Teraz Czytasz
Twoim domem rządzi chaos? Mam na to idealny planer

Twoim domem rządzi chaos? Mam na to idealny planer

Każda z nas dochodzi do momentu, gdy życiowy luz i spontan musi ustąpić (lub przynajmniej zrobić miejsce) rozsądkowi. Momentem, w którym to odkrywamy, często bywają narodziny dziecka, które przewraca nasze życie do góry nogami. Jak pogodzić nowe obowiązki z dawnymi nawykami i upchnąć je wszystkie w nagle zbyt krótkiej dobie?

Chaos codzienności często pomagają nam ogarnąć kalendarze lub planery noszone w torebce, Dzięki nim umówione spotkania, znaczące daty i ważne daty nie umkną nam z pamięci. Gdy jednak mowa o planowaniu nie tylko własnej, ale też rodzinnej codzienności, osobisty planer przestaje wystarczać W warunkach domowych warto zastąpić go innym, skupionym na organizowaniu życia całej rodziny i wszystkich jej członków.

Szkoła, przedszkole, zajęcia dodatkowe, wspólne wyjazdy, zakupy czy czas na przyjemności – razem z domownikami przybywa również spraw, do których trzeba przykładać szczególną uwagę. Wszystko zaczyna się już w chwili decyzji o wspólnym zamieszkaniu, gdy wspólnej koordynacji wymagają indywidualne plany i nawyki. Kiedy rodzina się powiększa, sprawy zdecydowanie zaczynają się komplikować – doba nagle staje się zbyt krótka, a liczba obowiązków drastycznie wzrasta, z każdym rokiem coraz bardziej. Jeśli czujesz, że rodzinna codzienność zaczyna Cię przerastać, ścienny planer to świetny punkt wyjścia do zapanowania nad chaosem codzienności.

Planery Familiowo łączą zalety kalendarza, notatnika i tablicy inspiracji, a ich design ma skłaniać do zaangażowania całą rodzinę. Tablica do umieszczenia na kuchennej szafce, ścianie lub drzwiach lodówki ma suchościeralną powierzchnię, dzięki czemu można z niej korzystać wiele razy i modyfikować w dowolnym momencie. W zależności od potrzeb, możemy wprowadzić szczegółowy plan poszczególnych dni tygodnia lub zaznaczać ważne wydarzenia w perspektywie całego miesiąca. Dzieciaki do zabawy w organizację zachęcają przede wszystkim dołączane do zestawu magnesy, symbolizujące najważniejsze daty czy domowe obowiązki.

Wszechstronność planera pozwala zagospodarować wiele sfer życia, od najbardziej ogólnych po szczegółowe. W dodatkach do zestawu znajduje się panel do planowania tygodniowego jadłospisu czy zapisywania szczególnie ważnych wydarzeń, a na co dzień pomocny może być notatnik z odrywanymi karteczkami. W zestawie znajduje się także plansza dedykowana maluchom, na której mogą oznaczać swoje osiągnięcia.

By planowanie z tym gadżetem miało sens, trzeba spełnić jeden konieczny warunek: robimy to wspólnie. Każdy domownik powinien oznaczać w kalendarzu własne plany i się ich trzymać. Raz w tygodniu warto zorganizować rodzinne zebranie, podczas którego rozdzielimy obowiązki.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę