Teraz Czytasz
Jak urządzić pokój nastolatka?

Jak urządzić pokój nastolatka?

Każdy rodzic wie, że urządzanie pokoju nastolatka jest ogromnym wyzwaniem. Trzeba bowiem sprostać nie tylko konieczności dobrania funkcjonalnych i dobrze wyglądających elementów, ale przede wszystkim takich, które spodobają się wybrednemu nastolatkowi. Jak zatem znaleźć idealne meble młodzieżowe? Co należy kupić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Funkcjonalne wydzielenie przestrzeni

Przede wszystkim warto podkreślić, że pokój nastolatka pełni wiele różnych funkcji. Z jednej strony jest sypialnią, w której młody człowiek chce wypocząć i nabrać energii na kolejny dzień. Z drugiej strony stanowi także miejsce do pracy i nauki. To właśnie w swoim pokoju nastolatek odrabia zadania domowe, przygotowuje szkolne projekty i uczy się do ważnych sprawdzianów, kartkówek i egzaminów. W wolnych chwilach natomiast pokój młodzieżowy jest miejscem rozrywki. W nim też najczęściej nasze pociechy przyjmują gości, w tym kolegów i koleżanki z klasy. Jak zatem na kilku metrach kwadratowych wydzielić przestrzeń do każdej z tych funkcji? To nie jest wcale takie trudne. Wystarczą odpowiednie meble młodzieżowe.

Kluczowe biurko i wygodny fotel

Do nauki przydadzą się przede wszystkim takie meble młodzieżowe, jak i duże biurko i wygodny fotel. Biurko musi zostać wyposażone w wygodny blat, na którym nastolatek swobodnie rozłoży książki i notatki. Przyda się też półka na klawiaturę, jeżeli na biurku stoi komputer. Poza tym warto pomyśleć o dodatkowym kontenerku, w którym zmieszczą się potrzebne przybory, w tym długopisy, kredki, zeszyty i inne akcesoria. Blat biurka należy rzecz jasna dopasować do wzrostu nastolatka. Z kolei fotel musi dbać o właściwą postawę naszej pociechy. Modele o źle wyprofilowanym oparciu mogą wywołać tylko szkodę. Trzeba pamiętać, że w tym miejscu nasz nastolatek spędzi wiele czasu – nie tylko na nauce, ale również czytaniu książek, grach i serfowaniu po Internecie.

Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego?

Meble młodzieżowe to także wygodne łóżko. W zasadzie opcje są dwie. Niektórzy aranżując pokój swojej pociechy stawiają na klasyczne łóżko pojedyncze z materacem. Inni wolą rozkładaną kanapę. Oczywiście pod kątem przyjmowania gości lepszy jest ten drugi wariant. Trzeba jednak podkreślić, że dużo wygodniejsze są standardowe łóżka z odpowiednio dobranym materacem. Zapewniają one zdecydowanie lepszy jakościowo sen, a także lepiej dbają o kręgosłup młodego człowieka. Dodatkowo niejednokrotnie można w nich znaleźć dodatkowe miejsce do przechowywania. Obudowa jest bowiem wyposażana w wygodne półki albo szuflady.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę