Teraz Czytasz
Jak skutecznie podnieść włosy u nasady, by zwiększyć ich objętość?

Jak skutecznie podnieść włosy u nasady, by zwiększyć ich objętość?

Brak objętości to najczęstszy problem, z jakim borykają się kobiety o włosach długich, gęstych i prostych, czyli równo ściętych. Mimo, że kondycja włosów jest w niezaprzeczalnie dobrej kondycji, efekt oklapniętej fryzury niestety doskwiera. Wynika to z tego, że włosy są ciężkie i pod siłą tej ciężkości opadają, co utrudnia uzyskanie objętości. Utrudnia, ale nie czyni niemożliwym do osiągnięcia. Dowiedz się, jak skutecznie dodać włosom objętości, by przez cały dzień były uniesione u nasady!

 

Pomyśl nad zmianą fryzury

Zmiana dotychczasowej fryzury nigdy nie przychodzi łatwo. Zwłaszcza, jeśli kobieta może pochwalić się zdrowymi, gęstymi, długimi i pięknymi włosami. Co prawda jest to rzadkość, ale nadal można spotkać panie o bardzo zadbanych włosach. Niestety efekt oklapniętej fryzury to coś nieodłącznego przy włosach ściętych równo, bez żadnego piórkowania czy delikatnego cieniowania. Pomyśl nad tym, może warto subtelnie przerzedzić końcówki włosów, aby nadać fryzurze lekkości i zwiewności, a jeśli należysz do odważnych, może zdecydujesz się na całkowitą zmianę fryzury. Pamiętaj, im lżejsze włosy, tym łatwiej nadać im objętość.

Inne sposoby na zwiększenie objętości włosów:

  • Zazwyczaj mówi się, aby unikać stosowania suszarki do włosów. Fakt, ciepło z tego urządzenia znacznie niszczy kosmyki i osłabia ich kondycję. Nie zaleca się za każdym razem suszyć włosów suszarką, jeśli jednak raz na jakiś czas podłączysz ją do kontaktu, naprawdę nie zaszkodzisz włosom. Przeciwnie – możesz im pomóc. Pamiętaj tylko, aby suszyć włosy głową do dołu, a gdy podniesiesz głowę z suchymi już włosami, będziesz mogła cieszyć się ich nadzwyczajną objętością.
  • Jeśli jesteś przeciwniczką suszenia włosów, możesz zastosować inne metody. Do jednej z nich niezbędny będzie grzebień z gęstymi ząbkami lub szczoteczka do zębów. Wydziel pasma już suchych włosów i lekko natapiruj je od nasady. Efekt, jaki uzyskasz będzie porównywalny do tego, jaki daje użycie suszarki. Pamiętaj tylko, że tapirowanie nie jest dla włosów obojętne i na dłuższą metę, tak jak stosowanie suszarki, może je zwyczajnie zniszczyć.
  • Bardzo pomocne w zwiększaniu objętości okażą się dobre produkty do stylizacji włosów. Warto je zastosować bez względu na to, czy wybierzesz tapirowanie, suszenie czy inną metodę podnoszenia objętości włosów. Dobry lakier, którym spryskując włosy, utrwalisz cały efekt, jest niezawodny. Wybieraj takie lakiery, które nie pozostawią na włosach twardej skorupy, która może i zabezpieczy włosy przed zniszczeniem fryzury, ale sprawi również, że będzie ona wyglądała bardzo nienaturalnie.
  • Do codziennej pielęgnacji włącz kosmetyki dedykowane do włosów pozbawionych objętości. W swoim składzie posiadają one cenne składniki, które nadadzą włosom puszystości i uniosą u nasady. Produkty te dobieraj starannie i z pewną dozą dystansu, ponieważ na rynku kosmetycznym jest wiele kosmetyków, które tylko obiecują efekt niesamowitej objętości, w efekcie włosy są albo znacznie oklapłe, albo bardzo się puszą, co nie ma nic wspólnego z bujną fryzurą.
  • Dobrym kosmetykiem, który może okazać się pomocny w zwiększaniu objętości jest Lift Vertige do stylizacji włosów, który podnosi je u nasady. Produkt ma formułę żelowo-kremową, która sprawia, że włosy zyskują objętość od samej nasady, a przy tym są bardzo elastyczne, co sprzyja efektywniejszemu prezentowaniu się fryzury. Lift Vertige od Kerastase Paris to produkt polecany przez profesjonalnych fryzjerów, co jest potwierdzeniem jego jakości i niezawodności.


 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę