Teraz Czytasz
Oryginalny sufit – jak go zaaranżować?

Oryginalny sufit – jak go zaaranżować?

Sufit to jeden z tych elementów, o którym często zapominamy w trakcie aranżowania wnętrz. Nie oznacza to jednak, że biała farba jest jedynym wyborem – przeciwnie! Do dyspozycji mamy różnorodne dekoracje, dzięki którym sufit będzie pełnił funkcję dodatkowego elementu wpływającego na wygląd całej przestrzeni.

Rodzaje sufitów

Klasyczne sufity coraz częściej ustępują miejsca tym zwanym podwieszanymi, gdyż dają one mnóstwo aranżacyjnych możliwości. To nie tylko rozwiązanie estetyczne, ale także doskonały pomysł na ukrycie różnych niedoskonałości. Elementy instalacji elektrycznej mogą być z łatwością zakryte, jeśli wykorzystamy efektowne kasetony sufitowe. Sprawdzą się one nie tylko w starym budownictwie, w którym powierzchnie bywają nierówne lub popękane, ale także wszędzie tam, gdzie oczekujemy czegoś więcej niż tylko jednolitej płaszczyzny. Dzięki nim można obniżyć strop, co pływa na łatwiejsze i bardziej ekonomiczne ogrzewanie.

Wśród sufitów podwieszanych prym wiodą te wykonane z płyt kartonowo-gipsowych. Są one proste w montażu i umożliwiają wiele różnych sposobów wykończenia. Ciekawym rozwiązaniem jest zaszpachlowanie łączeń i pokrycie płyt farbą w wybranym kolorze. To również dobry punkt do stworzenia nietuzinkowych aranżacji, do których wykorzystuje się taśmy LED-owe oraz wpuszczane w sufit oprawy. W uzupełnieniu o kasetony sufitowe umożliwiają designerskie realizacje, które nie tylko doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz, ale też świetnie współgrają z technologicznymi nowinkami, takimi jak sterowanie oświetleniem.

Inne pomysły na modny sufit

Choć w większości domów spotkać można jednolite, białe sufity, to coraz chętniej ustępują one miejsca nieco bardziej wymagającym rozwiązaniom. Wybierając kasetony sufitowe, zamiast farby można bowiem uzyskać ciekawą strukturę, która efektownie uzupełnia motywy na ścianach i stanowi ich naturalne przedłużenie. Mogą one występować w różnych wzorach – przybierać kształt geometrycznych wzorów, delikatnych pasów, czy – połączone ze sobą – tworzyć intrygujący wzór. Bez względu, czy postawimy na sufit, czy kilkupłaszczyznowy, możemy mieć pewność, że będzie ona wolna od nudy.

Jeśli klasyczny sufit to nie to, naszą uwagę przyciągnie zapewne sufit napinany. To konstrukcja, która doskonale sprawdzi się do obniżenia wnętrza, przy zachowaniu ciekawego wyglądu i modnej, strojnej struktury. Alternatywą dla nich są odmiany panelowe, które wyróżniają się przede wszystkim materiału. Można wybierać spośród tworzyw sztucznych, ale też drewna, czy elementów metalowych. Ja, myślisz – która z propozycji będzie najlepiej pasować do Twoich wnętrz?

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę