Teraz Czytasz
Łóżko kontynentalne czy ze stelażem? Które wybrać?

Łóżko kontynentalne czy ze stelażem? Które wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżka jest niezwykle istotnym aspektem, który podczas urządzania sypialni powinniśmy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Ten istotny mebel wraz z materacem wpływają na komfort snu, a co z nim związane, również na naszą wydajność w ciągu dnia oraz samopoczucie i energię do działania. Dlatego przed jego zakupem, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, a zwłaszcza jego rodzaj i wymiary. Jednak który rodzaj wybrać – łóżko kontynentalne czy ze stelażem?

Łóżko kontynentalne czy zwykłe – jak dokonać wyboru?

Łóżko kontynentalne to rodzaj tapicerowanego mebla na nóżkach, który dzięki swojej jakości oraz komforcie użytkowania cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród nabywców. Na dole umieszczona jest skrzynia wypełniona tak zwanymi bonellowymi sprężynami. Natomiast na niej możemy zaobserwować dosyć gruby materac kieszonkowy, a następnie materac typu topper. Taka warstwowa budowa mebla sprawia, że poprawie ulega jakość snu, co ma niebagatelne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu.

Łóżko ma również szereg innych właściwości, które czynią go funkcjonalnym rozwiązaniem. Posiada pojemnik na pościel, co umożliwia lepszą organizację przestrzeni, pozytywnie wpływa na oszczędność miejsca i utrzymanie w sypialni porządku. Zagłówek znajdujący się w łóżku kontynentalnym jest stosunkowo wysoki, co pozwala na skuteczne oddzielanie poduszki od ściany. Wpływa to korzystnie zarówno na komfort snu, jak i będzie wspaniałym rozwiązaniem dla każdego, kto przed snem uwielbia czytać. Mebel nie jest wyposażony w ramę, a krawędź stanowią ułożone na jego powierzchni materace.

Decyzja o zakupie konkretnego produktu nie stanowi łatwego zadania, jednak jego wybór uzależniony jest zarówno od preferencji, jak i nieco praktyczniejszych aspektów związanych z rozmiarem pomieszczenia oraz jakością mebla. Biorąc pod uwagę rozmiar, możemy zaopatrzyć się w łóżko kontynentalne 180×200 cm bądź 140 × 200 cm.

Łóżko kontynentalne czy ze stelażem – różnice

Planując remont bądź urządzenie sypialni, musimy dokładnie rozważyć wybór łóżka będącego centralnym punktem pomieszczenia. Na rynku znajdziemy szeroki dostęp zarówno do tradycyjnych mebli, jak i coraz popularniejszych łóżek kontynentalnych. Istnieje między nimi kilka podstawowych różnic, o których warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego. Przede wszystkim zwykłe modele są niższe od kontynentalnych, co wpływa na wygodę kładzenia się spać oraz wstawania. Kolejną różnicę pomiędzy meblami stanowi liczba warstw bezpośrednio przekładająca się na jakość snu. Dla wielu osób wyższe łóżko kontynentalne jest wygodniejszą opcją od tradycyjnego, jednak nie każdemu taka wysokość przypadnie do gustu.

Co więcej, materace, w które wyposażone zostały modele kontynentalne, swobodnie się uginają oraz są wyjątkowo wytrzymałe, co korzystnie wpływa na ułożenie ciała w trakcie snu. Łóżko tradycyjne wymaga zakupu dobrej jakości materaca, który umożliwi nam wysypianie się oraz wpłynie na zminimalizowanie problemów związanych z bólem kręgosłupa.

Łóżko kontynentalne charakteryzuje się również zachowaniem dobrej wentylacji materaca, co jest wynikiem obecności skrzyni będącej jego podstawą. Fakt ten wpływa na łatwiejsze utrzymanie higieny mebla, co stanowi ważny czynnik, który z pewnością powinniśmy wziąć pod uwagę.

Łóżko kontynentalne czy ze stelażem? Podsumowanie

Decyzja o zakupie łóżka może przysporzyć nam wiele rozważań. Planując jego nabycie, dokonujemy inwestycji na lata, nic więc dziwnego, że chcemy wybrać najlepsze rozwiązanie. Szeroki wybór znajdujących się na rynku mebli nie ułatwia nam zadania, a dostęp do tradycyjnych bądź kontynentalnych modeli budzi szereg pytań.

Jeżeli zależy nam na zakupie mebla w komplecie z materacem, warto zdecydować się na łóżko kontynentalne 140×200 cm lub 180 × 200 cm. Natomiast, kiedy obawiamy się jego wysokości, a także pewniej czujemy się, zasypiając na nieco niższym modelu, powinniśmy postawić na łóżko klasyczne. W takim przypadku da nam większe poczucie swobody oraz bezpieczeństwa.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę