Teraz Czytasz
Opowieści mafijne stworzone przez kobiety dla kobiet

Opowieści mafijne stworzone przez kobiety dla kobiet

Poszukujesz lekkiej i jednocześnie emocjonującej literatury kobiecej? Jeśli tak, z pewnością przypadną Ci do gustu książki Cory Reilly. Jakie tematy podejmuje w swoich książkach ta popularna autorka? Dowiesz się z naszego tekstu.

Świat mafii widziany z kobiecej perspektywy

Książki Reilly to mieszanina stylów literackich, które tworzą niezwykle ciekawy efekt i sprawiają, że książki tej autorki czyta się z zapartym tchem. Z jednej strony mamy do czynienia z pikantnymi romansami, z drugiej zaś, z pełnokrwistymi opowieściami o tematyce mafijnej. Bohaterami książek tej niemieckiej autorki są silni i bardzo często brutalni mężczyźni, uwikłani w mafijne porachunki. Książki Cory Reilly z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom kultowej już serii filmowej „Ojciec Chrzestny”, wyreżyserowanej przez Francisa Forda Coppolę. W mafijnym świecie pełnymi bezwzględności i okrucieństwa nie mogło też zabraknąć miejsca dla namiętnych historii miłosnych, które grają bardzo ważną rolę w książkach tej poczytnej autorki. Cora Reilly niezwykle barwnie rysuje postaci swoich książek, sprawiając, że szczególnie bohaterowie męscy rozpalają kobiecą wyobraźnię.

Wcześniej autorka książek dla dzieci

Reilly z wykształcenia jest absolwentką prawa i cały czas mieszka w kraju swojego urodzenia – Niemczech. Ta poczytna dziś autorka książek dla dorosłych zaczynała swoją karierę literacką pisząc opowieści dla młodzieży. Dzisiaj kojarzona jest przede wszystkim ze swoimi pikantnymi i trzymającymi w napięciu seriami książek: „Born in Blood Mafia Chronicles” oraz „The Camorra Chronicles”. W Polsce książki z pierwszej serii autorki znane są pod tytułami: „ Złączeni miłością”, „Złączeni zemstą” itd. Seria ta została okrzyknięta najlepszym zagranicznym cyklem książek podejmujących tematykę mafijną. Z kolei pierwszy tom z najnowszej serii mafijnej otwiera książka „Złamana lojalność”, która miała swoją premierę na początku 2021 r. Po niezwykle dobrym przyjęciu najnowszego cyklu, miłośnicy talentu Reilly z niecierpliwością oczekują jej kolejnych tytułów.

Nie tylko cykle książkowe

Jednak Cora Reilly jest również autorką pozycji jednotomowych. W 2020 r. światło dzienne ujrzała książka „Luca Vitello” opisująca perypetie miłosne Arii i Luki – bohaterów „Złączonych” jednak opowiedziana z męskiej perspektywy samego Luki Vitellego. Natomiast na początku 2021 r. ukazała się „Słodka Pokusa” w której Reilly opisuje losy owdowiałego mafiosa Cassio, który po stracie żony stawia sobie za cel jak najszybsze znalezienie nowej matki dla swoich dzieci. Bez względu na to, którą pozycję książkową autorstwa Cory Reilly wybierzesz, możesz mieć pewność, że na kartach jej powieści natrafisz na niezwykle charakterystyczne, sile osobowości. Każda książka Reilly to lektura pełna pasji i romantyzmu. Cykl książek tej autorki to też świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę