Teraz Czytasz
Zapach do domu – jaki wybrać?

Zapach do domu – jaki wybrać?

Zapach, jaki unosi się we wnętrzach jest dla domu tym samym, czym biżuteria dla stylizacji – dopełnia aranżację i nadaje jej charakter. Czyste i pachnące wnętrze wpływa korzystnie na nasz nastrój, a niektóre aromaty są w stanie osiągnąć znacznie więcej. Mogą bowiem relaksować, odprężać czy odświeżać umysł. Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym pomieszczenie może otaczać swoich gości przyjemnym zapachem. Czym charakteryzują się poszczególne produkty?

Gdzie sprawdzą się odświeżacze powietrza w sprayu?

Odświeżacz powietrza w sprayu niezmiennie kojarzy nam się przede wszystkim z łazienką i toaletą. Jest to uzasadnione przede wszystkim koniecznością każdorazowego naciśnięcia przycisku w celu uwolnienia zamkniętego w puszce zapachu. Odświeżacze w sprayu doskonale sprawdzają się wtedy, kiedy pragniemy nadać powietrzu nowy aromat w danej chwili. Mają one intensywny zapach, który dosyć długo utrzymuje się w zamkniętej przestrzeni. Spraye są proste w użyciu i bardzo wydajne, a dzięki specjalnym bazom mogą stać się również bezobsługowe. Automat zadba o wciśnięcie przycisku na opakowaniu i będzie utrzymywał we wnętrzu przyjemny zapach bez udziału domowników. W takiej odsłonie odświeżacze w sprayu sprawdzą się również w pozostałych pomieszczeniach domu – nie tylko w łazience.

Kiedy postawić na odświeżacz żelowy?

Odświeżacze żelowe wydzielają zapach w sposób ciągły. Nadają się przede wszystkim do niewielkich przestrzeni, na przykład do toalety. Są bezobsługowe, a ich zapach utrzymuje się na podobnym poziomie intensywności od momentu otwarcia do upływu około miesiąca. Często opakowanie żelu umożliwia także kontrolowanie mocy aromatu poprzez otwieranie i zamykanie specjalnych otworów. Co ważne, odświeżacz w formie żelu nadaje się nie tylko do pomieszczeń, ale również do szaf czy szafek. Wystarczy postawić go na półce, aby cieszyć się przyjemną wonią za każdym razem, kiedy zajrzymy do środka.

Odświeżacze powietrza Eurochemia.com

Saszetki zapachowe

Saszetki zapachowe to papierowe torebeczki wypełnione kuleczkami o intensywnym zapachu. Zwykle wyposażone są w kawałek dwustronnie klejącej taśmy, która umożliwia zamocowanie ich do wnętrza szafki czy drzwi szafy. W zamkniętej, niedużej przestrzeni saszetki zapachowe roztaczają naprawdę intensywny, świeży aromat, który przenika także w głąb tkanin. Dzięki niemu wyprana odzież ma przyjemną woń nawet po wielu tygodniach od ułożenia jej na półkach czy w szufladach.

Trwały zapach do pokoju – patyczki zapachowe

Patyczki zapachowe są jednocześnie elementem ozdobnym i źródłem intensywnego, świeżego zapachu. Doskonale sprawdzają się więc w takich pomieszczeniach, jak salon, kuchnia czy sypialnia. Produkty tego typu zbudowane są ze szklanej buteleczki wypełnionej płynem oraz zakrętki, z której wystają eleganckie drewniane patyczki. Drewno nasączone płynną esencją w sposób stopniowy, lecz stały uwalnia zapach, dzięki czemu wnętrze zatopione jest w przyjemnym aromacie. Co ważne, intensywność woni można także wzmocnić poprzez odwrócenie patyczka „do góry nogami”. Piękne zapachy i efektownie prezentujące się dyfuzory z patyczkami zapachowymi znajdziemy pod adresem https://eurochemia.com/101-patyczki-zapachowe. Szeroki wybór produktów sprawia, że swój ulubiony zapach znajdą tam zarówno miłośnicy kwiatowych, jak i owocowych aromatów.

Świeca zapachowa na specjalne okazje

Korzystanie ze świecy zapachowej w celu nadania pomieszczeniu pożądanego aromatu to niestandardowe rozwiązanie. Świece zapalamy raczej ze względu na szczególną okazję – przy romantycznej kolacji, podczas domowych zabiegów SPA czy w chłodne wieczory, kiedy chcemy zrelaksować się, patrząc na tańczący płomień. Świeca wprowadza do wnętrza szczególny klimat, a jeśli jest przy tym zapachowa może również intensywnie oddziaływać na zmysły. Warto mieć ją w domu jako dodatkowe źródło przyjemnego aromatu i stosować uzupełniająco wraz z patyczkami zapachowymi. Produkt tego typu doskonale sprawdzi się także jako drobny upominek dla bliskiej osoby. Jest bowiem prezentem uniwersalnym i bardzo eleganckim, kojarzącym się z luksusem.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę