Teraz Czytasz
Odzież w militarnym stylu

Odzież w militarnym stylu

Alpha Industries to marka, która wybiła się na tle innych firm odzieżowych. W jej ofercie znajdują się ciuchy w militarnym stylu oraz akcesoria. Początkowo odzież była dostępna i produkowana wyłącznie na zamówienie amerykańskiego wojska. Widząc jednak zainteresowanie ze strony cywili, producent wyszedł z ofertą do szerszego grona, osiągając spektakularny sukces.

Synonim jakości w wojskowych barwach

Początki firmy sięgają roku 1957, kiedy powstaje przedsiębiorstwo Dobbs produkujące odzież na potrzeby amerykańskiej armii. Firmę tworzą Samuel Gelber oraz Robert Lane. Dwa lata później jeden z nich – Gelber – otwiera własny biznes odzieżowy pod szyldem Alpha Industries. Profil firmy jest bardzo podobny do tego ze współpracy z Lanem. Efektem jest wysokiej jakości odzież męska Alpha Industries w stylu militarnym.

Niewielka pracownia otwarta w 1959 roku prowadzona jest wspólnie z Hermanem Waynem. Ma on liczne kontakty rządowe oraz spore doświadczenie w biznesie, co przełożyło się na lukratywny kontrakt z armią USA oraz solidną promocję. Ofertę na odzież złożono w Departamencie Obrony. Po wspólnych ustaleniach powstała kurtka lotnicza Alpha Industries MA-1, która do dziś pozostaje symbolem firmy.

Nieporównywalna jakość

Amerykańska armia miała spore wymagania względem jakości odzieży dla swoich żołnierzy. Kurtki powinny być solidne i praktyczne podczas pracy w każdych warunkach. Gelber z łatwością dostosował się do wytycznych, tworząc wyjątkową odzież męską Alpha Industries, wśród której prym wiodą skórzane i wojskowe kurtki. Każdą z nich wyróżniał niepowtarzalny design, który dziś jest firmowym znakiem rozpoznawczym.

Ikoniczna marka

Ponadprzeciętna jakość stała się symbolem Alpha Industries, której nie mogły doścignąć inne firmy produkujące odzież klasy premium. Kultowa kurtka MA-1 oraz pozostałe stylizacje marki nie należą do najtańszych, jednak nie przeszkadza to twórcom w osiąganiu doskonałych wyników sprzedaży.

W ofercie marki znajduje się przede wszystkim odzież męska Alpha Industries, która łączy w sobie style casual oraz sportowy. Militarne barwy chętnie noszą celebryci. We flagowych produktach marki chodzą takie gwiazdy, jak Pharell Williams, David Beckham czy Kanye West.

Od niewielkiej pracowni do dużej fabryki

Aż trudno uwierzyć, że amerykańska legenda Alpha Industries rozpoczynała swoją działalność w niewielkim pomieszczeniu, gdzie wstawiono wynajęte maszyny do szycia. Do pracy zatrudniono zaledwie kilku pracowników. Wszystko miało miejsce w Knoxville w stanie Tennessee, w którym swoją historię ma także słynny trunek Jack Daniel’s.

Kontrakty z amerykańską armią sprawiły, że firma była w stanie zainwestować we własny sprzęt oraz większą fabrykę. Produkowano w niej do 550 tysięcy kurtek rocznie. Produkty wędrowały do organizacji wojskowych na całym świecie, m.in. w Argentynie, Australii, Holandii, Arabii Saudyjskiej, Singapurze czy Urugwaju. Dziś firma jednoczy miłośników wojskowych barw w cywilu.

Partnerem materiału jest Eastend – odzież męska Alpha Industries.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę