Teraz Czytasz
Majowe wydatki Polaków

Majowe wydatki Polaków

Dlaczego w maju Polacy najczęściej wspomagają domowe budżety szybkimi pożyczkami i kredytami? Czy to możliwe, że kiedy za oknem rozkwita wiosna, wydajemy tyle pieniędzy co na Boże Narodzenie? Eksperci Ferratum Bank tłumaczą pożyczkowe decyzje polaków.

wydatki polaków

Odpoczynek, świętowanie i dużo prezentów

Częstym wydatkiem, z którym musimy się liczyć w maju jest uroczystość Pierwszej Komunii. Wydatek spory nie tylko dla rodziców, którzy muszą przygotować przyjęcie z tej okazji, ale także dla gości, którzy muszą wykosztować się na prezenty. Także kreacje są poważnym wydatkiem. 13% Polaków planuje większe wydatki związane z komunią.

Majówka obchodzona w pierwszych dniach miesiąca, również wiąże się ze sporymi wydatkami. 27 % Polaków, badanych przez Ferratum Bank, wyda pieniądze na weekend majowy. W 2014 roku GUS wyliczył, że aż 53% Polaków nie może sobie pozwolić na spędzenie majowego weekendu za granicą a 40% nie stać nawet na urlop w kraju. Niezależnie od tego, majówka będzie chwilowym odpoczynkiem dla większości z nas chyba, że pierwsze dni maja zachcesz spędzić remontując dom. 24% Polaków planuje przeznaczyć dodatkowe wydatki na remont domu lub mieszkania. Wysokie wydatki związane są także z obchodami Dnia Matki i Dnia Dziecka. 39% badanych Polaków wyda w maju dodatkowe 1000 złotych.

Dlaczego firmy pożyczkowe?

„Rosnące w zawrotnym tempie ilości udzielanych pożyczek są też niewątpliwie wynikiem prężnie rozwijającego się rynku oraz wyjątkowo sformalizowanego podejścia banków, które przez skomplikowane procedury związane z udokumentowaniem zdolności kredytowej sprawiły, że kredyty konsumenckie i pożyczki gotówkowe stały się przewrotnie przywilejem najbogatszych” – mówi Łukasz Kuleta Marketing Country Coordinator Ferratum Bank. I dodaje – „Liczba i wysokość majowych pożyczek z roku na rok znacznie wzrasta. Tylko w okresie styczeń – marzec 2016 r. odnotowaliśmy 50% – owy wzrost wysokości pożyczek. Co to oznacza? Że klienci, którzy do nas przychodzą to już nie tylko Ci, którzy nie mają szans na pożyczkę bankową, ale coraz częściej Ci, którzy cenią sobie wygodę i szybkość działania (dzięki pośrednictwu strony internetowej udzielamy pożyczek w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku), a także profesjonalizm i bezpieczeństwo. Zmieniły się czasy, kiedy klient, który przychodził po krótkoterminową pożyczkę był klientem wysokiego ryzyka. Dziś udzielone pożyczki cechuje bardzo wysoka spłacalność”

W Ferratum Bank można otrzymać dwie różne pożyczki:

– Krótkookresowe luz tzw. mikropożyczki do 1500 zł na 15, 30 lub 60 dni

– Ratalne tzw. plus pożyczki do 5000 zł – nawet do 24 rat miesięcznych.

Co wyróżnia Ferratum Bank?

Wiceprezes Zarządu Ferratum Bank Ltd – Krzysztof Przybysz tłumaczy: – Zależy nam nie tylko pożyczaniu pieniędzy, ale również na byciu instytucją oferującą profesjonalne, etyczne i godne zaufania usługi finansowe, szyte na miarę różnego typu oczekiwań. Wiemy jak ważna jest mobilność i łatwy dostęp do pieniędzy, dlatego korzystanie z naszych usług nie wymaga wychodzenia z domu czy załatwiania szeregu formalności. Wystarczy dostęp do internetu oraz telefon komórkowy, aby w szybki i nieskomplikowany sposób wspomóc swój domowy budżet”

Klientom Ferratum Bank zależy na profesjonalnym podejściu jakie spotyka ich w banku a jednocześnie chcieliby szybko i bez zbędnych formalności otrzymać pożyczkę. Wszystko to mają na wyciągnięcie ręki w Ferratum Banku, dlatego chętnie pożyczają u nas pieniądze.

Ferratum Bank to gwarancja:

bezpieczeństwa i profesjonalizmu – u nas otrzymasz specjalistyczną pomoc od momentu wypełnienia wniosku aż do spłaty pożyczki,

łatwego dostępu – pożyczamy przez telefon, internet lub w placówce stacjonarnej.

wygody i minimum formalności – otrzymasz pożyczkę bez wychodzenia z domu i wypełniania wielu dokumentów. Wystarczy ci dowód osobisty i telefon komórkowy oraz dostęp do internetu.

Gotówka na twoim koncie w 4 szybkich krokach:

Krok 1: wybierz kwotę i okres pożyczki

Krok 2: wypełnij wniosek online

Krok 3: zrób przelew jednego grosza

Krok 4: w kilkanaście minut otrzymasz przelew na swoje konto.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.ferratum.pl

Ferratum Bank

Ferratum Bank jest instytucją bankową oferującą pożyczki gotówkowe online oraz w placówkach stacjonarnych. Jest częścią Grupy Ferratum – największej firmy w Europie, która jako pierwsza wprowadziła na Stary Kontynent mobilne mikropożyczki. Grupa działa w 24 krajach i obsługuje ponad 1,5 mln klientów na całym świecie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę