Teraz Czytasz
Oświetlenie LED – jakie są jego zalety?

Oświetlenie LED – jakie są jego zalety?

LED jest najnowszym i innowacyjnym postępem technologicznym w branży oświetleniowej. Diody LED są uznawane za element półprzewodnikowy, przez który płynie prąd. W trakcie tego procesu powstaje światło. Technologia LED pojawiła się całkiem niedawno na rynku i zdobywa popularność w związku z wieloma zaletami, jakie posiada.

Długie działanie bez usterek i wysoka wydajność

Światła LED mają wiele zalet, a zdecydowanie największą jest ich długa żywotność. Badania wskazują, iż mogą działać nawet przez 11 lat, nie tak jak energooszczędne świetlówki, które często działają niecały rok. Ponadto, częste włączanie i wyłączanie oświetlenia LED nie wpływa negatywnie na ich żywotność w przeciwieństwie do oświetlenia starego typu.

Kolejną zaletą oświetlenia LED jest wydajność, ponieważ oświetlenie LED jest uznawane za najbardziej energooszczędne światło, zużywające o wiele mniej energii w porównaniu do świateł żarowych, fluorescencyjnych, rtęciowych czy meta halogenkowych, jednocześnie zachowując efektywność świecenia 80-90 procent do tradycyjnego oświetlenia. Co oznacza to w praktyce? Oznacza to tyle, że 80 procent energii dostarczonej do urządzenia zamienia się w światło, 20 procent zamienia się w ciepło.

Jeśli chodzi o oświetlenie LED – zamel.com – to jedna z firm, która produkuje sprzęt elektrotechniczny. Dokonując kupna oświetlenia LED u sprawdzonej firmy ma się gwarancje pracy w ilości około 30 000 godzin. Gwarancje oświetlenia LED wynosi około 2-3 lata. To o wiele dłuższa gwarancja niż konwencjonalnego oświetlenia.

Wyjątkowa odporność na uderzenia i niskie temperatury

Oświetlenie LED jest również niezwykle odporne na uderzenia oraz wstrząsy w przeciwieństwie do tradycyjnego oświetlenia. Dlaczego? Ponieważ nie zawiera żarników ani elementów szklanych. W budowie oświetlenia LED stosowane są natomiast wysokiej jakości sztuczne tworzywa i części aluminiowe, dzięki czemu LEDY są niezwykle odporne na wibracje oraz niskie temperatury.

Warto w tym miejscu nawiązać do smart dom – zamel.com jest firmą, która oferuje oświetlenie smart. Technologia LED jest oświetleniem smart oraz jest podstawą nowoczesnych źródeł światła.

Ekologiczne rozwiązanie i różnorodna barwa

Diody LED nie zawierają toksycznych metali takich jak rtęć, które są groźne dla środowiska naturalnego. To kolejna zaleta oświetlenia LED, która powoduje, że oświetlenie LED nadaje się w 100 procentach do recyklingu i pomaga zredukować emisję dwutlenku węgla. W oświetleniu LED znajdują się związki chemiczne, które nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Mowa tu o luminoforze, który odpowiada za kolor świecenia.

W technologii LED ogromną zaletą jest również to, że umożliwia ona uzyskanie barwy nie tylko białej, ciepłej bądź zimnej. Podstawowe kolory to oczywiście biały, czerwony, zielony oraz niebieski. Zaawansowane dzisiejsze technologie pozwalają na uzyskanie dowolnego koloru z tych czterech. Pojedyncze diody typu RGB posiadają układ trzech sekcji. Każda ze wspomnianych sekcji daje inny kolor z palety barw RGB – niebieski, zielony lub czerwony.

 

Tekst zewnętrzny, opracowany przez firmę zamel.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę