Teraz Czytasz
Plecak turystyczny – co warto do niego włożyć ?

Plecak turystyczny – co warto do niego włożyć ?

Jesień to idealny czas na górskie wyprawy. Zachęca urokliwymi widokami i pustymi szlakami. Jednak wraz z nadejściem tej pory roku, często pojawia się dylemat co zabrać ze sobą do plecaka, aby być przygotowanym na jesienną aurę i zmienną pogodę w górach. Bez względu na ilość dni spędzonych w górach, jest parę podstawowych rzeczy, które powinny znaleźć się w plecaku turystycznym obowiązkowo. Poniżej przedstawiamy wam rzeczy, które warto zabrać.

Co spakować do plecaka turystycznego?

Do plecaka turystycznego warto spakować tylko najpotrzebniejsze rzeczy. To zagwarantuje wygodę, jak i bezpieczeństwo w czasie pokonywania szlaków. W ekwipunku powinna znaleźć się mapa — pozwoli na ustalenie pozycji, czy znalezienie krótszej trasy. Zadbajcie także o odpowiednią ilość wody, zwłaszcza że podczas górskiego wysiłku odwadniamy organizm bardziej niż zazwyczaj. To samo tyczy się zapasu kalorii, które dodadzą energii i zmobilizują do wejścia na sam szczyt! A co z ubraniami? W plecaku obowiązkowo musi wylądować kurtka softshell, która uchroni Was od wiatru i zimna, po złożeniu natomiast nie zajmie dużo miejsca. Na dłuższą wyprawę nie wyruszajcie także bez dodatkowej bielizny termoaktywnej, która zapewni Wam ciepło oraz odpowiednią temperaturę! Dodatkowo do plecaka wrzucacie zapasowy t-shirt czy skarpetki — po ulewie pozwolą przebrać się w suche ubranie i uniknąć przeziębienia.

Co jeszcze powinno znaleźć się w plecaku?

Aby podróż upłynęła w bezpieczny i przyjemny sposób do plecaka, należy mieć ze sobą apteczkę oraz latarkę czołową. Zabierzcie ze sobą również scyzoryk, który może Wam pomóc w niejednej sytuacji, a przez swój mały rozmiar spokojnie zmieści się w kieszonce plecaka. Przed wyruszeniem w góry naładujcie dobrze telefon i zadbajcie o powerbanka z pełną baterią, tak abyście w miarę możliwości stale byli w kontakcie. Do plecaka przyczepcie termos z ciepłą herbatą — w razie ochłodzenia zadba o chwilowe rozgrzanie. Jeśli wyruszacie na dłużej niż jeden dzień i zamierzacie spać na zewnątrz, koniecznie zabierzcie ze sobą śpiwór i namiot oraz matę termoizolacyjną, która zapewni Wam suche i ciepłe schronienie w czasie chłodnych górskich nocy. Na trudniejszych trasach przyda się także kask, który w górach wysokich pozwoli Wam uchronić głowę, przed spadającymi kamieniami.

Górskie wyprawy to aktywność, bez której wiele osób nie wyobraża sobie weekendów czy wakacji. Jednak, aby wędrówki były niezapomniane, pełne pięknych widoków i bezpieczne, dobrze jest się do nich solidnie przygotować. Wtedy zyskamy pewność, że na szlaku niczego nam nie zabraknie i będziemy gotowi na każdą ewentualność.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę