Teraz Czytasz
Sztuczne rośliny i wertykalne ogrody – jak stworzyć własną strefę relaksu?

Sztuczne rośliny i wertykalne ogrody – jak stworzyć własną strefę relaksu?

Zieleń to kolor o uspokajającej i relaksującej nas mocy. Wycisza, odpręża i na myśl przywodzi wakacje w egzotycznych krajach. Dlatego właśnie coraz częściej sięgamy po żywe rośliny, aranżując swoje wnętrza. Otoczeni naturą lepiej wypoczywamy i regenerujemy się. Nie każdy jednak urodził się z ogrodniczym talentem. Nie wszyscy mamy też czas i możliwości na to, aby żywym kwiatom zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju. Wówczas z pomocą przychodzą nam sztuczne rośliny doniczkowe.

Strefa SPA Twoim własnym domu

Współcześnie sztuczne rośliny do złudzenia potrafią przypominać te prawdziwe. Poprawiają wygląd pomieszczeń, wprowadzając do nich element naturalnego, zielonego piękna. Z powodzeniem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brak jest okien, a co za tym idzie także naturalnego światła słonecznego – w łazienkach i przedpokojach. Są trwałe, nie więdną, nie obsypują się i nie grozi im żadna inwazja szkodników. Nie wymagają podlewania, bez obaw o ich kondycję można wyjechać na kilkutygodniowy urlop. W dodatku nie są szkodliwe dla alergików ani toksyczne dla naszych zwierząt.

Nowoczesne wzornictwo i zaawansowane technologicznie materiały sprawiły, że sztuczne rośliny nie kojarzą się już dzisiaj z kiczem. Z powodzeniem postawić je można nie tylko w zaciszu własnego mieszkania. Ze względu na swoją uniwersalność i trwałość sprawdzą się także jako element wystroju w hotelach, restauracjach, czy też gabinetach kosmetycznych. A także we wszystkich tych miejscach, w których króluje sztuczne światło.

Tajemniczy ogród na balkonie

Aranżując taras lub balkon, warto zwrócić uwagę na ogrody wertykalne, które dają nieskończone możliwości przyozdobienia naszej przydomowej przestrzeni. Wzorowane na bujnie pnącej się po skałach tropikalnej roślinności stworzą oazę spokoju i strefę zielonego relaksu w gąszczu miejskiej i ponurej dżungli. A przy tym nie będą wymagały czasochłonnej pielęgnacji, podlewania i okresowego nawożenia. Nie zniszczy ich deszcz, ani też silne promienie letniego słońca. Nie straszne będą im także zimowe mrozy. Przez długie lata cieszyć będą mogły oczy swym zielonym, wyciszającym kolorem.

Ogrody wertykalne montowane na ścianie budynku, pergoli lub balkonowej balustradzie pozwalają też zaoszczędzić cenne miejsce i odgrodzić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów. Ogromny wybór sztucznych kwiatów i roślin, których użyć można do zbudowania takich zielonych ścian, sprawia, że na własnym balkonie odnaleźć będziemy mogli utracony wcześniej spokój i poczucie harmonii z otaczającym nas światem.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę