Teraz Czytasz
5 sposobów na utrzymanie porządku w szafie

5 sposobów na utrzymanie porządku w szafie

Uwielbiamy utrzymywać porządek i ład naszych mieszkań czy domów. W tym celu nieocenioną pomoc niosą nam szafy. Ich organizacja i wyposażenie we właściwe akcesoria to absolutna podstawa, by natłok przechowywanych przedmiotów nie przytłoczył swoich posiadaczy i pozwolił na komfortowe przechowywanie wielu elementów garderoby. Poznajmy pięć sposobów na utrzymanie doskonałego porządku w szafie.

Drążki, czyli elementy do przechowywania wielu elementów garderoby

Wytrzymałe drążki do szafy różnej długości to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia każdej szafy. Niezwykle obszerna część męskiej oraz damskiej garderoby wymaga przechowywania w pozycji wiszącej. Różne długości drążków pozwalają na wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Duża ilość wytrzymałych drążków sprawi, że nasze suknie wieczorowe i balowe, garnitury i fraki, kurtki, płaszcze, bluzy oraz wiele innych, zawsze będą proste, utrzymane w idealnej kondycji i gotowe do użycia.

Pojemniki plastikowe z przykryciem

Każda szafa powinna obfitować w zamykane pojemniki plastikowe z przykryciem. Na rynku dostępne są tak różnorodne modele, w szerokiej gamie kolorystycznej, w wielu wymiarach, dzięki czemu będziemy z łatwością mogli dopasować je do wymiarów półek czy szuflad. W pojemnikach warto posegregować wiele różnorodnych kategorii przechowywanych w szafach przedmiotów, co pozwoli na utrzymanie perfekcyjnego porządku nawet w przypadku przechowywania dużej ilości rzeczy. Skarpety, apaszki, bielizna zawsze będą czyste, pachnące i doskonale posegregowane.

Właściwe ułożenie rzeczy

By utrzymać porządek w szafie, niebagatelne znaczenie odgrywa ułożenie rzeczy, które się w niej znajdują. Warto podzielić odzież i akcesoria na sezony, pory roku, w których ich używamy. Co więcej, „pod ręką” powinniśmy mieć rzeczy wybierane do tworzenia stylizacji casualowych. Te używane rzadziej, np. na wyjątkowe okazje, powinnyśmy zlokalizować w głębi szafy.

Kolorystyczna segregacja elementów garderoby

By zachować w naszych szafach perfekcjonizm, a co najważniejsze, w szybki i bardzo intuicyjny sposób odnaleźć pożądaną część garderoby, doskonałym rozwiązaniem jest ułożenie przedmiotów według kolorów. To sprawi, że za każdym razem zakres poszukiwań konkretnej rzeczy znacznie się zawęzi.

Zadbaj o właściwą ilość szuflad

Byśmy mogli cieszyć się idealnym porządkiem w naszej szafie, warto zadbać również o odpowiednią ilość szuflad. To właśnie w nich najlepiej przechować różnorodne przedmioty małych gabarytów. W szafie bardzo często przechowujemy wiele różnych przedmiotów, nie tylko odzież. Właśnie dlatego szuflady pozwolą nam na perfekcyjną organizację, np. biżuterii, zegarków czy innych dodatków.

Marzysz o doskonale zorganizowanej szafie, w której pomimo sporej ilości rzeczy, bez względu na jej gabaryty, będziesz mógł cieszyć się doskonałym porządkiem? Zadbaj o właściwe wyposażenie oraz praktyczne ułożenie, a z pewnością wnętrze twojej szafy będzie wzorem i doskonałym przykładem idealnej organizacji.

 

Artykuł zewnętrzny, opracowany przez wenko-sklep.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę