Teraz Czytasz
Pomysłowe akcesoria dla dzieci – b.box!

Pomysłowe akcesoria dla dzieci – b.box!

Stymulacja rozwoju dziecka jest niezwykle ważna. Musimy przecież nauczyć naszą pociechę wszystkich podstawowych czynności, a jednocześnie zapewnić mu ochronę przed szkodliwymi substancjami. Na szczęście producenci akcesoriów dla dzieci zdają sobie z tego sprawę!

B.box – akcesoria do karmienia dziecka

Dzieci są niezwykle wybredne. Każdy młody rodzic musi się z tym mierzyć. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze produkty do karmienia naszej pociechy. B.box w swojej ofercie posiada miseczki, bidony ze słomką, kubki wielofunkcyjne, sztućce i inne akcesoria dla dzieci. Jest to australijska marka, której produkty spełniają najwyższe standardy produkcji – zapewnią więc one bezpieczną zabawę i zdrowy posiłek jednocześnie.

Co jest ważne przy wyborze akcesoriów dla dziecka?

Niestety wiele produktów na rynku nie oferuje nam odpowiedniej jakości. Standardowe normy bezpieczeństwa chronią przede wszystkim osoby dorosłe. W wypadku dzieci musimy stawiać na najbezpieczniejsze produkty o zaostrzonym rygorze. Dlatego warto właśnie wybierać produkty takie jak b.box. Nie zawiera on w sobie BPA, ftalanów i PVC. Znaczenie tych nazw jest równie przerażające co ich brzmienie. BPA (Bisfenol A) jest powszechnie wykorzystywany w produkcji plastikowych bidonów, kubków i innych pojemników. Dziś wiadomo, że środek ten ma potężne znaczenie dla zdrowia dziecka. Może on prowadzić do rozregulowania gospodarki hormonalnej, która jest niezwykle istotna w trakcie rozwoju naszej pociechy. Akcesoria dla dzieci wykonane z BPA są po prostu niedopuszczalne. Marka b.box rozumie potrzeby najmłodszych i nie dopuszcza do wykorzystania tak szkodliwego środka w swoich produktach. Drugim istotnym związkiem, który może mieć negatywny wpływ na zdrowie naszego dziecka, jest PVC – polichlorek winylu. Istnieje wiele mitów wokół tej substancji. Jest ona przede wszystkim wykorzystywana w budownictwie.

Ciężko jest jednoznacznie określić jej szkodliwość, niektóre badania wykazują jednak, iż stosowanie PVC w opakowaniach na żywność może powodować przedostanie się ftalanów do zawartości. Ftalany mają z kolei katastrofalny wpływ na życie i zdrowie maluszka. Są to substancje bardzo toksyczne, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia alergii, astmy i rozstrojenia się układu hormonalnego. Nie chcemy, żeby nasze dziecko przechodziło przez tak poważne problemy w swoim życiu. Dlatego powinniśmy wybierać produkty takie jak b.box – mamy wtedy gwarancję, że nasze dziecko jest bezpieczne.

Jednak jak być pewnym, czy produkt jest bezpieczny dla dziecka?

Jaką jednak mamy gwarancję, że b.box faktycznie jest bezpieczny dla naszego maluszka? To dosyć proste, wystarczy sprawdzić parametry produktów. Produkty b.box są wytwarzane z PP – polipropylenu. Oczywiście, w zależności od konieczności stosowany jest także przyjazny dla zdrowia silikon, stal nierdzewna, a nawet jeden z najbardziej wytrzymałych plastików – TPE. W polityce b.box nie ma miejsca na zagrożenie dla życia lub zdrowia najmłodszych. Wszystkie substancje muszą być niezwykle bezpieczne i ekologiczne. Sam polipropylen zasłynął ze swoich ekologicznych właściwości – jego produkcja nie obciąża tak bardzo atmosfery jak produkcja innych plastików.

Nie zapomnij sprawdzić naszego poradnika, który pomoże Ci zaaranżować kuchnię: Sprytny sposób na zorganizowanie małej kuchni. Jak zorganizować blat kuchenny z marką Brabantia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę