styl.

Najpopularniejsze zegarki Casio męskie

Szczególnym powodzeniem cieszą się zegarki Casio męskie sportowe. Obok reedycji kultowych modeli w ofercie znajdziemy też ich nowatorskie interpretacje. Najciekawsze zegarki Casio męskie elektroniczne można obejrzeć na stronie sklepu Zegarki Centrum. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie swój ulubiony kolor, kształt tarczy i typ bransolety. A zegarki Casio męskie na pasku czynią ofertę jeszcze bogatszą: https://zegarkicentrum.pl/zegarki-casio-meskie/.

Zegarki Casio męskie elektroniczne

Wiele osób z nostalgią wraca do konstrukcji, które podbijały świat w latach 80. i 90. Elektroniczne zegarki Casio męskie, będące wówczas uosobieniem nowoczesności, znowu świadczą o wyczuciu trendów. Warto tu wyróżnić model A 168.

Charakterystyczna tarcza zbliżona do prostokąta sprawia, że zegarki Casio z tej serii łatwo rozpoznać. Konstrukcja sprawdza się i dziś, bo mamy tu czytelny wyświetlacz i trzy przyciski, pozwalające wygodnie obsłużyć wszystkie funkcje. Kiedyś Casio A 168 nosili prawie wszyscy. Dziś możemy mieć go znowu, w wersji retro, na bransolecie srebrnej, grafitowej lub złotej.

Gratką dla wielbicieli stylu retro są zegarki Casio męskie z kalkulatorem. Taki gadżet może się przydać ludziom wykonującym różne zawody, ale dla wielu będzie to po prostu modny dodatek. W tym sezonie trudno o bardziej pożądany zegarek elektroniczny od klasycznego modelu CA-53-WF. Producent przygotował wersję białą, czerwoną, zieloną i granatową.

Zegarek Casio CA-53-WF

Jeśli chodzi o zegarki Casio męskie sportowe, to nikomu nie trzeba przedstawiać serii G-Shock. Kolekcja zwraca uwagę grubą obudową z tworzywa sztucznego. To ona, wraz z innowacyjną konstrukcją zapewnia niebywałą odporność na wstrząsy i uderzenia. Niektóre zegarki Casio męskie G-Shock mają wygląd retro. Do lat 80. nawiązują modele z oznaczeniem DW.

Zegarki Casio męskie klasyczne

W stylu retro utrzymano nie tylko elektroniczne konstrukcje Casio, ale też te przeznaczone do bardziej klasycznego ubioru. Chodzi tu o zegarki ze wskazówkami, o okrągłej tarczy i prostych indeksach. Ozdobne nacięcia na kopercie, jak również złote elementy umieszczone na czarnym tle dodają tym produktom rys vintage.

Marka kojarzy się ze stylem sportowym, dlatego wiele egzemplarzy jest przeznaczonych do noszenia na bransolecie, wygodnej i wytrzymałej. Ale zegarki Casio męskie na pasku także stanowią pokaźną część oferty. Wśród nich uwagę zwracają skóry tłoczone, z ozdobnymi przeszyciami. Dzięki takim detalom zegarki Casio męskie zyskują bardziej swobodny charakter.

Zegarek Casio Retro MTP

 

Jak widać, czasomierze Casio to nie tylko praktyczne urządzenia w rozsądnych cenach, ale też bardzo stylowe akcesoria. Marka przez lata dorobiła się własnego wzornictwa, wynikającego z ergonomii i upodobań nowoczesnych mężczyzn. Niektóre projekty mają już status kultowych, bo wielu osobom kojarzą się z okresem dorastania czy z Hollywoodzkimi filmami. Dla innych to po prostu stylowe gadżety.

Z jakichkolwiek powodów nie sięgałbyś po styl retro, pewne jest jedno. Zegarki Casio są na fali. Te klasyczne i te sportowe.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę