Teraz Czytasz
Modowy hit lata 2020 – spodnie chino

Modowy hit lata 2020 – spodnie chino

Każdy sezon przynosi pewne nowości w świecie mody. Czasem kreuje się zupełnie nowe rozwiązania, a czasem wraca do klasyki sprzed lat. W 2020 roku szczególnym zainteresowaniem cieszą się spodnie chino. Czym są? Z czym je nosić? Do jakich stylizacji warto je wykorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czym są spodnie chino?

Spodnie chino pierwotnie szyto wyłącznie w Chinach. Temu zawdzięczają swoją nazwę. Z czasem zaczęli je wykorzystywać żołnierze Armii Brytyjskiej, którzy barwili je naturalnymi surowcami, aby wzmocnić ich właściwości kamuflujące. Następnie pomysł podchwyciły firmy komercyjne i spodnie chino trafiły do powszechnego użytku. Największą popularnością cieszyły się w latach 80 i 90 XX wieku. Robione są z bardzo trwałego i jednocześnie komfortowego materiału – połączenia bawełny z elastyczna lycrą. Ich nogawki są stosunkowo wąskie. Charakterystycznym elementem tych spodni są natomiast kieszenie o skośnym kształcie, które umieszczone są zarówno z przodu, jak i z tyłu. Spodnie chino produkowane są w typowo letnich, jasnych kolorach. Najczęściej znajdziemy je w sklepach w wersji beżowej, ecru, zielonej albo szarej.

Spodnie chino – dla kogo?

Sukces spodni chino tkwi przede wszystkim w ich uniwersalności. Mogą je z powodzeniem nosić zarówno młodsi, jak i starsi. Nie są zarezerwowane dla konkretnej grupy wiekowej. Spodnie chino mają elegancki krój, ale jednocześnie są bardzo uniwersalne. Z tego powoduj pasują do różnych okazji. Można je nosić zarówno na półoficjalne wyjścia, jak i luźne spotkania w gronie znajomych. Lepiej wyglądają w nich panowie o dłuższych nogach. Ze względu na wąskie nogawki mogą bowiem powodować efekt skrócenia nóg. Najczęściej noszą je wysocy i szczupli mężczyźni o szerokich barkach. Spodnie chinosy świetnie podkreślają bowiem budowę ciała. Z tego samego względu powinni na nie jednak uważać panowie z lekkim brzuszkiem.

Spodnie chino – jak nosić?

Spodnie chino można nosić w ramach różnorodnych stylizacji. U panów najlepiej sprawdzają się jednak w parze z koszulą. Kolor nie ma większego znaczenia. Chociaż polecane jest dobieranie kontrastowych kolorów. Zawsze uniwersalna pozostaje też biała koszula – z kołnierzykiem lub na stójce. Spodnie chino doskonale komponują się również z efektownymi dodatkami, takimi jak szelki, muszka, oryginalny pasek oraz krawat. Do eleganckich stylizacji polecamy przede wszystkim mokasyny. Należy jednak podkreślić, że spodnie chino mogą uzupełniać również sportową stylizację. Wystarczy t-shirt i sportowe buty.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę