Teraz Czytasz
W czym tkwi sekret polskich świec sojowych?

W czym tkwi sekret polskich świec sojowych?

Polskie świece sojowe podbijają nasze serca i salony. Coraz częściej po nie sięgamy i co ważne wracamy po kolejne. Asortyment świeczek sojowych produkcji polskiej jest imponujący! Do wyboru mamy nie tylko świece z drewnianym knotem czy bawełnianym. Coraz częściej można spotkać 100% ekologiczne świece tworzone z powtórnie wykorzystanych butelek po piwie. Na szczególną uwagę zasługują te ze skręcanym drewnianym knotem, również tworzonym ręcznie. Czym charakteryzuje się zatem wosk sojowy i czym różni się od parafiny? Jaka jest różnica między paleniem świec o różnych knotach? Czy rzeczywiście te drewniane są lepsze? Jak prawidłowo palić świece sojowe i cieszyć się długo zapachem i tańczącym płomieniem? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej, aby raz na zawsze rozwiać wątpliwości.

Świeczki sojowe usuwają z podium parafinowe – to fakty

Sercem polskich świec sojowych jest dobry wosk. To on decyduje o właściwościach świecy i właśnie za jego sprawą coraz częściej mając do wyboru świece sojową i z parafiny wybieramy tą pierwszą.

Skąd zatem wiemy, że jest lepsza? W świeczkach sojowych wykorzystywany jest neutralny dla zdrowia wosk sojowy. Nie ma on negatywnego wpływu na nasze zdrowie, w przeciwieństwie do parafiny. Paląc się nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Wosk sojowy powstaje z nasion soi i jest całkowicie naturalny, w stu procentach biodegradowalny. Nie stanowi zatem również zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Parafina z kolei powstaje jako produkt uboczny przy produkcji ropy naftowej. Podczas spalania nie tylko emituje więcej sadzy ale uwalnia w powietrze dużą ilość szkodliwych, wręcz rakotwórczych substancji  chemicznych.

Jeśli zdarzyło Ci się poczuć bóle głowy, zawroty i mdłości w pomieszczeniu, gdzie pali się duża ilość świec parafinowych, to  jak się domyślasz te szkodliwe substancje są przyczyną  takich symptomów.

Do najbardziej szkodliwych należy wymienić: toluen, benzen, ftalany.

Częste palenie świec parafinowych i co za tym idzie, wdychanie szkodliwych  substancji,  przyczynia się do ryzyka powstania nowotworów, problemów z układem nerwowym i oddechowym.

Oprócz wspomnianych wyżej konsekwencji  zdrowotnych możemy jeszcze dodać powodowanie wielu alergii. Przy spalaniu świeczek sojowych nie musimy się martwić o takie efekty uboczne.

Czy po tym co przeczytałeś też wybierzesz świece z wosku sojowego? A to tylko jeden argument!

Dłuższe spalanie świec sojowych oraz doskonała emisja zapachu – kolejny as w rękawie świeczek sojowych.

Polskie świece sojowe zazwyczaj są droższe od świec parafinowych lub mieszanych. Długość palenia jest znacznie dłuższa, dlatego biorąc pod uwagę czas użytkowania i cieszenia się zapachem, różnica w kosztach nie jest tak bardzo drastyczna. W wielu przypadkach, gdy bierzemy pod uwagę  droższe świece parafinowe znanych marek zachodnich, koszt  polskiej świecy sojowej  jest niższy.

Świeca sojowa lepiej wiąże zapach. Dzięki temu, gdy zapalasz swoją ulubioną świecę, nie tylko cieszysz się zapachem znacznie dłużej ale aromat jest  intensywniejszy. To doskonały naturalny odświeżacz powietrza, który wprowadzi do Twojego domu przyjemną atmosferę.

Kupując swoją ulubioną świeczkę sojową wiesz, że będzie ona zachwycała aromatem nie tylko gdy odkryjesz wieczko i zbliżysz nos. Przede wszystkim Twoja świeca spełni swoje podstawowe zadanie – wypełni zapachem pomieszczenie i pozwoli Ci rozkoszować się wyjątkowymi nutami zapachowymi. To idealne zapachy do domu – naturalne, bezpieczne, o zniewalających aromatach zapewniających Ci relaks.

Lepsza jakość zarówno wosków,  knotów jak i esencji zapachowych.

Świecomaniacy doskonale wiedzą, że wybór  świec zapachowych z wosku sojowego to nie tylko opowiedzenie się za swoim zdrowiem, wydajnością i piękniejszym zapachem. To również większa dbałość o całokształt. W świeczkach sojowych mocniej  kładzie się nacisk na dobry wosk sojowy oraz  jakość knotów i serce świecy czyli zapach. Olejki zapachowe i olejki eteryczne, które znajdziemy w świecach sojowych są przebadane, charakteryzują się wysoką jakością i nie szkodzą zdrowiu.

Wytwarzane w Polsce przez  artystów i małe pracownie.

Coraz więcej świec sojowych zarówno tych z drewnianym knotem jak i bawełnianym to małe dzieła sztuki.  Kupując świeczkę sojową od osoby, która włożyła swoją pasję w stworzenie dopracowanego produktu możemy być pewni, że nie tylko cieszymy się oryginalnym produktem ale również wspieramy małe polskie firmy. To wyjątkowa radość móc cieszyć się dobrym produktem  i a do tego odczuwać satysfakcję  wynikającą ze wspierania marzeń wielu wartościowych twórców ☺.

Jaka jest różnica w paleniu świec parafinowych i z wosku sojowego?

Przede wszystkim w przypadku palenia świec sojowych musimy pamiętać o tzw. pamięci wosku. To zjawisko polegające na tunelowaniu świecy w przypadku, gdy podczas pierwszego palenia Twojej sojowej świecy zapachowej, nie rozpuściła się cała górna powierzchnia wosku. W takim przypadku każde następne palenie się świecy  nie spowoduje już rozpuszczenia wosku znajdującego się w tym okręgu, który nie był stopiony za pierwszym razem. Niezwykle ważne jest zatem, aby pierwsze palenie świeczki sojowej trwało odpowiednią ilość czasu-czas ten różni się w zależności od  średnicy świecy i efektywności knota. W przypadku świec z okrągłym  drewnianym knotem, wosk jest rozpuszczany szybciej.

Polskie świece sojowe oferują nam ogromne morze wyboru, doskonałą jakość i w wielu przypadkach oryginalność kształtu, oraz zapachu. Te argumenty przemawiają  do wielu świadomych konsumentów. Mamy nadzieję, że  uda się nam zwrócić Waszą uwagę w stronę zapachowych świeczek sojowych. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie madlennnhandmade.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę