Teraz Czytasz
Rękawiczki męskie – zimowe, skórzane i do zadań specjalnych. Jak dobrać ich rozmiar?

Rękawiczki męskie – zimowe, skórzane i do zadań specjalnych. Jak dobrać ich rozmiar?

Niektórzy noszą je na co dzień, inni od święta, jeszcze inni podczas mrozów lub uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Jakie rękawiczki męskie mamy na rynku? Na które warto się zdecydować i jak w ogóle dobrać ich rozmiar? To wcale nie jest takie trudne. Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule!

Rękawiczki męskie zimowe – najlepsza ochrona dłoni

Rękawiczki męskie zimowe powinniśmy zakładać obowiązkowo, gdy tylko za oknem robi się chłodno. Chronią one dłonie, które są wizytówką każdego z nas, a raczej nikt nie chciałby mieć suchej, spierzchniętej i popękanej skóry.

Największy komfort termiczny zapewnią męskie rękawiczki wełniane. Co więcej, grzeją one nawet wtedy, gdy są przemoczone. Dodatkowo świetnie przepuszczają powietrze. Świetnie sprawdzą się do casualowych stylizacji.

Popularne są też klasyczne rękawiczki męskie bawełniane – lekkie, wygodne i zapewniające optymalne ciepło, idealne na co dzień. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się także zimowe rękawiczki męskie wykonane z syntetycznego materiału, na przykład poliestru. W tym przypadku kusi nie tylko ich atrakcyjna cena, ale również właściwości. Chronią one przed wiatrem, mrozem i ewentualnymi opadami.

Wszystkie powyższe rodzaje rękawiczek męskich występują w stonowanej palecie kolorystycznej oraz w szalonych barwach, czasem wręcz neonowych. Wszystko po to, by nikt nie miał problemu ze znalezieniem idealnej pary.

Rękawiczki skórzane – elegancki dodatek do stylizacji

Myśląc o eleganckich rękawiczkach męskich, od razu nasuwają się te wykonane ze skóry naturalnej bądź syntetycznej. Pierwsze trzeba odpowiednio pielęgnować i impregnować, ale są niezwykle wytrzymałe, natomiast drugie mają korzystniejszą cenę.

To ponadczasowa klasyka, która doskonale sprawdzi się na co dzień, jeśli preferujemy półformalny lub formalny look, do pracy, na wieczór i inne okazje. Ich kolor dopasujmy do butów, by stworzyć harmonijny outfit. Wbrew pozorom skórzane rękawiczki męskie dobrze grzeją nawet przy dużym mrozie. Ponadto są bardzo wygodne i stosunkowo szybko dopasowują się do dłoni użytkownika.

Męskie rękawiczki do zadań specjalnych – narciarskie, piłkarskie i nie tylko

Większość dyscyplin sportowych wymaga noszenia określonego stroju oraz akcesoriów. Znajdziemy zatem rękawiczki męskie narciarskie, które są przystosowane do użytkowania w trudnych warunkach. Mają szerokie mankiety, antypoślizgową wewnętrzną stronę oraz oddychającą membranę i regulację na rzep.

Nie zapominajmy też o rękawiczkach męskich piłkarskich oraz używanych do jazdy rowerem, samochodem czy motocyklem. Wszystkie muszą dobrze przylegać do dłoni, chronić je oraz zapewniać idealną przyczepność i chwyt.

Jak dobrać rozmiar rękawiczek męskich?

Rozmiar rękawiczek ma podobnie duże znaczenie jak rozmiar każdego innego elementu garderoby. Tutaj także spotkamy oznaczenia literowe, jak XS, S, M, L czy XXL, przy czym to do każdej firmy należy decyzja, ile rozmiarów zdecyduje się stworzyć. Dobranie tego właściwego jest kluczowe, gdyż w zbyt małym będziemy czuć dyskomfort, natomiast zbyt luźne nie zapewnią oczekiwanego komfortu termicznego ani stabilności.

Pamiętajmy jednak, że jeśli jesteśmy pomiędzy rozmiarami i wahamy się, który będzie idealny, to rękawiczki męskie wykonane z naturalnej skóry bierzmy o rozmiar mniejsze, gdyż materiał delikatnie się rozciągnie podczas użytkowania i dopasuje do dłoni, zaś w przypadku rękawiczek męskich ze skóry ekologicznej – rozmiar większe.

Jak zatem znaleźć rozmiar idealny? W tym celu mierzymy obwód dłoni – w najszerszym jej miejscu, bez kciuka – mocno opiętą miarą. Przykładowo rozmiar S odpowiada zwykle obwodowi od 18 do 20 cm, a L – od 24 do 25 cm. Niekiedy możemy spotkać się też z informacją o długości środkowego paca, co może okazać się bardzo pomocne.

Uwaga jednak na tabele rozmiarów podanych przez producentów. Tutaj możemy spotkać się na przykład z podaną długością całej rękawiczki oraz szerokością dłoni – a nie jej obwodem. To oznacza, że zamiast 20 cm będzie widniała wartość 10 cm.

Wybranie idealnych rękawiczek męskich nie jest wcale takie trudne. Skorzystaj z naszych wskazówek, a bez problemu kupisz najlepsze.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę