Teraz Czytasz
Okna premium, czyli jakość, doskonałe parametry i innowacje technologiczne w standardzie

Okna premium, czyli jakość, doskonałe parametry i innowacje technologiczne w standardzie

Jeszcze kilka lat temu za okna premium uznawane były te, których wielkość i kolor mogliśmy wybrać sami. Ot, jedyną dostępną opcją były okna PVC w kolorze bieli i każde odstępstwo od tej wzorniczej normy było niemałą ekstrawagancją. Później okna premium, jak większość produktów w nowej, ekonomicznej rzeczywistości musiały być odpowiednio drogie i sygnowane rozpoznawalnym logo. Dziś, o tym, czy okna ALU lub PVC są z najwyższej półki nie świadczy już cena czy etykieta, a ich parametry, wysoka jakość i perfekcyjne wykonanie. Dlaczego tak rozumiane okna premium powinny stanowić standard dla energooszczędnych oraz pasywnych domów i jak sprawdzić czy naprawdę wybraliśmy najlepsze okna?

Okna aluminiowe i PVC premium – nie świadczy o nich cena

Nowoczesne budynki swoje właściwości zawdzięczają w dużej mierze oknom. To właśnie one stoją na straży ciepła, ciszy, bezpieczeństwa i mają niemały wpływ na estetykę wnętrz, a także całej fasady. Podczas remontu domu lub jego budowy nie warto zatem godzić się na żadne kompromisy – postawmy na produkty, których jakość i funkcjonalność zostawia inne rozwiązania daleko w tyle. Wybierzmy te, które otworzą przed nami cały szereg dodatkowych możliwości – zarówno w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, cieplejszych wnętrz otulonych naturalnym światłem oraz ciszy tak niezbędnej w zgiełku miejskiej dżungli. I takie właśnie są okna premium – wielozadaniowe, a nie po prostu „drogie”.

Chociaż skojarzenie z wysoką ceną jest zrozumiałe, nowoczesną definicją premium są wartości i korzyści, które przeszklenia mogą zaoferować świadomemu klientowi – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – Dla nas okna aluminiowe i PVC premium to stolarka najwyższej jakości, dopasowana do konkretnych wymogów i potrzeb projektu, która kryje w sobie nowoczesne rozwiązania, dbałość o najmniejsze szczegóły i najlepsze elementy. Co więcej, inwestycja w okna premium z pewnością zwróci się z nawiązką – dodaje.

A w tym przypadku liczą się detale – zwykle niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Okna aluminiowe premium

Najlepsze okna kryją w sobie najcieplejsze ramki

Ramki dystansowe to istota każdego energooszczędnego okna ALU i okna PVC. Wysokiej jakości ramki uszczelniają krawędzie szyb zespolonych i gwarantują doskonałą izolację termiczną. Jednak ramka ramce nierówna, co przejawia się nie tylko w postaci ciepła, które pozostaje w pomieszczeniu, ale także w detalu wykończenia. – Ramka SWISSPACER Ultimate, która dopełnia konstrukcyjnie nasze okna, od lat zajmuje pierwsze miejsce pod względem przewodnictwa cieplnego wśród podobnych rozwiązań wiodących marek, co potwierdzają niezależne badania Instytutu Techniki Okiennej w Rosenheim. Co więcej stanowi niezawodną barierę chroniącą przed przedstawieniem gazów izolacyjnych na zewnątrz oraz pary wodnej do wewnątrz szyby zespolonej. Dodatkowo jest perfekcyjnie docięta we wnętrzu szyby. W rogu widzimy idealne złożenie pod kątem prostym zamiast odstającego wypełnienia i pustej, nieestetycznej przestrzeni. Efektywnie i efektownie zarazem – podkreśla Dawid Mickiewicz.

Okucie – niepozorny zawodnik

Okucie to z pozoru mały szczegół, na który na ogół nie zwracamy uwagi i o którym zwykle zapominamy dopytać, gdy kupujemy stolarkę otworową. A przecież to właśnie ten element odpowiada za funkcjonalność konstrukcji i sprawia, że zwykłe okna zamieniają się w najlepsze okna ALU i okna PVC. Wysokiej jakości okucie odpowiada za szczelność, lekką i bezproblemową obsługę, a nawet stałą wymianę powietrza przy zaryglowanym oknie. Co więcej, to właśnie okucia stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Jakie powinny być te, które definiują okna premium? Przede wszystkim zwykłe, tradycyjne rolki warto zamienić na ośmiokątne grzybki, stabilnie trzymające skrzydła w zaczepach ościeżnic. A to tylko preludium do technologicznej doskonałości. Dodajmy do tego innowacyjne klamki ze stopniowaniem uchyłu, funkcję mikrowentylacji, dodatkowe zaczepy antywłamaniowe, a okna ALU i PVC odkryją przed nami zupełnie nowe, niezwykle zaawansowane oblicze.

Okna PVC premium

Okno premium? Koniecznie z doskonałym pakietem szybowym

Szyba – wydawać by się mogło, że wiemy o niej wszystko. Co innowacyjnego można bowiem powiedzieć o szkle? Można i to naprawdę wiele! To właśnie jakość i liczba szklanych tafli może wynieść cały projekt wyższy poziom, znacząco zwiększając komfort cieplny, akustyczny oraz bezpieczeństwo okna. W tym przypadku trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka zmiennych.

Rzetelny i doświadczony doradca zawsze zapyta o położenie domu względem kierunków świata, ekspozycję na wiatr, zweryfikuje, w jakim stanie technicznym znajduje się budynek oraz jakimi źródłami grzewczymi dysponuje – mówi ekspert marki OknoPlus. – Na tej podstawie dopasuje rozwiązanie o jak najlepszych parametrach przepuszczalności energii słonecznej, przepuszczalności światła, przenikalności ciepła, odpowiedniej klasie antywłamaniowej oraz doskonałym współczynniku tłumienia dźwięków z zewnątrz. Jeśli nikt nas jednak o to nie zapyta, to z tyłu głowy powinna zapalić się czerwona lampka, ponieważ pakiet szybowy to jeden z najistotniejszych komponentów, jaki czyni ze zwykłych okien okna premium – dodaje Dawid Mickiewicz.

Okna ALU i PVC – nowoczesność i komfort w jednym

Stolarka otworowa to branża, która ewoluuje w naprawdę ekspresowym tempie. Nowości technologiczne, małe i duże usprawnienia, detale podnoszące funkcjonalność – innowacyjne okna premium „rozwijają skrzydła” wraz z wymaganiami i potrzebami użytkowników.

Inteligentne klamki, aplikacje online, które wspierają utrzymanie elementów w nienagannym stanie, technika szklenia statycznego STV troszcząca się o stabilność konstrukcji, akrylowe powłoki, przedłużające żywotność ram, a także innowacyjne systemy zabezpieczeń – i tak otrzymujemy najlepsze okna w pełnej krasie!

Okna ALU

Okna aluminiowe i PVC premium – szeroki wybór

– Koncepcja naszych produktów zakłada, że nie istnieje coś takiego, jak standardowy wymiar, kolor, rozwiązanie. Jest za to szerokie spektrum wariantów i każdy szczegół w pełni dopasowany do założeń konstrukcji. Klient zawsze otrzymuje unikalny produkt – okna premium skrojone na miarę – podsumowuje ekspert marki OknoPlus.

Określenie „premium” definiuje stolarkę, w której każdy szczegół został skrupulatnie przemyślany, a konstrukcja idealnie dostosowana do indywidualnego projektu. Cena powinna gwarantować wysoką jakość, ergonomię, energooszczędność i nowoczesny styl. W innym przypadku będzie tylko pustą etykietką.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę