Teraz Czytasz
Trendy architektoniczne w budownictwie mieszkaniowym

Trendy architektoniczne w budownictwie mieszkaniowym

W jaki sposób architekci podczas tworzenia projektów nowoczesnych osiedli mieszkaniowych dbają o zaspokojenie potrzeb klienta premium? W poniższym artykule rozważamy tę kwestię i przedstawiamy inwestycję, która najbardziej przykuła naszą uwagę w ostatnim czasie. Dowiedz się, co jest obecnie modne na rynku nieruchomości i w co warto inwestować.

Architektura przyjazna dla planety i człowieka

Obecnie najwyższym priorytetem na rynku nieruchomości jest projektowanie zgodne z zasadami zrównoważonej energii. Wykorzystuje się ekologiczne materiały budowlane oraz systemy grzewcze i fotowoltaiczne o niskim zużyciu energii, co skutecznie zmniejsza ślad węglowy budynków. Co ważne, zgodnie z zasadami ekologii to nie tylko stosowanie jak najmniej szkodliwych materiałów jest istotne, ale też trwałość tychże komponentów, dzięki czemu nie będzie potrzeby wymiany i produkcji kolejnych materiałów w perspektywie najbliższych lat.

Ważnym elementem takiego projektowania jest także aranżowane w myśl trendów ponadczasowych, a nie chwilowej mody. Dzięki temu również nie występuje potrzeba remontów, wymian elementów, które nie odpowiadają szybko przemijającej modzie i tym samym minimalizacja wytwarzania kolejnych produktów i korzystania z usług.

Gdzie w tym podejściu jest człowiek? Coraz popularniejszym trendem jest projektowanie z maksymalnym naciskiem na potrzeby człowieka – zarówno biologiczne, jak i duchowe i psychologiczne. Neuroarchitektura to co prawda stosunkowo nowy termin, ale w dużym tempie nabiera znaczenia wśród profesjonalistów. Oznacza ona połączenie nauki o projektowaniu i o mózgu człowieka – a w efekcie ma pomóc w powstawaniu przestrzeni, które będą dla człowieka stymulujące do myślenia i dobrego funkcjonowania, ale też optymalnego wyciszenia się.

Naturalne otoczenie

Nowoczesna architektura docenia to, co pierwotne, a więc kojący wpływ natury na człowieka. Wkomponowanie osiedla nieopodal kompleksu leśnego, rozległego parku albo jeziora to działania, jakie podejmują architekci w celu zapewnienia przyszłym mieszkańcom przyjaznego otoczenia.

Oczywiście dobrodziejstwa natury dobrze jest połączyć z tym, co oferuje miasto, a więc optymalnym dostępem do miejskiej infrastruktury.

Popularne jest stosowanie koncepcji miasta 15-minutowego, a więc dostępności wszelkich niezbędnych punktów usługowych w odległości nie dalej niż 15 minut od miejsca zamieszkania.

Przykładem inwestycji, która łączy w sobie wszystkie wspomniane w tekście elementy, są niezwykle interesujące apartamenty Katowice, które w ramach jednego kompleksu mieszkaniowego łączą dwa kameralne budynki, usytuowane w naturalnym otoczeniu zacisznej Zielonej Doliny, lecz będące w niewielkiej odległości od tętniącej życiem Katowickiej Strefy Kultury. Takie połączenie sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby znajdą ukojenie i spełnienie w tym miejscu. Osiedle Nadgórników 14 cechuje się funkcjonalnością, ekologią i doskonałym podejściem do prestiżowego klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z tą inwestycją. To właśnie tutaj, w centrum Katowic, możesz zobaczyć realizację najnowocześniejszych trendów architektonicznych.

Artykuł sponsorowany.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę