Teraz Czytasz
O czym należy pamiętać wybierając fotografa ślubnego

O czym należy pamiętać wybierając fotografa ślubnego

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Najczęściej chcemy się do niego dobrze przygotować i szukamy najlepszych usług na miarę naszych możliwości finansowych. Jedną z ważniejszych decyzji jakie należy podjąć jest wybór fotografa. Oczywiście wiadomo, że najważniejsze są wspomnienia, ale miło jest wspominać trzymając w rękach piękne fotografie. O czym pamiętać wybierając fotografa ślubnego?

 

Czas to pieniądz

Im wcześniej zajmiesz się wyborem fotografa ślubnego, tym lepiej dla ciebie i twojego portfela. Po pierwsze dlatego, że ci najlepsi fotografowie (choć niekoniecznie najdrożsi), mają zajęte terminy na kilkanaście miesięcy do przodu. Im wcześniej się zdecydujesz, tym większą szansę masz na to, że lepszy fotograf uwieczni ten wielki dzień na zdjęciach. Warto pamiętać, że bliższe terminy są droższe niż te rezerwowane z większym wyprzedzeniem. Wbrew krążącej opinii, fotografa ślubnego należy szukać w pierwszej kolejności.

 

Niech Wujek Zenek lepiej będzie gościem

Niech ci nawet przez myśl nie przejdzie żeby prosić o zrobienie zdjęć ślubnych wujka Zenka, kuzynki Bożenki lub kogokolwiek znajomego kto ma „lustrzankę”. Goście niech będą gośćmi, a za robienie zdjęć niech weźmie się ktoś, kto się na tym zna. Często zdjęcia „po znajomości” są po prostu źle zrobione. Fotograf nie przykłada się do swojej pracy bo wie, że raczej nie zostaną wyciągnięte konsekwencje, jeśli coś pójdzie nie tak. Lepiej nieco dopłacić niż potem pluć sobie w brodę i unikać spoglądania w stronę albumu ze zdjęciami ślubnymi.

Dokładnie zapoznaj się z portfolio

Nie tylko tym internetowym, ale także tym „na żywo”. Jeśli zainteresują cię zdjęcia jakiegoś fotografa, które umieścił na swojej stronie internetowej, umów się z nim na spotkanie „twarzą w twarz”. Zobacz jak wyglądają jego zdjęcia po wydrukowaniu. Pomyśl także o sesji ślubnej, jeśli planujesz taką przeprowadzić i sprawdź, czy twoja wizja pokrywa się z wizją fotografa. Jeśli nie możecie złapać porozumienia w tak ważnej kwestii, lepiej poszukaj innego fachowca. Sprawdź czy zdjęcia z uroczystości ślubnej, wesela i sesji są równie ładne. Czasami fotograf, który robi piękne sesje zdjęciowe parom, nie zawsze potrafi się odnaleźć na sali pełnej tańczących ludzi.

 

Korzystaj z oferowanych pakietów

Często fotografowie oferują korzystne pakiety w których zakres wchodzą różne usługi. Jeśli planujesz wesele na wielu gości, może warto wynająć dwóch fotografów z jednej firmy. Część zdjęć może być poddanych obróbce cyfrowej. Czasem w ramach usługi, zdjęcia mogą zostać wydrukowane. Masz pewność, że będą się lepiej prezentowały niż zdjęcia wywołane w innym zakładzie na własną rękę. Korzystniejsza będzie także oferta zawierająca sesję plenerową i zdjęcia z uroczystości. Dużym zainteresowaniem cieszą się fotobudki, w których goście mogą samodzielnie wykonywać zdjęcia, zakładając śmieszne maski i peruki. Jeśli fotograf, z którego usług korzystasz daje możliwość wynajęcia takiego sprzętu, z pewnością lepiej ci się opłaci wynajęcie kilku usług z jednej firmy niż pojedynczych od różnych osób. Zapytaj o rabat, przy skorzystaniu z większej ilości usług.

 

Pamiętaj, że dobry fotograf ślubny to prawdziwy skarb. Im bardziej będziesz zadowolona z efektów jego pracy, tym chętniej sięgniesz po album ślubny. Nie pozwól na to, aby słaby fotograf skutecznie uprzykrzył ci oglądanie zdjęć z jednego z najpiękniejszych dni w twoim życiu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę