Teraz Czytasz
Mezoterapia i jej rodzaje

Mezoterapia i jej rodzaje

Mezoterapia jest grupą zabiegów mających na celu zniwelowanie różnych defektów skóry, takich jak nadmierna suchość skóry, wiotkość czy problemy z przetłuszczająca się skórą. To tylko przykłady, w których zastosowanie znajduje mezoterapia. Jest ona jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, dzięki szybko uzyskiwanym efektom. Victoria Derm w Warszawie oferuje kursy kosmetyczne, w tym także z różnych metod mezoterapii, np. kurs mezoterapii igłowej – I stopnia, kurs mezoterapii bezigłowej, kurs mezoterapii igłowej II stopnia – wypełniacze, czy też kurs mezoterapii igłowej skóry głowy.

Jakie są rodzaje mezoterapii?

Wyróżniamy kilka rodzajów mezoterapii:

  • mezoterapia igłowa
  • mezoterapia bezigłowa
  • mezoterapia mikroigłowa
  • mezoterapia nanoigłowa

Każda metoda mezoterapii charakteryzuje się inną techniką wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, innym sprzętem  do wykonania zabiegu, inną głębokością działania, innymi wskazaniami do i innym rezultatem końcowym.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa, jak nam wskazuje nazwa, polega na wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry bez użycia igieł. Jest to doskonały zabieg dla osób, u których, z różnych powodów, nie można przerywać ciągłości skóry. Czasem też klientki salonów beauty po prostu nie lubią igieł lub boją się ich i wtedy także doskonale sprawdzi się ten rodzaj mezoterapii.  W tym zabiegu wykorzystywane są substancje aktywne zawarte w serum do mezoterapii.

Aparaty używane  do tego rodzaju mezoterapii działają na zasadzie konkretnych zjawisk fizycznych, wykorzystując do transportu substancji aktywnych fale prądowe lub fale akustyczne, a czasem jedne i drugie.  Co to oznacza w praktyce? Oznacza to tyle, że  urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują, znane od ponad stu lat, ultradźwięki lub prądy, a czasem producenci urządzeń łączą obydwa te zjawiska fizyczne w jednym aparacie. Znane zabiegi takie jak jonoforeza czy sonoforeza to właściwie rodzaje mezoterapii bezigłowej, ale ponieważ ich nazwy są już dobrze znane i można powiedzieć, że delikatnie przestarzałe, to podążając za rozwojem, zostały te zabiegi „odmłodzone” za pomocą zmiany nazwy na mezoterapię. Pewnie wynika to z tego, że ultradźwięki czy galwanizacja kojarzy się raczej z rehabilitacją w sanatorium niż z luksusowym zabiegiem kosmetycznym.

Mezoterapia nanoigłowa

Kolejnym rodzajem mezoterapii jest mezoterapia nanoigłowa , czyli wykorzystująca nano igły lub mikro igły. Ten zabieg polega na stymulacji skóry poprzez wykonanie wielu mikro nakłuć. Te mikro nakłucia wywołują kontrolowany stan zapalny, a to w efekcie prowadzi do wzrostu produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo, poprzez mikro nakłucia, do skóry przedostają się substancje odżywcze zawarte w serum, które było użyte do zabiegu. Dzięki temu skóra otrzymuje potrzebne składniki odżywcze i regenerujące. Zabiegi te są bezbolesne, odczuwalne jest jedynie delikatnie mrowienie skóry podczas zabiegu. Do tego zabiegu  nie używa się znieczulenia, bo ono znacząco zmniejsza jego skuteczność.

Mezoterapia igłowa

Ostatnim rodzajem mezoterapii jest ta wykorzystująca igły i strzykawki, czyli mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzeniu do skóry odpowiednio dobranych preparatów za pomocą cieniusieńkiej igły. W zależności od podawanego produktu i techniki podania wyróżniamy:  klasyczną mezoterapię igłową,  stymulatory tkankoweosocze i fibryna, wolumetria, czyli modelowanie twarzy za pomocą wypełniaczy. Przy wyborze tych zabiegów pomoże specjalista z zakresu mezoterapii, który dobierze najlepszą technikę i odpowiedni preparat. Koktajli to klasycznej mezoterapii igłowej jest kilkadziesiąt z bardzo różnymi składnikami. stymulatorów tkankowych, w tej chwili jest ponad 20 rodzajów i są różne techniki ich wprowadzania i podania, podobnie jak wypełniacze.

Dlatego przy wyborze specjalisty warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i wiedzę. Jest wiele świetnych kursów mezoterapii na których kursant zdobywa potrzebną wiedzę i nabywa umiejętności praktycznych.

Jeśli zainteresował Cię temat to zapraszamy na szkolenia do Victoria Derm, na których jest dużo wiedzy teoretycznej i mnóstwo praktyki na modelkach.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę