Teraz Czytasz
Peeling solny – sposób na walkę z cellulitem

Peeling solny – sposób na walkę z cellulitem

Mniej znany niż jego kuzyni – peelingi kawowe czy cukrowe – peeling solny kryje w sobie moc działania ujędrniającego. Jego skład i właściwości sprawiają, że usuwanie martwego naskórka idzie w parze z redukcją niechcianej, pomarańczowej skórki. Jak to działa?

Co kryje w sobie peeling solny?

Swoje działanie antycellulitowe peeling solny zawdzięcza składnikom, jakie znajdują się w jego recepturze. Dobrej jakości kosmetyk oprócz soli, która jest ścierniwem, ma także składniki pielęgnujące. Mogą to być algi morskie, jak algi laminaria, które łagodzą podrażniania i dodatkowo wpływają na redukcję cellulitu. W składzie peelingu solnego obecne są także oleje i ekstrakty roślinne, które nawilżają skórę, chronią ją przed wysuszeniem, a także odżywiają, wspomagając jej regenerację. Bardzo korzystnie wpływa na skórę także sama sól, zwłaszcza magnezowa, która nie tylko złuszcza, ale także pobudza mikrokrążenie i działa detoksykująco, wspomagając funkcjonowanie skóry.

Efekt widoczny na skórze

Usuwanie martwego naskórka peelingiem solnym niesie skórze wiele korzyści. Oprócz, wspomnianego już działania składników aktywnych, sam zabieg przynosi skórze wymierne korzyści. Peeling solny trzeba wmasować w skórę. Taki masaż pobudza krążenie, a jednocześnie pomaga redukować cellulit, zwłaszcza gdy masz do czynienia z cellulitem wodnym, a więc takim, który powoduje obrzmienia wynikające z zaburzeń przepływu krwi i limfy. Masaż jest jednym z elementów wpływających korzystnie na niwelowanie tego stanu, a dodatkowo pomaga wprowadzić składniki odżywcze i nawilżające w głębsze warstwy skóry. Efektem jest wyraźnie gładsza i bardziej elastyczna skóra. Ważne, aby zabieg złuszczania wykonywać regularnie 1-2 razy w tygodniu. Peeling solny jest idealnym kosmetykiem do jego przeprowadzana, gdy chcesz skutecznie pozbyć się cellulitu.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Kosmetyki są świetnym wsparciem w działaniach antycellulitowych. Warto jednak pamiętać, że najlepsze, widoczne rezultaty przynosi połączenie ich stosowania z aktywnością fizyczną i zdrową dietą, ograniczającą przetworzoną żywność, na rzecz warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, zdrowych olejów i wody. Ruch, dieta i peeling solny bądź kawowy to trio, które można uzupełnić modelującymi balsamami lub olejkami anti-cellulite dla uzyskania maksymalnych efektów.

Jeśli należysz do grona zmagających się z cellulitem, włącz peeling solny do swojej pielęgnacji i działaj kompleksowo, aby pozbyć się niechcianej pomarańczowej skórki i przywrócić skórze gładkość i jędrność.

Sprawdź więcej na: https://www.bodyboom.pl/blog/roznica-miedzy-peelingiem-solnym-a-cukrowym.html

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę