Teraz Czytasz
Produkty do przedłużania rzęs – przebieg zabiegu, wybór odpowiedniego zestawu

Produkty do przedłużania rzęs – przebieg zabiegu, wybór odpowiedniego zestawu

Przedłużanie rzęs to coraz bardziej popularny zabieg kosmetyczny, który znacznie wpływa na wygląd kobiet. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możliwe jest zwiększenie objętości włosków znajdujących się przy powiekach, jak również zmiana ich długości. Dzięki tym działaniom spojrzenie wydaje się jeszcze bardziej wyraziste, ponętne oraz zachwycające. W jaki sposób dokonać tego rodzaju zmiany? Jakie produkty do przedłużania rzęs dadzą efektywne rezultaty? Jak wybrać odpowiednie wyposażenie do poprawy wyglądu rzęs?

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs – działania wykonywane w domu

Zabiegi kosmetyczne to działania, które można wykonywać w profesjonalnym studiu, a ostateczny efekt zawdzięczać doświadczonym specjalistkom. Istnieją również czynności upiększające, które można zrealizować na własną rękę. Jednym z nich jest właśnie upiększanie rzęs. Jak przygotować się do zabiegu? Na czym on polega i w jaki sposób go przeprowadzić? Przedłużanie rzęs to działania, które nie wymagają od nas posiadania specjalnych umiejętności. Jest to zabieg bezpieczny, szybki, jak również dokładnie opisany przez producenta. Na temat poszczególnych czynności można pozyskać również wiele informacji z sieci lub od innych osób, które są bardziej doświadczone w tym temacie. Ważnym jest jednak odpowiednie przygotowanie oraz wykorzystanie profesjonalnych produktów do przedłużania rzęs.

Poszczególne etapy tego rodzaju procesu to:

  • przemycie i wyczesanie rzęs,
  • nałożenie płatków kosmetycznych na dolne rzęsy oraz górną powiekę,
  • przygotowanie sztucznych rzęs,
  • zamoczenie 1/3 długości włoska w kleju, znajdującym się w zestawie produktów do przedłużania rzęs,
  • przyklejenie sztucznych struktur do naturalnych włosków – unikać doklejania bezpośrednio do skóry,
  • nałożenie preparatu utrwalającego,
  • wykorzystanie dmuchawy w celu jeszcze lepszej reakcji wiązania kleju z rzęsami,
  • zdjęcie płatków i przeczesanie rzęs.

Zestaw do wykonania zabiegu

Aby móc w sposób fachowy dokonać widocznej zmiany warto wykonywać wszystkie etapy powoli i z wielką rozwagą. Do zabiegu należy także wykorzystać profesjonalne produkty do przedłużania rzęs. Cały, specjalistyczny zestaw zawiera artykuły takie, jak: płatki hydrożelowe, pincetę do rozdzielania pojedynczych włosków, taśmę do podklejania dolnych rzęs, sztuczne rzęsy, klej, pompkę do suszenia rzęs, kosmetyki utrwalające i wiele innych.

Zestawy dla początkujących kosmetyczek i osób, który nigdy nie miały styczności z tego rodzaju zabiegiem zawierają również elementy takie, jak główka do ćwiczenia lub rzęsy treningowe. Dzięki tego rodzaju wyposażeniu możliwe jest wcześniejsze przećwiczenie oraz wypróbowanie danego produktu czy techniki.

Jak zatem wybrać odpowiednie produkty do przedłużania rzęs?

Przed zakupem warto określić swoje potrzeby, oczekiwania i możliwości. Przeanalizować czy zestaw potrzebny będzie na jeden raz czy warto zainwestować w komplet, który posłuży do wykonania kilku zabiegów. Wiele z propozycji zawiera specjalne torby lub walizki do przechowywania produktów, jak również akcesoria różnej długości oraz wykonane z niejednorodnego materiału.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę