Teraz Czytasz
Magiczny świat Disneya zamknięty w zestawie klocków

Magiczny świat Disneya zamknięty w zestawie klocków

Chociaż klocki LEGO cieszą tych młodych, jak i starszych fanów już od ponad siedemdziesięciu lat, to nadal potrafią mile zaskakiwać. Jedną z takich niespodzianek było rozpoczęcie współpracy z The Walt Disney Company. Kooperacja marek, znanych na całym świecie z rozrywki i zabawy na najwyższym poziomie, zarówno dla dzieci, nastolatków, jak i całych rodzin, mogła skutkować tylko jednym — wielkim sukcesem. Jego uosobieniem są właśnie niesamowite klocki z serii LEGO Disney.

Kogo spotkamy w LEGO Disney?

Lista postaci, które zamieszkały w świecie stworzonym przez klocki LEGO Disney jak naprawdę imponująca i równie długa, niczym obsada hollywoodzkiej super produkcji. Spotkamy tu między innymi takie gwiazdy jak:

 • Myszka Miki i Myszka Minnie,
 • Kaczor Donald,
 • Arielka,
 • Toruk Makto wraz z bohaterami filmu Avatar,
 • Sknerus Mc Kwacz wraz z siostrzeńcami — Dyziem, Hyziem i Zyziem,
 • Kaczka Daisy,
 • Chip i Dale,
 • Chudy i Bou,
 • Goofy i Pluto,
 • Buzz Astral,
 • Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi,
 • Piękna i Bestia,
 • Kopciuszek wraz z księciem z bajki,

oraz wiele innych.

Ile jest zestawów z serii Disney LEGO?

Jako że świat Disneya i LEGO są niesamowicie bogate pod względem różnorodnych postaci, historii, przygód i zdarzeń, to i liczba tych arcyciekawych kolekcji jest równie imponująca, bo liczy sobie ponad pięćdziesiąt. Wszystkie te zestawy dla dzieci, co warto podkreślić, są rygorystycznie przebadane pod kątem bezpiecznej zabawy.

Jakie kompozycje składają się na LEGO Disney?

Gdyby spróbować usystematyzować i pogrupować te zestawy LEGO, to najliczniejszą grupę stanowią zabawki z klocków z udziałem Myszki Miki. Nie dziwi to chyba jednak nikogo, wszak jest ona ambasadorką Walta Disneya.

W dalszej kolejności drugą pod względem wielkości grupę stanowią różnego rodzaju budowle z klocków nawiązujące do kreskówek i filmów, oczywiście wszystkie w towarzystwie magicznych postaci Disneya.

Ostatnia, trzecia grupa, to zestawy dla dzieci, które tworzą klocki w postaci pojedynczych figurek lub bohaterek i bohaterów tworzących bardziej liczne osobowo kolekcje.

Poznajmy bliżej niesamowite konstrukcje LEGO Disney i świat Myszki Miki

Zacznijmy więc od najbardziej znanej postaci, a zarazem urokliwej ambasadorki Disneya, czyli Myszki Miki. Oto zestawy LEGO, gdzie spotkamy tę sympatyczną postać:

 • Myszka Miki — to trójwymiarowy portret składający się ze 118 klocków, należący do kolekcji Brick Sketches. Obrazek ma ok. 13 cm wysokości, 9 cm szerokości i 3 cm głębokości. Polecany jest od 8. roku życia.
 • Disney’s Mickey Mouse — będzie to już kolejny portret Miki, ale o tyle niesamowity, z przypominający bardziej mozaikę. No i składający się z aż 2658 elementów, zamkniętych ramką. Dzięki temu można go postawić na półce, a nawet powiesić na ścianie. Te klocki to świetny pomysł na prezent na osiemnastkę.
 • Remiza i wóz strażacki Myszki Miki i przyjaciół — jest niesamowitym miejscem, które umożliwi zabawę w strażaków już 4-letnim dzieciom. Zestaw składa się ze 144 bezpiecznych i atestowanych klocków.
 • Urodzinowy pociąg myszek Miki i Minnie — jak świętować urodziny, to wiadomo — oryginalnie. Tak też się stało w przypadku dwóch Myszek — MIki i Minnie. Zestaw pochodzi z serii DUPLO, a więc przeznaczony jest dla najmniejszych, bo zaledwie 2-letnich pociech. Posiada 22 elementy, które bez problemu zmieszczą się w małych rączkach.
 • Farma Mikiego i Donalda — przybliża w formie zabawy, jak wygląda wiejska farma, i jakie prace można na niej wykonywać. Obecność Kaczora Donalda gwarantuje niezliczoną liczbę wesołych zdarzeń. Klockami mogę bawić się już 4-letnie dzieci. Znajdą w pudełku 118 kolorowych elementów.
 • Kosmiczna rakieta Myszki Miki i Minnie — eksploracja kosmosu może rozpalać wyobraźnię już od najmłodszych lat. A jeśli odbywa się w towarzystwie niesamowitych kosmicznych akcesoriów oraz dwóch Myszek, to jest jeszcze bardziej kreatywna i przyjemna.

Pora na zapierające dech w piersiach budowle

Kolejne zestawy LEGO to raj dla młodych budowniczych. Odnajdziemy tu między innymi:

 • Toruk Makto i Drzewo Dusz — stanowi idealny prezent dla 12-letnich i starszych dzieci. Dzięki temu 1212-elementowemu zestawowi, klocki LEGO staną się planem filmowym Avatara, i umożliwią kreatywne odgrywanie filmowych scen.
 • Podwodny pałac Arielki — to wyposażony w złotą zjeżdżalnię królewski obiekt, który sprawi radość nie tylko trzem wesołym syrenkom. Zestaw zawiera 498 klocków, i przeznaczony jest dla dzieci od 6 lat.
 • Zamek Wspaniałych Przygód — jest to okazała konstrukcja, w której z chęcią zamieszkają Arielka, Vaiana, Roszpunka, Królewna Śnieżka i Tiana. Pobudzi wyobraźnię niejednej dziewczynki. Zabawki z tej kolekcji przeznaczone są dla dzieci w wieku 6+. Zestaw zawiera 698 klocków.
 • Miniaturowa nawiedzona rezydencja Disneya — kryje się za nią tajemnicza i owiana legendami konstrukcja, do zbudowania której zaprosi sam Walt Disney. Aby to zrobić, trzeba będzie połączyć aż 680 elementów, a dokonać tego będą mogli budowniczowie w wieku 12 lat i więcej.
 • Lodowy zamek — to wysoka na 65 centymetrów, mroźna budowla, nawiązująca do hitu, jakim była Kraina lodu. Zestaw uzupełniają filmowi ulubieńcy, czyli Anna, Elsa, Kristoff, Olaf oraz cztery bałwanki. Zamek składa się z 1709 klocków. Można zostać jego budowniczym po przekroczeniu 14. roku życia.

Zestawy LEGO z bohaterami

W ostatniej już odsłonie, którą tworzą klocki LEGO, znalazły się poza wymienianą już Myszką Miki, takie gwiazdy kina jak:

 • Sknerus Mc Kwacz, Hyzio, Dyzio i Zyzio — Ich fantazja i pomysły są naprawdę śmieszne i zaskakujące. Dlatego warto ich mieć w pobliżu. Pudełko zawiera 340 elementów. Przeznaczone jest od 10. roku życia.
 • Chip i Dale — któż nie chciałby mieć tyle energii, co te dwie szalone wiewiórki. Już od samego patrzenia na nie robi się wesoło. W zestawie jest 226 klocków, gotowych dla zabawy dla dziesięciolatków i jak starszych dzieci.
 • Chudy i Bou — to esencja Toy Story, Bez najmniejszego problemu rozpoznamy charakterystyczny strój kowbojski Chudego oraz kokardę i kij pasterski Bou. Ten zestaw to świetny prezent dla co najmniej 10-letniego miłośnika Toy Story. W pudełku LEGO znajdziemy 296 elementów.
 • Myszka Minnie — jest następnym, trójwymiarowym portretem przesympatycznej i ciepłej Myszki. Zawiera 140 klocków. Mogą go składać dzieci od 8. roku życia. Zabawka ma 13 cm wysokości, 9 cm szerokości i 3 cm głębokości.
 • Goofy i Pluto — są to dwa niesamowite zwierzaki, których przygody sprawiają, że mamy ochotę turlać się ze śmiechu. Zestaw posiada 214 elementów i na pewno spodoba się 10. letnim i starszym dzieciom.
 • Buzz Astral — to kolejna kultowa postać z Toy Story. Postać została wykonana z uwzględnieniem wszelkich możliwych detali, na które składa się 114 klocków, w tym oczywiście też słynnych skrzydeł. Zestaw przeznaczony jest dla co najmniej 10-letnich miłośników tej właśnie kreskówki.

Disney LEGO, czyli nauka połączona z kreatywną zabawą

Choć opisywane klocki dostępne są już od 4. roku życia, a więc wydawać by się mogła, że są to wyłącznie zabawki dla dzieci, to jednak w świecie LEGO nie ma górnych ograniczeń wiekowych. Wszak wszyscy dorośli na pewno mieli okazję poznać bohaterki i bohaterów Disneya, gdy byli dziećmi, bądź, gdy postacie te, poznawały ich własne pociechy. I nie ma nic w tym niestosownego, aby całą rodziną bawić się w układanie LEGO Disney.

Artykuł reklamowy lego.com/pl-pl/themes/disney

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę