Teraz Czytasz
Produkty do higieny pomocne przy opiece nad rodzicem

Produkty do higieny pomocne przy opiece nad rodzicem

Gdy zachoruje nasz rodzic, może się zdarzyć, że będzie wymagał stałej opieki. W takim przypadku nawet codzienne czynności, takie jak wypróżnianie się, mogą stanowić dla niego kłopot. Dotyczy to szczególnie osób, które są obłożnie chore i mają problem, by wstać z łóżka. Na szczęście istnieje cała grupa produktów, dzięki którym opieka nad rodzicem będzie komfortowa. Wśród nich znajdują się różnego rodzaju środki czystości, a także pieluchomajtki czy pieluchy o anatomicznym kształcie.

Środki do oczyszczania, pielęgnacji i ochrony skóry

Opieka nad rodzicem wymaga także stosowania odpowiednich środków czystości. Wśród nich znajdują się produkty do oczyszczania, pielęgnacji i ochrony skóry. Jeśli chodzi o oczyszczanie skóry, dostępne są kremy, pianki i żele z szamponem przeznaczone dla osób starszych, stosujących pieluchomajtki lub pieluchy. Przykładem takiego preparatu jest TENA Wash Cream. Jest to łagodny krem, który oczyszcza skórę, bez konieczności spłukiwania. W odróżnieniu od mydła nie wysusza skóry. Do pielęgnacji skóry można zastosować z kolei emulsję zawierającą witaminę E. Przykładem takiego produktu jest emulsja TENA Skin Lotion. Zawiera ona łagodne składniki pozwalające na zachowanie naturalnego pH skóry. W przypadku ochrony skóry pomocny może się okazać krem z cynkiem. W tej kwestii można postawić np. na preparat TENA Zinc Cream. Doskonale koi on spierzchniętą, podrażnioną oraz wrażliwą skórę.

Pieluchomajtki i pieluchy o anatomicznym kształcie

Pieluchomajtki to produkt, który daje optymalną ochronę osobom z nietrzymaniem moczu. Wykonany jest on z wysokiej jakości materiałów podobnych do tkaniny. Pieluchomajtki zapewniają ścisłe dopasowanie do ciała oraz wysokie zabezpieczenie przed przeciekaniem. Dostępne są one w kilku różnych wariantach, jeśli chodzi o rozmiar i poziom chłonności. Warto się z nimi dokładnie zapoznać przed ich zakupem dla naszego rodzica. Pozwoli to na idealne dopasowanie ich do jego i naszych potrzeb. Informacje na temat rozmiaru i chłonności znajdziemy na opakowaniu producenta. Jeśli chodzi o pieluchomajtki, warto postawić na produkt o odpowiednich cechach dodatkowych. Zapewni to komfort nam i bliskiej nam osobie. Na tym tle wyróżniają się np. pieluchomajtki TENA Slip ProSkin. Zastosowano w nich szereg technologii. Na przykład technologia Feel Dry Advanced zapewnia szybkie wchłanianie płynu, a panel ConfioAir – optymalne oddychanie skóry.

Alternatywą dla klasycznych pieluchomajtek są pieluchy o anatomicznym kształcie. Ich kubełkowy kształt pozwala na ścisłe dopasowanie ich do ciała i zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed przeciekaniem. Przykładem takiego produktu jest pielucha TENA Comfort Super, która wyróżnia się dodatkowo tym, że można ją zmieniać w pozycji stojącej i leżącej. Pieluchomajtki o anatomicznym kształcie należy uzupełnić o majtki elastyczne. Dzięki temu będą one utrzymane cały czas na właściwym miejscu. To bardzo ważne dla komfortu naszego rodzica.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę