Teraz Czytasz
Kuchnia w stylu industrialnym – aranżacja w 6 krokach

Kuchnia w stylu industrialnym – aranżacja w 6 krokach

Styl industrialny kojarzony jest głównie z przedwojennymi fabrykami, przestrzenią i prostotą. Dzięki minimalizmowi zdobywa coraz większą popularność, co sprawia, że częściej spotykamy go w mieszkaniach, biurach, czy też w sklepach i restauracjach inspirowanych jego surowością. Czy możliwe, aby industrialna kuchnia była funkcjonalna i estetyczna? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas jej aranżacji.

Przestrzeń

Warto zastanowić się nad możliwościami otwarcia przestrzeni. Styl industrialny najlepiej osiąga się w dużych pomieszczeniach, dlatego jeśli to możliwe zalecamy usunięcie ścianek działowych i odkrycie okien (firany i zasłony optycznie zmniejszają pomieszczenie). Dobrym pomysłem jest połączenie kuchni z jadalnią, salonem lub, jeśli nie jest to możliwe, usunięcie drzwi.

Kolory

Istotny jest także dobór kolorów i dodatków, w które wyposażymy naszą kuchnię. Proponujemy wybór białych lub szarych ścian, które rozjaśnią i optycznie powiększą pomieszczenie. Można też zdecydować się na wykorzystanie kamienia, cegieł lub drewna (czy też ich imitacji, jeśli zależy nam na zmniejszeniu kosztów). Warto pomyśleć o kolorze mebli i przyrządów kuchennych, które będą widoczne: proponujemy rozwiązania oddające klimat starej fabryki – stal, miedź bądź neutralne barwy takie jak biały, szary i czarny.

Industrialna kuchnia i industrialna jadalnia z meblami LOFT Decora

Oświetlenie

Odgrywa ono niezwykle ważną rolę przy urządzaniu kuchni. Oprócz tego, że pozwala na wygodną i swobodną pracę, to jeszcze nadaje miejscu specyficznego, surowego klimatu. Dobrze sprawdzi się lampa przemysłowa lub czarne reflektory, które służyły do oświetlania taśmy produkcyjnej. Mogą być wieszane grupami, mogą mieć kable pozostawione na wierzchu – nierzadko lampy służą jako jedyny akcent dekoracyjny, dlatego proponujemy wybór odważnej i przykuwającej uwagę opcji.

Meble kuchenne

Możliwości umeblowania industrialnej kuchni i jadalni jest wiele. Sprawdzą się proste i jasne meble (szczególnie, kiedy wykorzystane są surowce takie jak beton czy czerwona cegła), ale również stare szafki i stoły, które w ramach recyklingu otrzymają drugie życie. Zdecydowanie warto zorientować się w ofercie mebli industrialnych dostępnych na rynku, na przykład tych w sklepie LOFT Decora. Są one sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem, które dzięki swojej uniwersalności może służyć przez lata.

Stół

W każdej kuchni i jadalni stół odgrywa kluczową rolę: spotykają się przy nim domownicy i ich goście, a kuchnia staje się centrum życia towarzyskiego. Istotny jest przemyślany wybór jego wyglądu i wielkości. Proponujemy stół na metalowych, najlepiej czarnych, nogach z drewnianym, niewygładzonym blatem. Zestawienie go z krzesłami powinno tworzyć spójną całość, dlatego polecamy zestaw z czarnymi metalowymi dodatkami. Znajdź swój własny industrialny stół do jadalni!

Dodatki

Przemysłowy styl cechuje minimalizm, dlatego w myśl zasady im mniej, tym lepiej dodatkami dysponujemy z umiarem. Dobrym pomysłem jest połączenie rzeczy funkcjonalnych z tymi, które mają nadać charakteru kuchni. Sprawdzą się betonowe i stalowe świeczniki, prosty pojemnik na noże i geometryczny wazon. Warto też dobrać pasujące puszki na kawę i herbatę – do tego celu możemy wykorzystać stare przedmioty, którym podarujemy drugie życie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę