Teraz Czytasz
Soczewki (szkła) asferyczne – co je charakteryzuje? Poznaj ich zalety

Soczewki (szkła) asferyczne – co je charakteryzuje? Poznaj ich zalety

Asferyczne soczewki okularowe polecane są najczęściej osobom, które wymagają zastosowania szkieł o średnich i wysokich wartościach korekcyjnych. Tymczasem jest to rozwiązanie znacznie bardziej uniwersalne i godne polecenia każdemu zainteresowanemu poprawą jakości widzenia i większą wygodą użytkowania okularów. Soczewki asferyczne to ponadto doskonałe połączenie troski o precyzję widzenia z dbałością o walory praktyczne i estetyczne soczewek.

Czym asferyczne soczewki do okularów różnią się od innych szkieł?

Asferyczne szkła do okularów są znacznie cieńsze i dużo lżejsze od standardowych soczewek sferycznych. Soczewki asferyczne o dużej mocy są zresztą nie tylko zdecydowanie cieńsze od sferycznych o tej samej wartości korekcyjnej, ale również bardziej płaskie i pozbawione krzywizn w swej środkowej strefie, typowych dla klasycznych kulistych soczewek sferycznych. Wszystkie cechy asferycznych szkieł, które wynikają z ich odmiennej konstrukcji, przekładają się bezpośrednio na długą listę praktycznych i wizualnych zalet takich soczewek. Asferyczne okulary wyglądają ładniej, a ponieważ ich soczewki są lekkie, wygodniej się je nosi – nie ciążą, nie uciskają nosa ani uszu. Ich specjalna budowa eliminuje niepożądany efekt powiększenia oczu u dalekowidzów i ich pomniejszenia u krótkowidzów. Oczy w okularach wyposażonych w asferyczne soczewki wyglądają więc bardziej naturalnie i nie odbierają użytkownikowi jego uroku. Co jednak jeszcze ważniejsze, asferyczne szkła pozwalają lepiej widzieć, ponieważ ich pozbawiona krzywizn konstrukcja nie dopuszcza do powstania tzw. aberracji sferycznych, zniekształceń typowych dla tradycyjnych soczewek. Obraz widziany przez asferyczne soczewki okularowe nie podlega tym deformacjom, a ponadto pozwala oglądać obiekty w ich naturalnych wymiarach, a nie pomniejszonych czy powiększonych, jak ma to miejsce w przypadku korzystania z soczewek o budowie sferycznej. Ponadto, najnowocześniejsze soczewki asferyczne, które tworzy lider zaawansowanych technologii optycznych Seiko, są zaprojektowane tak, że zapewniają doskonałą ostrość widzenia na całej powierzchni soczewki, również na jej brzegach, a to ma bezpośredni wpływ na jakość i komfort widzenia.

Kiedy warto wybrać asferyczne soczewki okularowe?

Asferyczne soczewki okularowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które poszukują doskonałej jakości i komfortu widzenia. Szkła asferyczne docenią również wszyscy zainteresowani poprawą wyglądu okularów, dla których stylowa ich prezencja jest po prostu ważna. Ponadto o zmianie klasycznych soczewek na szkła asferyczne powinien pomyśleć każdy, komu zależy na tym, by dobrze prezentował się w okularach bez względu na zastosowane wartości korekcyjne. Najwyższej jakości soczewki asferyczne, takie jak wspomniane Seiko, które gwarantują komfortowe, naturalne, pozbawione zniekształceń i wyjątkowo ostre widzenia na całej powierzchni niewątpliwie najbardziej docenią astygmatycy oraz osoby o średnich i wysokich wartościach korekcyjnych wzroku, bo to one najsilniej doświadczają zjawisko zniekształcenia i zamazania obrazu przy patrzeniu przez peryferyjne części sferycznych szkieł.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę