Teraz Czytasz
Regały i ich niewykorzystany potencjał

Regały i ich niewykorzystany potencjał

Chcąc uzyskać przytulny i funkcjonalny charakter pomieszczenia, a przy tym również stylową aranżację, która będzie pasowała do naszych indywidualnych potrzeb, warto zastanowić się nad włączeniem do wystroju regałów. Posiadane przez nie półki to kwintesencja tego, jak w prosty i szybki sposób uzyskać jak najwięcej miejsca na różnego typu przedmioty (choć nie tylko).

Regały to również idealna przestrzeń magazynowa, która uzupełniona o stylowe pudełka, może wyglądać niezwykle elegancko pomimo różnorodności i ilości bibelotów, które się w nich znajdują. Drzemie w nich ogromny potencjał, który jedynie czeka aby ukierunkować go i wykorzystać na potrzeby współczesnych wnętrz (tych minimalistycznych i tych klasycznych i przytulnych). Można wręcz powiedzieć, iż regał w XXI wieku jest nie tylko bardziej uniwersalną konstrukcją, ale i bardziej różnorodną pod względem estetycznym. Jak to wykorzystać? To wcale nie takie trudne!

Uporządkowanie dużej przestrzeni

Każdy, kto posiada własny dom oraz salon, doskonale zdaje sobie sprawę, że duże przestrzenie mają bardzo niewiele wspólnego z przytulnością, gdyż trudno je jakoś gustownie i z umiarem zapełnić. Lepszym rozwiązaniem jest ich optyczny podział, który nie wprowadzi poczucia alienacji poszczególnych części, ale też nie będzie jedynie efemeryczną granicą. Doskonale do tego celu nadają się właśnie duże, proste regały bez tylnej ścianki, gdyż z jednej strony przesłaniają one odrobinę widok i stwarzają wrażenie „quasi ściany” z drugiej pozwalają na rozmieszczenie bibelotów, ozdobnych pudeł oraz innych przedmiotów tak jakby na samym środku salonu. Uporządkowanie, jakie daje taka konstrukcja stwarza jednak wrażenie pełnej harmonii, może dlatego jest tak chętnie wybierana przez współczesnych projektantów i architektów wnętrz. Poza tym taki podział na sekcje może spowodować:
– wzrost funkcjonalności pomieszczenia,
– jeśli regał jest jasny podkreśla lekkość, jeśli ciemny może być nieco przytłaczający, choć niektórzy lubią tego typu efekt i dążą do jego osiągnięcia,
– subtelne przejście pomiędzy oddzielonymi częściami (np. dzięki wykorzystaniu regałów schodkowych).

Regał na… kółkach

Nowoczesne wnętrza lubią również rozwiązania nieszablonowe, kreatywne i… mobilne, które to umożliwiają szybką zmianę aranżacji pomieszczenia. Można je wykorzystać zarówno do podziału pomieszczenia, jak i jako element mobilny, który sprawdzi się np. w domowym biurze, czy pokoju dziecięcym. Ciekawym rozwiązaniem jest również opcja wykorzystania ich w salonie, dzięki czemu w kilka chwil możemy stworzyć podział na salon i jadalnie, aby potem znowu połączyć obie części w jedną, spójna całość. Kreatywność projektantów nie kończy się jednak na tym, gdyż dużą popularnością cieszą się obecnie również regały modułowe, które przy pomocy szyn można dowolnie modyfikować, co do wielkości, kształtu, wysokości oraz szerokości (np. przy pomocy różnej wielkości elementów).

Nowoczesny do głębi

Nowoczesne wnętrza wymagają niecodziennych rozwiązań, dlatego standardem w branży projektowej stało się współcześnie, aby zaskakiwać klienta na każdym kroku. Okazuje się, że choć XXI wiek lubi prostotę to nie ogranicza on zbytnio możliwości designerów, którzy tworzą regały zbudowane np. z mniejszych, przylegających do siebie okręgów, nieregularnie rozmieszczonych figur geometrycznych, czy też wielu różnych materiałów, do których jedynie w pewnym stopniu należy drewno, a częściej tworzywo sztuczne, czy też metal. Nowoczesne wzornictwo bardzo lubi takie rozwiązania – klienci również coraz częściej doceniają nowe nurty w projektowaniu tychże mebli.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja DekoracjaWnetrz.pl

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę