Teraz Czytasz
Firany do kuchni – wybieramy najlepsze

Firany do kuchni – wybieramy najlepsze

Firany stanowią ważny element w aranżacji każdej kuchni. Niezależnie od tego czy masz małą, czy dużą kuchnię, czy też mieszkasz w kawalerce, w której salon jest połączony z aneksem kuchennym, odpowiednio dobrane firany mogą stanowić przysłowiową kropkę nad „i” w całym pomieszczeniu. Jak dobrze wybrać firany do kuchni? Na rynku jest wiele interesujących modeli, ale który z nich będzie najlepszy w Twoim wypadku? W dzisiejszym artykule wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania.

Tradycyjne kuchnie polskie kontra modele firan

W przypadku przytulnej kuchni bez ściśle określonego stylu w estetyce mebli warto postawić na tradycyjne modele firan. Jeżeli chcesz, aby całe pomieszczenie wydawało się bardziej przytulne lub nabrało retro charakteru, postaw na klasyczną biel oraz delikatne zdobienia. Najlepszym wyborem w takim przypadku może być zupełnie prosty model równo ścięty na dole. Obecnie na rynku jest dostępnych również wiele innych ciekawych rozwiązań w rodzaju falban, asymetrycznych końców czy zwężeń w środkowych częściach fasonów.

Czy kuchnia nowoczesna oznacza rezygnację z koronek?

Minimalistycznie urządzone wnętrze może dobrze komponować się z firanami mocno zdobionymi, ale jedynie w przypadku, gdy będą one stanowiły jedyny mocny akcent we wnętrzu. Zbyt duża liczba zdobionych elementów w przestrzeni często sprawia, że całość prezentuje się zbyt bogato, ale w negatywnym kontekście tego słowa. Przesyt nie jest dobry, więc jeżeli Twoja kuchnia ma nowoczesny charakter, postaw na dwa paski zdobień na firanie, ale zrezygnuj z mocnych zdobień na płytkach czy przyciągających wzrok fototapet.

Kuchnia rustykalna – przede wszystkim delikatne firany

Delikatność oraz zwiewność powinna stać się synonimem firan idealnych do kuchni w stylu rustykalnym. Cienki woal oraz gipiura w połączeniu z ażurowymi wzorami będzie ciekawym wyborem do takiego wnętrza. Interesująco mogą również wyglądać wszelkie wariacje na temat firan kuchennych w rodzaju asymetrycznych boków czy też zwężeń w środkowych częściach.

Firany do kuchni w praktyce: jak wybrać najlepszy model?

Praktyka pokazuje, że podejmowanie decyzji zakupowych w konkrecie aranżacji mieszkania nie zawsze należą do łatwych, ale zanim zdecydujesz się na zakup, przejrzyj różne modele firan do kuchni. Dzięki temu upewnisz się w tym, że podejmujesz słuszną decyzję. Wyobraź sobie swoją kuchnię z firankami, jakie oglądasz, i zweryfikuj czy ich stylistyka pasuje do Twojego wnętrza. Wiele ciekawych propozycji można znaleźć w Internecie, bez wychodzenia z domu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę