Teraz Czytasz
Pomysł na prezent – prezenty handmade

Pomysł na prezent – prezenty handmade

Szukając idealnego prezentu, który będzie dopasowany do gustu i oczekiwać konkretnej osoby, można mieć problem, aby wytypować tę jedną jedyną rzecz. A nawet może nam się wydawać, że osoba, którą chcemy obdarować ma już wszystko. Przeglądając oferty sklepów z prezentami, możemy dostrzec wiele interesujących pozycji, ale są one bezosobowe. Jeżeli zależy nam na wyjątkowym podarunku, najlepszą opcją będzie zrobienie go samodzielnie. Czy nie jest to trudne? Wbrew pozorom każda osoba, może wymyślić i zrobić własnoręcznie drobny prezent. Nawet, jeśli nie ma zbyt wiele czasu albo obawia się o swoje umiejętności.

Idea – co chcesz podarować?

Prezenty handmade bazują na idei, zrobienia czegoś własnoręcznie, co przypomina nam o osobie, której chcemy tę rzecz wręczyć. Choćby dlatego są lepiej odbierane. Nie każdy prezent musi być praktyczny, czy bardzo drogi. Te od serca liczą się nawet bardziej. Zastanawiając się nad tym, co możemy podarować, najpierw dobrze jest pomyśleć, co ta osoba lubi. Znajomość lubionych barw, wzorów albo przedmiotów jakich używa na co dzień jest istotna. Jednak zawsze trzeba też ocenić, co jesteśmy w stanie zrobić. Jedna osoba będzie miała czas i pomysł na kartkę z życzeniami, a inna może zabawić się w chemika i zrobić domowe mydło. Nie chcemy przecież dać prezentu zrobionego niestarannie, bo zabrakło nam czasu na jego dokończenie lub, co gorsza okazało się, że czegoś nie umiemy zrobić.

Warto również sprawdzić pomysł na prezent z Decobazaar.com.

Wyjątkowa kartka z życzeniami

Najłatwiejszym prezentem jest własnoręcznie zdobiona kartka z życzeniami. Jest to prosty prezent, ale może być bardzo efektowny. Do jego wykonania wystarczy dosłownie kartka sztywniejszego papieru, kolorowe przybory do pisania i naklejki lub papiery do scrapbookingu. Takie ozdobne dodatki można kupić w sklepach papierniczych, czy marketach, które mają dział papierniczy.

Przygotowanie kartki można zacząć od napisania w środku skomponowanych przez siebie życzeń. A później dopiero zacząć ją ozdabiać. Dzięki temu nie zabraknie nam nagle miejsca na wpisanie kilku linijek ciepłych słów dla drugiej osoby. Ozdabiając można kierować się okazją. Do urodziny pasują kolorowe baloniki, ale już z okazji świąt można dodać motyw choinki czy wielkiej nocy.

Lukrowane pierniczki, dekoracyjna zastawa i inne rzeczy do kuchni

Prezent „kuchenny” dobrze jest sprawić każdemu, kto lubi gotować. Ciekawą propozycją jest kupienie jednokolorowych talerzy, kubeczków, a nawet drewnianych łopatek kuchennych i ozdobienie ich samemu. Jest to alternatywa dla kupowania gotowej zastawy, która choć piękna i praktyczna, nie jest spersonalizowana.

Wystarczy kupić farby do ceramiki lub drewna i wodoodporny lakier. Na powierzchni talerzy, kubków, a nawet łopatek można złożyć życzenia. Jeśli mamy nieco wprawy w malowaniu, dobrym pomysłem jest przywołanie na nich scenek, w których wspólnie spędzaliśmy czas. Nawet narysowanie serduszka i dodanie imienia, będzie bardzo ładnie wyglądać. Używając tych praktycznych przedmiotów, każdego dnia ktoś o nas i naszym prezencie będzie dobrze myślał.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę