Teraz Czytasz
Marmurowe wnętrza, czyli klasyka w zgodzie z naturą

Marmurowe wnętrza, czyli klasyka w zgodzie z naturą

Znany od starożytności marmur wraca do łask, koncentrując wokół siebie nowe trendy aranżacyjne domów i mieszkań. Metamorficzna skała, powstała z przeobrażenia skał wapniowych i dolomitów, potrafi w znaczącym stopniu odmienić wnętrze. Codzienna przestrzeń rodzinna z powodzeniem przeradza się w miejsca artystycznych działań. Wytworny, drogi materiał, zyskał miano prestiżowego i stał się aktualnie jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań architektonicznych, czyniąc pomieszczenia eleganckimi i wytwornymi.

Kuchenne oblicze marmuru

Marmur we wnętrzach kuchennych jest coraz częściej stosowanym tworzywem. Jako materiał wybitnie odporny na urazy mechaniczne, podatny na polerowanie i znoszący wysokie temperatury zyskał przychylność amatorów gotowania. W kulinarnej świątyni pierwsze skrzypce grają blaty marmurowe. W miejscu, gdzie jednakowo ważna jest estetyka i funkcjonalność, sprawdzają się idealnie. Połyskująca powierzchnia z pewnością może przez lata i służyć, i przykuwać uwagę.

Kąpielowe królestwo

Naturalny kamień, na którego powierzchni widoczne są ślady zaistniałego procesu przeobrażeniowego, szturmem wdziera się do domowych łazienek – https://www.dommag.pl/budownictwo/marmur-co-to-jest-rodzaje-zalety-zastosowanie. Biały, szary czy beżowy trafia w gusta wielbicieli minimalizmu, zaś czarny, zielony czy czerwony cieszy zwolenników bardziej odważnych aranżacji. Może stanowić motyw wiodący całego pomieszczenia na ścianach i podłogach lub upiększać je dodatkami w formie:

  • półek,
  • uchwytów,
  • dozowników,
  • pojemników na akcesoria kosmetyczne,
  • mydelniczek,
  • podstawek na świece.

Marmurowe podkreślenie okna

Marmur dekoracyjny świetnie radzi sobie w roli parapetu wewnętrznego. Dostosowany kolorystycznie, wzbogacony naturalnym użyłowaniem, podokiennik niewątpliwie spowoduje wyeksponowanie otworu okiennego. Dodając do tego donice z ulubionymi roślinami, możemy być pewni niepowtarzalnego, naturalnego efektu.

Udane połączenia

Marmur łączy w sobie jednocześnie przepych i surowość. Sprawia to, że z powodzeniem można zestawiać go z wieloma teksturami, kolorami, materiałami. Stanowi bezkonkurencyjne tło dla złota, podkreślając jego barwę. Współgra z drewnem nadając pomieszczeniu ciepłego charakteru. Świetnie wpasowuje się w modny styl loftowy, dobrze prezentując się z betonem. Potrafi dogadać się z kruchym szkłem, tworząc wrażenie trwałej lekkości. Pozwala zaistnieć miedzianym dodatkom i odbijać bliki światła, dzięki czemu optycznie zwiększa wnętrze.

Nie są mu ani groźne kontrastowe barwy, ani pudrowe, delikatne kolory. W przypadku tych pierwszych podkreśla swój charakter, natomiast otulony delikatnością prezentuje swoje subtelniejsze oblicze.

 

Rynek architektury wnętrz nieustannie się rozwija. Niemal każdy sezon proponuje i promuje nowe trendy. Parametrów oraz możliwości, którymi należy kierować się urządzając przestrzeń mieszkalną, stale przybywa. Dobrze zastosowane rozwiązania, takie jakie użycie marmuru, pozwalają zadbać o indywidualizm pomieszczeń. Pamiętać należy jednak, by zastosowanie kamienia było spójne z resztą wyposażenia i stanowiło uzupełnienie finalnej aranżacji.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę