Teraz Czytasz
Organizacja kuchni: pojemniki na sypkie produkty dla większej wygody i higieny

Organizacja kuchni: pojemniki na sypkie produkty dla większej wygody i higieny

Organizacja przestrzeni kuchennej ma ogromny wpływ na komfort podczas przygotowywania posiłków. Urządzając tę strefę, należy zwrócić uwagę na szereg czynników: wytrzymałość mebli kuchennych, układ zabudowy, wymiary blatu, głębokość i typ szafek i szuflad… Nie zapominaj o wnętrzu mebli. Szuflady i szafki będą dobrze spełniać swoje zadanie, jeśli wyposażysz je w praktyczne organizery, przegródki, koszyczki i pojemniki. Zachować idealny porządek wśród produktów sypkich pomogą Ci pojemniki na żywność. Dlaczego warto przechowywać ryż, kaszę, bułkę tartą, mąkę i inne sypkie produkty w specjalnych pojemnikach? W jaki sposób pudełka na żywność mogą przyczynić się do ograniczenia wydatków na produkty spożywcze? Sprawdź nasze rady i wprowadź do swojej kuchni nowe zasady!

Pojemniki na sypkie produkty: świeżość i higiena

Kasza, mąka, ryż, cukier, sól i makarony to baza umożliwiająca przygotowanie wielu potraw stanowiących podstawę naszego jadłospisu. Produkty sypkie przechowywane w otwartych papierowych czy foliowych opakowaniach łatwo rozsypują się, co sprzyja namnażaniu się bakterii w szafkach kuchennych. Co więcej, do otwartych torebek dostaje się wilgoć, która negatywnie wpływa na stan produktów. Niezabezpieczona kasza czy ryż to wabik dla moli – nieproszonych gości, którzy zanieczyszczają zapasy i zadomawiają się w kuchniach na dłużej. Prostym sposobem na zabezpieczenie zakupów jest przesypanie ich z oryginalnego opakowania do specjalnych pojemników. Ustawione w szafce czy na półce pojemniki na sypkie produkty zaprowadzą ład wśród zapasów, co ułatwi Ci codzienną pracę w kuchni. Zamknięte, odizolowane od czynników zewnętrznych produkty na dłużej zachowają swoją świeżość i smak.

Wysokiej jakości pojemniki na żywność kupisz w sklepie internetowym York. Wśród ogromu dostępnych produktów znajdziesz pojemniki o zróżnicowanych wymiarach i kształcie, z dozownikami i bez nich. Pojemniki na żywność marki York są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne, dlatego doskonale będą prezentować się wyeksponowane na otwartej półce nad blatem.

Hermetyczne pudełka na żywność: porządek w lodówce

Czy wiedziałeś, że większość marnowanego na świecie jedzenia pochodzi z gospodarstw domowych? Nieodpowiednie przechowywanie produktów przyspiesza proces ich psucia. Kupując pudełka na żywność, możesz znacząco zredukować ilość wyrzucanego jedzenia. Wyświadczysz w ten sposób przysługę planecie i odciążysz domowy budżet. Chcesz, żeby wędlina była dłużej świeża, a ser się nie wysuszał? Zawartość otwartego opakowania przełóż do szczelnie zamykanego pudełka na żywność. W podobny sposób postępuj z sałatą, roszponką czy rukolą. Liście dokładnie umyj w zimnej wodzie. Dno pojemnika wyłóż wilgotnym ręcznikiem papierowym. Wyłóż na niego liście, a na nie kolejny wilgotny ręcznik. Opakowanie szczelnie zamknij. Przekonasz się, że sałata czy roszponka będą jędrne przez minimum tydzień! Co ważne, pudełka na żywność wykonane z tworzywa sztucznego i szkła możesz bezpiecznie mrozić.

 

Artykuł partnera.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę